Czy w El Capitan jest czcionka użytkownika dla San Francisco?


24

Myślałem, że nowa czcionka Apple nazywa się San Francisco , ale nie mogę jej znaleźć na liście czcionek Keynote.app dla mojego komputera Mac. Nazywa się to inaczej lub nie jest dostępne dla Keynote?

Obecnie używam OS X El Capitan.

Odpowiedzi:


34

Są to czcionki systemowe i nie są dostępne (ani nie są licencjonowane) dla twoich dokumentów lub ogólnie dla aplikacji.
Jak wspomniano w komentarzach, nawet wersja deweloperska czcionek jest licencjonowana tylko na makiety interfejsu i nie ma innych celów.

Poprzednia czcionka systemowa, Helvetica Neue, została wydana zarówno jako czcionka systemowa, jak i użytkownika.

W Internecie jest wiele opinii na temat udostępniania czcionek San Fransisco użytkownikowi, ale wydaje się, że zależą one od rozpakowania poszczególnych ttfów, zmiany atrybutu „czcionki systemowej”, a następnie ponownego ich zapakowania - coś, co zostawię komuś innemu, bez względu na licencję lub sytuację prawną.


1
Czcionki są dostępne za pośrednictwem witryny dewelopera dla zarejestrowanych programistów, ale licencja zezwala na jej używanie tylko do tworzenia makiet interfejsów i zabrania innych zastosowań.
Alan Shutko

@AlanShutko - tak, zdawałem sobie z tego sprawę - ale nie są one dostępne dla osób, które nie są programistami [poza pewnymi podejrzanymi drogami], więc pomyślałem, że powinienem pominąć to pytanie na poziomie użytkownika.
Tetsujin

Myślę, że tak naprawdę nie ma potrzeby zmiany żadnego atrybutu. Dostępne są kopie, z których można po prostu zainstalować bezpośrednio. Ale tak, jeśli chodzi o licencje, to może być wątpliwe.
Xji

3

W rzeczywistości wystarczy przekonwertować wszystkie czcionki SFNS * .otf w / System / Library / Fonts / na ttf i zainstalować je w ~ / Library / Fonts /. To zadziała dobrze.

EDYCJA: Najwyraźniej działa tylko dla Pages, Keynote i Numbers pod nazwą „System Font”. Nie mogę zmusić go do działania w innych programach.


1

Ponieważ czcionki San Francisco są ograniczone dla programistów do tworzenia makiet interfejsów, możesz używać czcionek podobnych do San Francisco:

Wskazówka: spróbuj wymieszać litery obu czcionek.


20
Mieszanie liter dwóch czcionek nie jest świetnym pomysłem z punktu widzenia projektu / typografii. Kroje są zaprojektowane jako całość, a wszystkie litery są wyważone względem siebie. Mieszanie różnych czcionek zniesie równowagę wizualną, wagę i odstępy w tekście.
łagodnie zmieniając

Tak, to jest teoria @mildlydiverting .. Ale wiele osób przechodzi do konturów i poprawia, traktując czcionki jako surowiec. Możesz zastanowić się kiedyś nad złamaniem zasad (chyba że okaże się, że zbyt ci się to podoba;))
Dean Radcliffe,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.