Niepożądane montowanie dysków sieciowych


1

El Capitan przywrócił problem, który miałem na początku z Yosemite - zniknął po późniejszej aktualizacji systemu operacyjnego.

W mojej sieci domowej mam bezgłowego MacMini z dołączonym łańcuchem dysków FireWire. Używam ich do tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów (wartość ~ 3 TB), a MacMini uruchamia CCC, aby synchronizować wszystkie dyski. Dwa dyski, których najczęściej używam, mają w alokacji aliasy, dzięki czemu mam do nich łatwy dostęp.

Po aktualizacji 10.11 nadal montuje się spontanicznie na moim pulpicie.

Nie ma ich wśród moich danych logowania. Wyczyściłem ostatnie elementy z menu Apple i wyczyściłem ostatnie serwery z menu Finder / Go / Connect to Server ... Directory Utility nie pokazuje żadnych montowań. Wyłączyłem konto gościa, ponieważ przeczytałem, że może to powodować niechciane połączenia.

Jedyną wskazówką, jaką mam, jest to, że mogę zdemontować dwa dyski, ale zostaną one ponownie zamontowane po otwarciu niektórych aplikacji, takich jak Preview lub TextEdit - być może coś wspólnego z otwartym oknem dialogowym i szukającymi plików do otwarcia? Na żadnym dysku nie mam plików, które kiedykolwiek otworzyły lub zapisały na tych dyskach.

Za pomocą Main Menu Pro wyczyściłem pamięć podręczną systemu, wszystkie pamięci podręczne użytkowników, pamięć podręczną czcionek, pamięć podręczną DNS i wszystkie dzienniki. Zrobiłbym to wszystko ponownie z Onyx, ale nie został jeszcze zaktualizowany do wersji 10.11. Dyski nadal się montują!

BTW, dzisiaj zaktualizowałem innego Maca w domu i zaczął automatycznie montować tylko jeden z tych dwóch dysków - jedyny z dwóch, które kiedykolwiek zamontował. Coś mi brakuje - jakieś pomysły, co to może być?


Próbowałem jeszcze dwóch rzeczy - bezpiecznego uruchomienia, a następnie rozruchu w trybie odzyskiwania, uruchomienia DFA i ponownego uruchomienia. Słyszałem, że może to wyczyścić niektóre pamięci podręczne systemu, ale żaden manewr nie pozbył się moich dysków sieciowych.
chryzm

Odpowiedzi:


1

Co więcej, moje problemy z automatycznym podłączaniem dysku sieciowego: Zapping PRAM również nie działa, ani nie bawi się tym, co pojawia się na pasku bocznym okien Findera pomiędzy Bonjour, połączonym serwerem i współdzielonymi sekcjami preferencji Findera, ale .....

Mogłem właśnie znaleźć odpowiedź, i to dziwne. Zauważyłem, że otwarcie Preview lub TextEdit zawsze zamontuje te dyski sieciowe, a te dwie aplikacje, w nieskończonej mądrości Apple, uruchamiają się z oknem dialogowym Otwórz ... ustawionym w folderze Dokumenty. Utworzyłem aliasy dwóch dysków i umieściłem je w folderze Dokumenty. Przeciągając je do mojego Docka, miałem ikonę, którą można kliknąć, a która wskazywała, że ​​są to dyski sieciowe (przeciągnięcie ikony zamontowanego dysku bezpośrednio do Docku pokazuje je za pomocą ogólnej ikony folderu). Zastanawiałem się, czy okno dialogowe Otwórz podglądu montowało dyski w ramach pokazania, co jest dostępne w Dokumentach, aby można je było otworzyć, więc przeciągnąłem aliasy na pulpit. Dyski są nadal zamontowane, więc spróbowałem uruchomić ponownie, aby zobaczyć, czy Preview nadal to zrobi. Tak było. Więc wyczyściłem pamięć podręczną systemu, wszystkie pamięci podręczne użytkowników i ponownie uruchomione. Tym razem dyski się nie zamontowały! Będąc odważnym lub głupim, przeciągnąłem aliasy z powrotem do folderu Dokumenty, a one nadal się nie montują po otwarciu podglądu! Ponownie uruchomiłem ponownie, aby sprawdzić, czy pojawią się ponownie po otwarciu podglądu, ale nie. Dziwne, jak to się stało natychmiast po uaktualnieniu do wersji 10.10 i ponownie w wersji 10.11. W wersji 10.10 przeszedł on z aktualizacją 10.10.x, ale tym razem mogłem go rozwiązać 10 i ponownie z 10.11. W wersji 10.10 przeszedł on z aktualizacją 10.10.x, ale tym razem mogłem go rozwiązać 10 i ponownie z 10.11. W wersji 10.10 przeszedł on z aktualizacją 10.10.x, ale tym razem mogłem go rozwiązać

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.