Macbook stale ulega awarii podczas aktualizacji do El Capitan


9

Pobrałem, a następnie zacząłem instalować OS X El Capitan na moim MacBooku Pro. Ale myślę, że po prostu tak się ułożyło. Więc wyłączam Mac, a następnie włączam ponownie. Za każdym razem, gdy próbuję zalogować się na swoje konto, mam awarię w następujący sposób:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy istnieje sposób, aby to zresetować i pobrać ponownie?

Jestem bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Nie wiem co robić.

Odpowiedzi:


11

Zrobiłem to po prostu naciskając Cmd+ R, a następnie naciśnij off. Cmd+ RNaciskałem przycisk, aż pojawi się logo Apple, a następnie przechodzę do Install OS Xtrybu. Tam powinieneś jeszcze raz połączyć się z Internetem, wybrać język i czekać na nową instalację.


1
Doskonały. Wróć i zaznacz to jako odpowiedź, jeśli wystarczy prosta instalacja. Pomoże wielu osobom dowiedzieć się, co Ci się przydało :-) (a jeśli to nie zadziała, być może możemy edytować nasze odpowiedzi, jeśli nadal potrzebujesz pomocy w zakończeniu instalacji)
bmike

Kluczem było dla mnie odłączenie wszystkiego podczas instalacji. Dziękuję, @bmike.
MXMLLN,

2

Tak - generalnie jest to łatwe odzyskiwanie - następnym krokiem jest uzyskanie kopii zapasowej (co będzie uciążliwe, jeśli jej nie masz), a następnie wykonanie instalacji usuwania.

Ta część powinna pójść łatwo. Jeśli to się nie powiedzie, prawdopodobnie wystąpił błąd sprzętowy, który należałoby usunąć. Ponadto, jeśli nie próbowałeś odłączać od MacBooka wszystkiego, co możesz, oprócz zasilania. Bez USB, bez Ethernetu, bez piorunów, bez kart SD itp.


2

Miałem ten sam problem z moim modelem MacBook Air 11 "2013. Żadne z dostarczonych rozwiązań nie działało dla mnie. Próbowałem także ponownie zainstalować El Capitan, uruchamiając się w tryb odzyskiwania. Ponownie zainstalowałem go dwa razy, ale błąd nadal pojawiał się.

Oto jak rozwiązałem problem:

  1. Wyłącz komputer Mac.
  2. Uruchom komputer w trybie awaryjnym (przytrzymaj klawisz Shift podczas uruchamiania). Wskazówka: na ekranie z logo Apple i paskiem postępu nic nie będzie wyglądać inaczej, ale w oknie logowania powinno być „SAFE BOOT” w prawym górnym rogu ekranu, aby potwierdzić, że jesteś w trybie awaryjnym
  3. Zaloguj się jeszcze raz. Tym razem powinno działać, jeśli nie przejdzie ponownie do kroku 1.

  4. Zakończ proces instalacji.

  5. Kopia zapasowa moich danych
  6. Nowa instalacja

0

Otrzymałem ten sam błąd i skontaktowałem się z obsługą Apple. Przeprowadzili mnie przez kolejne etapy instalacji systemu OS X, co potrwa kilka godzin. Na szczęście mam kopię zapasową wehikułu czasu, której mogę użyć po zakończeniu


Tak, dla kopii zapasowych!
bmike

0

Miałem również ten błąd. Ale przywracanie z Time Machine było kłopotliwe, ponieważ Asystenci Instalatora i Migracji odmówili przywrócenia danych z kopii zapasowej TM, zgłaszając, że na partycji OS X 890 GB nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania 400 GB danych.

Kiedy następnym razem spróbuję zainstalować El Capitan, utworzę bootowalny klon napędu rozruchowego za pomocą Carbon Copy Cloner, więc w razie potrzeby mogę go przywrócić.

Ale wcześniej uruchomię Apple Hardware Diagnostics, aby sprawdzić problemy ze sprzętem.


Właśnie udało mi się zainstalować El Capitan bez żadnych problemów przy drugiej próbie. Uruchomiłem Apple Hardware Dianostics, ale nie wykryto żadnych problemów. Tym razem odłączyłem wszystkie zewnętrzne urządzenia - hub USB, monitor, Time Machine itp. Nie wiem, czy to miało znaczenie.
Richard Cosgrove,

0

Naprawiony! Miałem ten sam problem z MBP z końca 2011 r. - trzykrotnie ponownie instalował system operacyjny, wciąż zawieszał się przy pierwszej próbie logowania. Myślę, że problem dotyczy nowego System Integrity Protection (SIP). Nie można już naprawiać uprawnień, a wszelkie obraźliwe pliki w folderze systemowym spowodują problemy. Wyciągnąłem dysk, podłączyłem do innego komputera Mac i za pomocą EasyFind przeszukałem foldery rozszerzeń, posortowałem według daty i usunąłem stare pliki list plist (większość pochodziła z tej samej daty 2015 r. I od Apple). Dla pewności szukałem również folderów StartupItem i usunąłem wszystko, co wyglądało podejrzanie (przepraszam, próbowałem tylu różnych rzeczy, które zawiodły wcześniej, że nie pamiętam dokładnie).


0

Nie mogłem znaleźć pliku sxuptp.kexp, ale porównałem listę plików * .kexp w pliku dziennika awarii w folderze / Library / Logs / DiagnosticReports i wszystkich plikach kexp w / System / Library / Extensions /. Ostatni plik kexp w dzienniku awarii to com.apple.iokit.IOACPIFamily lub odpowiednio IOACPIFamily.kexp. Przejrzałem folder / System / Library / Extensions / i stwierdziłem, że następnym plikiem po IOACPIFamily.kexp jest LivescribeSmartpen.kext. Jeśli słyszałeś o smartpen, będziesz wiedział. Przeniosłem go na pulpit (lub inne miejsce). To rozwiązało problem. System uruchamia się i wyskakuje z pętli awaryjnej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.