Długi czas pracy procesora Findera w El Capitan


21

Mam bardzo długi czas procesora do użycia Findera po aktualizacji do El Capitan w wersji 10.11.0

Próbowałem:

  • Ponowne uruchomienie komputera Mac
  • Resetowanie SMC
  • Resetowanie pamięci NVRAM

Maszyna jest bezużyteczna na granicy, przy 100% zużyciu procesora przez Findera.

Co może to powstrzymać lub zdiagnozować problem?


Tak więc zacząłem od tej instrukcji: dyskusje.apple.com/message/26931502#26931502 i nie ma to dla mnie wpływu. Następnie próbowałem to zrobić: forums.macrumors.com/threads/finder-100-cpu.1426137 i to samo nic.
Maxim Tsybanov

1
Nie jestem tu sam: dyskusje.apple.com/thread/7254706 apple.stackexchange.com/questions/208812/... support.cocoatech.com/discussions/problems/... Również gdzieś widziałem wątek z dokładnie tym samym problemem. Myślę, że chodzi o nowe funkcje El Capitan, które pomagają użytkownikom szybciej ładować aplikacje.
Maxim Tsybanov,

To samo w dniu 10.14.1 (Mojave)
Witalij Zdanewicz

Odpowiedzi:


27

Patrząc na ten wątek na forum Apple , pierwszym rozwiązaniem było:

Pierwsze przypuszczenie to: zły plik com.apple.finder.plist w ~/Library/Preferences/. Usuń plik.

Oto kolejna, która zdawała się pomagać:

Rozwiązałem ten problem, ustawiając preferencje wyszukiwarki dla „Pokaż okno nowego Findera:” w moim folderze domowym ... Mój problem polegał na tym, że domyślnie ustawiony był „Wszystkie moje pliki” --- co spowodowało, że wyszukiwarka skanował wszystko, obrazy, miniatury itp. i uzyskaj ponad 100% zużycia procesora.


1
Jestem wielkim fanem nieużywania „Wszystkich moich plików”, niezależnie od tego, czy masz wysokie użycie procesora, czy niskie użycie procesora. Dobre pomysły!
bmike

Dziękuję, ale niestety już to widziałem i napisałem o tym linku w moich komentarzach do pytania, które możecie zobaczyć. Pierwszy pomysł nie ma więc sensu, ponieważ nie mam com.apple.finder.plist i / Library / Preferences / nie wiem dlaczego. Drugi pomysł nie ma wpływu.
Maxim Tsybanov

1
@MaximDroy ~ / Library to ukryty folder na komputerze Mac, więc nie możesz go zobaczyć, chyba że zmienisz ustawienia. Teraz jest specjalne ustawienie tylko do wyświetlania folderu biblioteki. W Finderze, patrząc na katalog domowy (~), wybierz widok-> pokaż opcje widoku i zaznacz „Pokaż folder biblioteki”.
Theodore Murdock

6

Chciałbym poinformować wszystkich, że napisałem do Apple Bug Report, a oni mi odpowiedzieli ... powiedzieli, że wiedzą o tym błędzie i zamknęli mój zduplikowany raport. Powinniśmy poczekać na łatkę.


2
Tak trzymać. Czy możesz zapytać Apple, która wersja zawiera 22539260? Pamiętaj również, aby zapytać, czy została zamknięta za pomocą poprawki kodu lub czy została zamknięta, ponieważ żadna akcja / nie działa zgodnie z przeznaczeniem.
bmike

4

Przyczyną może być wiele rzeczy. Najpierw zawęźmy niektóre elementy. Otwórz Monitor aktywności i sprawdź inne zadania, sprawdź ciśnienie pamięci, a następnie odłącz się od sieci. (Ten ostatni krok pomaga odizolować system).

  • Uruchom ponownie i ponownie sprawdź Monitor aktywności. Czy jest gorzej, czy lepiej na RAM i CPU. Rozważ też zrobienie zdjęcia, aby zobaczyć wszystkie elementy korzystające z procesora i pokazać wszystkie procesy.
  • Utwórz nowe konto użytkownika, wyloguj się z konta użytkownika i zaloguj się do nowego użytkownika. Uwaga, jeśli procesor jest lepszy lub gorszy.
  • Uruchom ponownie w trybie awaryjnym (przytrzymaj Shift, gdy usłyszysz dzwonek uruchamiania) - eliminuje to niektóre oprogramowanie i wszystkie wtyczki innych firm.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Dziękuję Ci. Po kilku dniach problemu zrozumiałem, że zdarza się to od czasu do czasu. Zwykle wieczorem (nie wiem, czy to wiąże się z problemem, czy nie). Więc jeśli spróbuję założyć nowe konto użytkownika, powinienem pracować kilka dni na nowym koncie, czego nie mogę teraz zrobić, spróbuję później. Jak powiedziałem wcześniej: restart, SMC, reset PRAM nie ma sensu. Również wszedłem w tryb awaryjny, aby użyć funkcji „Pierwsza pomoc” „Narzędzia dyskowego” i nie ma to również wpływu. Ale w trybie awaryjnym niemożliwa praca, każda operacja graficzna jest tak wolna: nowe okna, ukryj lub pokaż okno, więc nie można tego sprawdzić
Maxim Tsybanov

4

Zamknij Pathfinder, jeśli masz go zainstalowany i uruchomiony.

Po przejściu na El Capitan miałem ten sam problem. Wykorzystanie procesora Findera szybko wzrasta do ~ 110%, gdy uruchomiony jest Pathfinder. Brak problemu z CPU, jeśli Pathfinder jest zatrzymany. Oczekiwanie na wsparcie El Capitan dla Pathfinder z Cocoatech.


PathFinder wydawał mi się winowajcą ... AppTamer pokazuje teraz 27% zamiast 75-95%.

1
Dziękuję, ale nie mam PathFindera.
Maxim Tsybanov

2

Problem wydaje się nie być ograniczony do określonych aplikacji. Osobiście często widzę Findera używającego 100% procesora, ale Matlab, Lyx, Chrome i inne programy wykazały podobne zachowanie, choć nie tak często. Oznacza to, że może to być związane z dostępem do dysku twardego lub ogólnie nawigacją w systemie plików. Wiem, że El Capitan zmienił coś w tym, w jaki sposób programy mają dostęp do folderów systemowych, ponieważ wymusił zasadniczą zmianę w działaniu LaTeX.


1

Wyizolowałem problem polegający na tym, że po podłączeniu do Wi-Fi lub Ethernet procesor jest przytłoczony. Właśnie uruchamiam El Capitan i testuję bez uruchomionych aplikacji, wszystkie aplikacje działające w tle innych firm zabijane w monitorze aktywności. Po prostu system z Ethernetem już działa. Mój procesor wydaje się być teraz stabilny przy 95% bezczynności. Metodycznie dodam system, aby sprawdzić, czy mogę ustalić winowajcę. Radzę najpierw odłączyć się od sieci, zrestartować i sprawdzić, czy procesor się ustabilizuje ……, a następnie można rozwiązać problem.


1

Dla mnie rozwiązaniem było wyłączenie „Oblicz wszystkie rozmiary” w Finderze; ustawienie, które pozwala pokazać, jak duże są foldery. To natychmiast zmniejszyło użycie procesora bez konieczności ponownego uruchamiania. Nie miałem szczęścia usunąć skryptu Findera i nie zabrałem się do resetowania SMC lub PRAM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.