OS X 10.11 nie może nacisnąć „zezwól” w oknach dialogowych dostępu do pęku kluczy


20

Występuje problem, w którym pole weryfikacji hasła pęku kluczy nie weryfikuje hasła - nie trzęsie się z powodu niepoprawnego hasła i nic się nie dzieje po naciśnięciu przycisku „Zezwalaj”. Używam pęku kluczy iCloud.

Co może sprawić, że Keychain Access chce ... okno dialogowe, aby nie weryfikować hasła?

Nic się nie dzieje po naciśnięciu „Zezwalaj” z wprowadzonym hasłem. Pole nie trzęsie się, gdy hasło jest nieprawidłowe: wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Mam dokładnie ten sam problem :( ktoś?
Gamer

2
Powiązane: stackoverflow.com/q/33311873/1214800 OMG Chcę rozbić rzeczy!
brandonscript


Natknąłem się na tej kwestii, jak również okazało się, że miałem do odłączeniu tabletu Wacom i użyć zwykłej myszy Magic Mouse (w moim przypadku) w celu przycisków „allow” lub „zawsze pozwalają” do pracy. Taki dziwny błąd do zdiagnozowania. Na szczęście nie trzeba wyłączać żadnej z aplikacji w menu Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> obszar Accessibility.
Anil Natha

1
Przyczyną tego problemu jest nowe ograniczenie Apple dotyczące pęku kluczy, dzięki któremu skrypty i aplikacje nie będą już miały zdalnego dostępu do funkcji pęku kluczy, takich jak eksport. Zostawiłbym to jako odpowiedź, ale ten wątek został zabezpieczony przed spamowymi odpowiedziami, które nie wnoszą żadnej wartości do pytania
jcpennypincher

Odpowiedzi:


18

Ten sam problem spotkałem dzisiaj. Nie mogłem „Zezwól” lub „Zawsze zezwalaj” żadnych programów, ani mogę potwierdzić moje hasło w jakichkolwiek dialogów. Interfejs nie kręcił, nawet gdybym wszedł nieprawidłowe hasło.

Używam Synergy w celu ułatwienia programowania na kilka różnych komputerów. Moja mysz i klawiatura nie należą do urządzenia Mac OSX. Byłem w stanie nacisnąć przycisk „Zezwól”, kiedy faktycznie podłączyłem mysz do urządzenia Mac OSX.

W ogóle, spróbuj wyłączyć wszelkie fizyczne lub wirtualne usługi KVM i korzystać z Mac mysz / klawiaturę bezpośrednio.

Mam nadzieję, że Ty lub ktoś inny, kto przychodzi tu szukają pomocy pomóc.


Zauważyłem, że z uruchomionym Pulpitem zdalnym, problem z podłączoną myszą (i oglądaniem na pobliskim zdalnym ekranie) nadal występuje. Nawet podłączenie ekranu i klawiatury podczas obserwowania pulpitu zdalnego stanowiło problem. Usunąłem zdalny pulpit i spróbowałem z VNC - ten sam problem. Jednak uruchomienie VNC i dostęp z lokalnej zainstalowanej klawiatury jest OK. To jest do bani!
Jasper Blues,

8
@ BobChao87 odpowiedź jest poprawna. Miałem ten sam problem, gdy uruchomiono program MagicPrefs (służący do dostosowywania działania myszy Apple Magic Mouse). Jeśli używasz MagicPrefs, po prostu zamknij ten program i wszystko będzie działać dobrze.
Kirk Hammett

1
@Behdad Myślę, że możemy skontaktować się bezpośrednio z MagicPrefs, aby zapytać, czy mogą ostrzec użytkowników o tym problemie. UPD: skontaktowaliśmy się z programistami w sprawie tego pytania.
Kirk Hammett

1
Na zdrowie @KirkHammett za uratowanie mnie przed czystym szaleństwem!
SaxDaddy,

1
@KirkHammett Mam MagicPrefs i nie pozwoliłbym sobie na „Zezwolenie”, ani za pomocą touchPada, ani myszy zewnętrznej. Ale trafienie <enter> bez poruszania myszą zadziałało
codrut

3

Dla mnie, miałem iść do System Preferences-> Security & Privacy-> Privacy.

Po lewej stronie kliknij Accessibility, a następnie po prawej stronie odznacz każdego wyboru. To rozwiązuje problem. Dla mnie miałem Steam (z VALVe) i Karabiner (edytor klawiszy klawiatury), który również mógł kontrolować komputer.


To dziwne. Mam kilka przedmiotów w tej sekcji Prywatność jeszcze moim pęku kluczy jest nadal klaczka funkcjonalne. Czy jesteś w stanie wykryć komunikat o błędzie konsoli pokazujące, co jest rejestrowane, gdy włączone są złe rozszerzenia? Mam osiem włączone aplikacje do kontroli i jednego niepełnosprawnego. Oczywiście, kiedy zdalnie steruję tym komputerem Mac - który łamie pęku kluczy ze „powodów bezpieczeństwa” - ale nie wszystkie aplikacje w Accessibility wydają się powodować, że pęku kluczy uniemożliwia działania syntetyczne.
bmike

1
Nie mogłem znaleźć żadnych błędów konsoli. Parowa wydaje się być problemem, ale nie byłem w stanie go potwierdzić.
Steve Tauber

+1 to rozwiązać go dla mnie. Dzięki! Dropbox był jednym z programów w tym wykazie dla mnie.
Jason Smith

2

Właśnie to naprawić. Używam plugin o nazwie SmoothMouse który poprawia przyspieszenie trackpad i myszy. Jest prawdopodobne integruje się z API dostępności w OS X i tym samym powoduje takie samo zachowanie jak Udostępniasz ekran. Wyłączenie wtyczki rozwiązany.

Można zobaczyć na pytanie siostra StackOverflow tutaj również.


2
Miałem ten sam problem, używając tabletu Wacom z El Capitan. Odłączenie tabletu pozwoliło mi wyeksportować moje certyfikaty.
MiKL,

@MiKL, miałem ten sam problem, testując różne konfiguracje Harwarda, doszedłem do wniosku, że problemem był mój tablet Wacom. : /
Anil Natha

Próbowałem również zainstalować najnowsze sterowniki z witryny Wacom, ale to nie rozwiązało problemu. :(
Anil Natha

Potwierdzam, że to rozwiązało moje problemy. Korzystałem z MagicPrefs, a kiedy wychodziłem, problem został rozwiązany i nie można nacisnąć Zezwalaj. (Mógłbym użyć <Spacja>, aby nacisnąć Zezwól, ale nigdy nie myszy lub Zawsze Zezwól. Odmowa zawsze działała.
cgseller
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.