Dlaczego „automatyczna regulacja jasności” zmywa mój wyświetlacz siatkówki na El Capitan?


15

Gdy zaznaczę i odznaczę Preferencje systemowe „Automatycznie dostosuj jasność”, mój ekran zostanie nieco sprany zamiast jaśniejszego lub ciemniejszego. Wygląda na to, że dostosowuje gamma i szarości zamiast jasności podświetlenia.

Co się tutaj dzieje i czy dzięki tej opcji można przywrócić zachowanie Yosemite i wcześniejszych wersji?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbka różnicy gamma z włączonym / wyłączonym ustawieniem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Uzupełnienie: wydaje się, że dyskutowano o tym w różnych wynikach wyszukiwania Google związanych z „Kompensacją światła otoczenia”. (np. infinitediaries.net/… )
y3sh 01.10.15

Odpowiedzi:


14

Jest to nowa funkcja o nazwie „Kompensacja światła otoczenia”. Przed wersją Beta 7 była to osobna opcja w tym menu na zrzutach ekranu, ale w nowszych wersjach beta i wydaniu finałowym Apple połączyło ją z polem wyboru „Automatycznie dostosuj jasność”, więc tak, teraz dostosowuje nie tylko jasność podświetlenia , ale także gamma.

Jedynym rozwiązaniem, które do tej pory znalazłem, jest wyłączenie tego pola wyboru i ręczne dostosowanie jasności podświetlenia, co tak naprawdę nie jest rozwiązaniem. Mam nadzieję, że Apple przywróci osobne pole wyboru do kompensacji światła otoczenia.


2

Rozwiązanie opublikowane w komentarzu przez użytkownika Nicnl wygląda następująco:

 1. Wyłącz SIP:

  • Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania (przytrzymaj klawisz R podczas uruchamiania).
  • Otwórz terminal i wprowadź następujące polecenie
   wyłącz csrutil
  • Uruchom ponownie w macOS.
 2. Otwórz terminal i wpisz:

  cd /System/Library/PrivateFrameworks/AmbientDisplay.framework/Versions/A/XPCServices/com.apple.AmbientDisplayAgent.xpc/Contents/MacOS/
  mv com.apple.AmbientDisplayAgent _com.apple.AmbientDisplayAgent

  Pierwsze polecenie po prostu zmienia katalog, w którym się znajdujesz, a drugie zmienia nazwę pliku na coś, czego macOS nie może znaleźć.

 3. Włącz SIP

  • Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania (przytrzymaj klawisz R podczas uruchamiania).
  • Otwórz terminal i wprowadź następujące polecenie
   csrutil enable
  • Uruchom ponownie w macOS.

Zabrano stąd .


0

Czy badałeś czujnik światła otoczenia na wyświetlaczu obok kamery iSight? Możesz go przyciemnić, zaświecić w nim światło i wyczyścić powierzchnię szkła.

Jeśli nie jest to zmiana środowiskowa, możesz wyłączyć tę opcję i skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby sprawdzić, czy jest to błąd w tej kompilacji lub czy przypadkowo wystąpiła awaria sprzętu w tym samym czasie, co aktualizacja oprogramowania. To oczywiście mało prawdopodobne, ale jest możliwe.


Czujnik sprzętowy wydaje się działać idealnie po ukryciu / wystawieniu go na działanie światła.
y3sh

@ y3sh Bummer dla Ciebie. Powinienem wspomnieć o testowaniu podświetlanego czujnika klawiatury i czujnika wyświetlacza (jeden wyczuwa obszar KB, drugi u góry ekranu). Jeśli któryś z nich utknie, ponowne uruchomienie w celu zresetowania pamięci NVRAM może nie być złym pomysłem. W najgorszym przypadku, przed oddaniem do serwisu - zresetuj SMC na wypadek, gdyby był zaangażowany. Może być częścią łańcucha pomiarowego.
bmike

Dzięki za opinie, ale odpowiedzi w większości należą do komentarza. Wierzę, że jest to związane z konfiguracją w El Capitan, która nie rozwiązuje przechodzenia do sklepu Apple i resetowania pamięci NVRAM.
y3sh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.