Jakie rozwiązania są dostępne do drukowania na iPadzie na drukarce HP LaserJet 1020?


13

Mam urządzenie HP LaserJet 1020 podłączone do sieciowego serwera wydruku IOGear.

Obecnie iPad nie obsługuje drukowania po wyjęciu z pudełka, ale słyszałem, że na rynku jest kilka rozwiązań innych firm, każde z mieszanym zestawem wyników.

Jakie rozwiązania są dostępne i które są najbardziej wszechstronne lub odnoszą sukces?

Odpowiedzi:


7

Apple poinformowało, że drukowanie będzie dostępne w wersji iOS 4.2, obecnie planowanej na listopad 2010 r.


2

Wcześniej widziałem ten problem dla moich rodziców. Najwyraźniej istnieje wiele rozwiązań, które dobrze pasują do pełnego zakresu (typy dokumentów, drukarki).

Moja propozycja jest następująca: http://mobile.eurosmartz.com/prod_index.html#comparison

Wypróbowuję PrintBureau. Chciałbym, żeby mieli wersję demo, abym mógł przetestować przed zakupem.


1

Print n share to aplikacja, której używam na iPadzie. Nie mam drukarki obsługującej AirPrint, ale dzięki tej aplikacji mogę drukować za pośrednictwem serwera weprint na komputerze Mac z iPada. Zdecydowanie poleciłbym rzucić okiem na tę aplikację. szczęście


0

Moja żona i ja używamy Printopia od jakiegoś czasu i działa to doskonale dla nas. Mam go zainstalowanego na moim komputerze i każdy, kto korzysta z dowolnego urządzenia z systemem iOS, może go zobaczyć po wybraniu opcji drukowania w systemie iOS. Następnie wybierają HP 1022n, który jest podłączony do naszej stacji bazowej AirPort Extreme i to wszystko.

http://www.ecamm.com/mac/printopia/

Drukujemy z dwóch iPadów (3), iPhone'a 4 i 4S, a nasi znajomi mają różne urządzenia iOS z różnymi rocznikami (i wersjami systemu operacyjnego), a oni także mogą drukować w naszej sieci.


1
Printopia działa dla mnie dobrze, ale mój iPhone komunikuje się przez Wi-Fi z moim komputerem Mac, który jest fizycznie podłączony do drukarki.
GEdgar

Racja, GEdgar, nie sądzę, żeby miało to znaczenie, w jaki sposób jest tworzone połączenie Mac z drukarką, ale nie mogę tego opisać, ponieważ brzmi to jak jedyny sposób. Właśnie opisywałem moją konfigurację.
Richard

0

Poleciłbym Fingerprint 2 z Collobos Software. Ze strony programisty:

FingerPrint automatycznie wykrywa wszystkie drukarki podłączone do komputera Mac lub PC i udostępnia je na iPadzie, iPhonie i iPodzie touch. Za ułamek kosztów nowej drukarki FingerPrint tchnie nowe życie w drukarki, które już posiadasz.

Podstawową przesłanką oprogramowania jest to, że instalujesz go na komputerze PC lub MAC i działa on jako prosty serwer proxy serwera wydruku, aby zapewnić dowolny dostęp do dowolnych drukarek podłączonych do komputera. Oferuje integrację i bezpieczeństwo przepływu pracy (ACL). Aby drukować, musisz mieć połączenie Wi-Fi. Używam tego oprogramowania codziennie i „po prostu działa”. To nie jest niedrogie rozwiązanie (19,95 USD), ale dla pieniędzy jest niezwykle prosty w konfiguracji i drukowanie będzie trwało mniej niż 5 minut.

Witryna programisty: Collobos Software

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.