Najnowsze iOS 9 nie wyświetla symbolu WiFi, nawet po podłączeniu do Wi-Fi


13

Jak wyświetlić symbol Wi-Fi po podłączeniu do Wi-Fi? iOS 8 wyświetlał symbol WiFi zamiast LTE po podłączeniu do Wi-Fi. Teraz, po aktualizacji iOS 9, zawsze wyświetla LTE, mimo że jestem podłączony do Wi-Fi. To pokazuje, że jestem podłączony do routera w ustawieniach, a także pingowałem mój router lokalny za pomocą aplikacji ping.

iPhone 5, iOS 9.0.1.


1
Jeśli jeszcze nie jest wyłączony, spróbuj wyłączyć Wi-Fi Assist u dołu Ustawienia> Sieć komórkowa. Opisane zachowanie nie wydaje się normalne i może nie pomóc, ale warto spróbować.
0942v8653

Próbowałem tego, ale nadal pokazywało LTE.
Chloe

Brzmi jak błąd; próbowałeś wykonać kopię zapasową i przywrócić od zera? (Ale dopiero po utworzeniu kopii zapasowej i upewnieniu się, że została utworzona kopia zapasowa. Czy wspominałem wcześniej o utworzeniu kopii zapasowej? ;-)
Brian M.,

1
Widzę to samo, zwłaszcza po kilku dniach. Włączanie i wyłączanie naprawia to, ale prawdopodobnie jest to błąd
lc.

Odpowiedzi:


6

To powinno pokazać się więc fakt, że nie wskazuje na problem. W przeszłości Apple koncentrowało się na niezawodności dla nowszych modeli, a następnie wypuściło wersję X.1 z pracą pod maską dla starszych urządzeń. Nie zaskoczyłoby mnie to, gdyby to był głębszy problem.

Dwie proste rzeczy do wypróbowania od razu to twardy restart urządzenia, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz to zrobić, przytrzymując przycisk home i przycisk zasilania, aż zobaczysz logo Apple. Upewnij się także, że korzystasz z najnowszej wersji systemu iOS. iOS 9.0.2 jest już dostępny, więc zaktualizuj i miejmy nadzieję, że to rozwiąże problem.

Jeśli to nie zadziała, musisz wziąć to na wyższy poziom. Możesz spróbować zresetować wszystkie preferencje, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Przejdź do Ustawienia - Ogólne - Resetuj - Usuń wszystkie ustawienia, aby wykonać tę funkcję. Jeśli to nie zadziała, inną główną rzeczą do wypróbowania byłoby przywrócenie telefonu. Upewnij się, że masz kopię zapasową (zawsze lubię mieć dwie), wyczyść urządzenie, a następnie przywróć.


2
Dzięki, to było to. Wyłączyłem to potem, a teraz działa!
Chloe

Ponowne uruchomienie rozwiązało problem dla mnie. Jestem na iOS 9.2.1 na iPhone 6S Plus.
Ali Almoullim,

Włączone wtedy nie działało. Ponowne uruchomienie nie działa. Miękki reset nie działał. Dla mnie „Resetuj wszystkie ustawienia” załatwiło sprawę. iOS 10.0.2. Pamiętaj, że nie jest to „Wymaż całą zawartość i ustawienia”. To byłby mój następny wybór.
oyalhi

Ten problem może się również zdarzyć, jeśli podłączysz USB do komputera Mac z włączonym udostępnianiem połączenia internetowego. iOS wyłączy ikonę Wi-Fi, co może sprawiać wrażenie, że Twoje dane komórkowe są wykorzystywane, gdy tak nie jest!
Kevin Laity

0

Wygląda na to, że miękki reset iPhone'a to jedyny sposób na przywrócenie symbolu. Mam też iPhone'a 5, a także ten problem.

Jestem w stanie połączyć się z routerem i mogę nawet przeglądać Internet z wyłączoną usługą transmisji danych od końca mojego operatora, ale nadal pokazuje się jako 3g lub lte zamiast symbolu wifi.

Jak wspomniano wcześniej, asysta Wi-Fi, która jest domyślnie włączona, została przeze mnie wyłączona.

Może spróbuję zresetować, ale nie jestem pewien, czy chcę włożyć w to tyle wysiłku. Wygląda na to, że używa danych Wi-Fi zamiast danych komórki. Po prostu mylące jest wiedzieć, z kim jestem podłączony na pierwszy rzut oka, bez wchodzenia w ustawienia - aby za każdym razem dokładnie sprawdzić.


Po prostu wyłącz i włącz.
Chloe

-1

Twardy reset zadziałał dla mnie. Nie wyświetlałem ikony na 5S, ale wifi działało.


Nie musisz go resetować. Po prostu wyłącz i włącz.
Chloe,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.