Czy można używać 8-stykowego akcesorium w iPhonie 4?


1

Krewny właśnie kupił akcesorium do biofeedbacku dla iPhone'a 5/6 i zastanawiał się, czy mogą go użyć na jednym ze starych iPhone'ów. Wolałaby używać iPhone'a bez żadnych danych, aby ludzie mogli go używać bez nadzoru, ale najnowszy mam 4 (może 4, nie jestem pewien).

Znalazłem to , ale martwię się, że to nie zadziała. Wiem, że najlepszym sposobem jest po prostu wypróbowanie tego i prawdopodobnie zrobię to, ponieważ jest tanie, ale chciałbym dowiedzieć się trochę o różnicach między tymi dwoma typami kabli. Czy urządzenie zbudowane dla iPhone 5/6 użyłoby nieco innego protokołu? Widzę wiele adapterów, które pozwalają nowym iPhone'om korzystać ze starych akcesoriów iPhone'a, ale nie na odwrót. Zakładam, że wiele z tego jest tylko dlatego, że nie ma popytu, ale czy może istnieć różnica, która powoduje, że tylko niektóre akcesoria działają w tym kierunku?


link nie działa
Divin3

Odpowiedzi:


1

O różnicach możesz przeczytać tutaj

O adapterze, który podałeś w linku, recenzent napisał:

Jeśli szukasz adaptera do ładowania 30-pinowego urządzenia * kablem błyskawicy, nie będziesz rozczarowany. Jeśli chcesz podłączyć urządzenie 30-stykowe * w celu synchronizacji z komputerem *, nie zawiedziesz się również w przypadku co najmniej 30 urządzeń *.

Również wielu narzeka, że ​​urządzenie, które dostali, nie działa, więc powinieneś poszukać bardziej niezawodnego.

Jest post o tym, że adapter przestał działać po nowej wersji oprogramowania: https://discussions.apple.com/thread/5780896?start=15&tstart=0

Należy rozważyć zakup takiego adaptera USB na 30 pinów lub bardziej niezawodnego adaptera 8 na 30 pinów w ten sposób (pamiętaj, że pozwala to tylko na ładowanie telefonu. Brak transferu danych)


Fajne dzięki. I tak, wiem, że recenzje nie są świetne, ale potrzebuję ich do przesyłania danych, i to jest jedyna, którą mogłem to zrobić.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.