Jak mogę uaktualnić do dowolnej wersji systemu macOS, która nie jest już dostępna w sklepie Apple App Store?


16

Używam komputera Mac Mini (koniec 2012 r.) Z systemem macOS 10.9.5 (Mavericks). Unikałem aktualizacji do systemu macOS 10.10 (Yosemite), kiedy został wydany po raz pierwszy z powodu wszystkich problemów związanych ze stabilnością wokół niego i utknąłem w systemie macOS 10.9.5. Nigdy „nie kupiłem” ani nawet nie próbowałem go pobrać za pośrednictwem Apple App Store.

Po wydaniu systemu macOS 10.11 (El Capitan), co mogę zrobić, aby zaktualizować system do macOS 10.10.5, jeśli / kiedy chcę? Gdy jestem w sklepie z aplikacjami Apple, jedyną opcją jest MacOS 10.11 jako opcja aktualizacji; zrzut ekranu poniżej.

Logika jest taka, że ​​zakładam, że macOS 10.10.5 jest bardziej stabilny niż macOS 10.10, kiedy został wydany, więc chciałbym umieścić aktualizację 10.10.5 na moim zestawie opcji, jeśli / kiedy będę miał czas i cierpliwość, aby się tym zająć z. Chciałbym uniknąć MacOS 10.11 (El Capitan), jeśli to możliwe.

Czy moja jedyna opcja w tym momencie polega na pobraniu instalatora systemu macOS 10.10.5 z witryny innej firmy niż Apple, czy też Apple ma jakieś ułatwienia, aby użytkownicy końcowi mogli w jakiś sposób pobrać z nich system macOS 10.10.5?

Widzę tę aktualizację systemu OS X Yosemite 10.10.5, a także tę aktualizację systemu OS X Yosemite 10.10.5 jest dostępna do pobrania, ale czy którykolwiek z nich byłby przydatny dla kogoś takiego jak ja z systemem macOS 10.9.5 w jakikolwiek sposób? Zakładam, że te aktualizacje są przydatne tylko dla osób, które już korzystają z 10.10, prawda?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Spójrz na wymagania systemowe na połączonych stronach, to odpowiada na pytanie dotyczące tego. Jeśli chodzi o pobieranie OS X 10.10.x ze sklepu App Store, jeśli nigdy wcześniej go nie pobierałeś, nie będziesz mógł pobrać go ze sklepu App Store, odkąd OS X 10.11 został wydany. Jeśli tak, będzie dostępny w części Kupione.
user3439894

@ user3439894 Zdaję sobie sprawę z zawartości tych linków, ale pytanie jest tak szczegółowe, jak to możliwe, więc odpowiedzi nie są tonami bzdur „Czy zrobiłeś to / tamto / inne?”.
JakeGould,

Odpowiedzi:


11

Po wydaniu nowego systemu Mac OS poprzedni staje się niedostępny.

Jedynym sposobem na uzyskanie starszego systemu operacyjnego bezpośrednio od Apple jest wcześniejsze „kupienie go” - nawet jeśli było bezpłatne - pojawi się w historii zakupów w App Store.

Jeśli nie ma go w Twojej historii zakupów, musisz go zdobyć od zaufanego przyjaciela [lub mniej godnego zaufania torrenta itp.]

10.10 cokolwiek zrobi, ponieważ nadal można uzyskać aktualizator kombinacji do 10.10.5

Zawsze mądrze jest pobrać nowy system operacyjny, nawet jeśli nie zamierzasz go teraz instalować - tak, aby zawsze znajdował się w twojej historii. W historii zakupów mam wszystkie systemy operacyjne z powrotem do Lion - dobre na wypadek, gdyby kiedykolwiek potrzebowałem systemu operacyjnego jednorazowego użytku do testowania itp.


Ponieważ Sierra nie będzie działać na starszych komputerach, reguła została złagodzona dla komputerów, których ostatnim obsługiwanym systemem operacyjnym jest El Capitan.
Możesz pobrać go stąd - https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12 - ale nie będzie działać, jeśli twój komputer jest w stanie uruchomić Sierra.
Jeśli jest w stanie, to wrócisz do potrzebowania go już w historii zakupów.


2
Welp… C'est la vie!
JakeGould,

Tylko aktualizacja: dzięki koncertowi konsultacyjnemu udało mi się zdobyć kopię systemu Mac OS X 10.10.5 (Yosemite) i dokonać aktualizacji. Najgorsze było samo wstępne uaktualnienie - pozostała 1 minuta = 30 minut pozostało - w czasie instalatora Apple, ale po tym jestem całkiem zadowolony. Dzięki za solidną radę!
JakeGould,

1
DZIĘKUJĘ BARDZO. Nie zdawałem sobie sprawy, że mogę to uzyskać z moich zakupów! Mój brat go pobrał, podczas gdy ja pobrałem El Capitan.
norcalli

5

Jeśli nie masz starszej wersji OSX w historii zakupów, inną opcją jest zdobycie jej w sklepie detalicznym Apple. Po prostu umów się na spotkanie z Genius Bar, zabierz komputer (nawet Mac pro / mini / imac), a oni mogą podłączyć kabel Ethernet i zainstalować dowolną wersję OSX ze swoich serwerów, przynajmniej do 10.6. Zrobili to za darmo, kiedy zrobiłem to około 9 miesięcy temu, i było to znacznie szybsze niż instalacja w domu. Uważam, że zajęło to tylko około 20 minut.


3

Niektóre z poprzednich wersji systemu macOS są połączone za pośrednictwem stron pomocy technicznej, które dodały do ​​swojej witryny.

Dowiedziałem się o nich, gdy napotkałem podobny problem z koniecznością aktualizacji sprzętu Apple po usunięciu wersji, której potrzebowałem, z App Store. Strony pomocy są tutaj:

Bezpośrednie linki do App Store tutaj:

Szczegóły dotyczące sprzętu obsługiwanego przez każdą wersję są wymienione na każdej stronie aktualizacji.

Najważniejsze, że nie jestem pewien, czy linki App Store wymienione na tych stronach pozwolą komuś odwiedzić te strony i pobrać tę wersję systemu macOS, nawet jeśli użytkownik nie pobrał wcześniej ani nie powiązał jej ze swoim Apple ID. Ponieważ wcześniej pobrałem i skojarzyłem każdą z tych wersji z moim Apple ID (z wyjątkiem Mojave), wszystkie linki do pobrania z App Store działały dla mnie.


1
Doskonałe nowe informacje. +1!
JakeGould

Chciałem wypełnić ten post dodatkowymi linkami do starszych wersji i intensywnie szukałem podobnych stron pomocy technicznej. Apple nie wydaje się mieć żadnych równoważnych artykułów dla wydań starszych niż El Capitan. Chociaż, na marginesie, częściowo ciekawy, wydaje się, że nadal jest dostępny, jeśli chcesz, aby Mountain Lion został dodany do twojego konta, i nie przejmuj się płaceniem 20 USD za przywilej: apple.com/shop/product/D6377Z/A/os- x-lew górski (uwaga, obraz wprowadzający w błąd, to kod wykupu).
Wowfunhappy 18.08.19

-1

Obecnie istniejące odpowiedzi nie odpowiadają na pytania postawione w ostatnim akapicie, więc omówię to tutaj. Strony aktualizacji, do których prowadzą linki, mają mały tekst, który można kliknąć na dole, podając Wymagania systemowe . Te wymagania systemowe wyjaśniają, że „aktualizacja OS X Yosemite 10.10.5” działa tylko wtedy, gdy masz już zainstalowaną wersję 10.10.4, a „aktualizacja combo OS X Yosemite 10.10.5” działa tylko, jeśli masz zainstalowaną wcześniejszą wersję Yosemite , tj. 10.10.x. Żadnej z nich nie można użyć do aktualizacji z Mavericks ani żadnej wcześniejszej wersji OSX.

Uwaga : pierwotnie nie zauważyłem linku Wymagania systemowe, więc odpowiedź ta została zmieniona z poprzedniej niepoprawnej.


Usunąłem komentarze, skorzystaj z pokoju rozmów do dalszych dyskusji na temat zalet tej odpowiedzi.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.