Nie można się zalogować w Mac App Store lub iCloud - logowanie trwa ładowanie na zawsze


12

Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji dla programistów systemu OS X El Capitan nie mogę zalogować się w ustawieniach Mac App Store ani OS X iCloud. Jeśli spróbuję wprowadzić nieprawidłowe hasło, pojawi się komunikat, że hasło jest nieprawidłowe. Kiedy próbuję swojego prawdziwego hasła, ikona ładowania obraca się na zawsze.

Próbowałem już usunąć plik listy ustawień sieciowych i kilka innych rzeczy znalezionych na forach. Systemowy plik dziennika pokazuje wiele z tych kilku komunikatów, szczególnie podczas robienia czegoś z logowaniem w iCloud.

SOSAccountThisDeviceCanSyncWithCircle sync with device failure: Error Domain=com.apple.security.sos.error Code=1035 "Account identity not set"  

i

01/10/15 00:11:52,599 storeaccountd[591]: XPC error for connection com.apple.backupd.sandbox.xpc: Connection invalid  

i

01/10/15 00:11:52,931 sandboxd[226]: ([591]) storeaccountd(591) deny mach-lookup com.apple.backupd.sandbox.xpc

Niestety nie mam kopii zapasowej mojej poprzedniej instalacji. Nie mogę również zaktualizować do najnowszej wersji El Capitan, ponieważ logowanie do App Store nie działa.


Mówiąc ściślej, chcę, aby App Store znów działał i prawdopodobnie zainstalował najnowszą wersję El Capitan.
Vilis,

Również ten problem trwa od kilku dni, więc nie powinien być związany z zajętymi serwerami.
Vilis

Wersja systemu: OS X 10.11.1 (15B17c)
Vilis

Miałem ten sam problem i moje rozwiązanie polega na tym, że utworzyłem kolejne konto administratora: Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy> Kliknij ikonę blokady i dodam kolejne konto z prawami administratora i oddzielnym hasłem, a następnie wyloguj się z bieżącego użytkownika, a następnie zaloguj się przy użyciu nowego konta, które utworzyłem a następnie zresetuj moją starą nazwę użytkownika, aby używać oddzielnego hasła, a nie hasła iCloud.
kedomonzter

1
Nie mogę dodać nowej odpowiedzi na to pytanie, ale mając ten sam problem, okazało się, że usługa powiadomień wypychanych nie była uruchomiona, co spowodowało, że logowanie nie działało dla mnie. Odpowiedź @ Tetsujin wraz z (ponownym?) Uruchomieniem usługi, tak jak to skomentowałem pod jego odpowiedzią, może rozwiązać również dla ciebie.
Jabłkowy

Odpowiedzi:


2

UWAGA : To rozwiązanie jest przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników fizycznych urządzeń Apple, takich jak MacBooki, iMac, komputery Mac Pro itp. Chociaż wspomnę o linku do rozwiązania również dla użytkowników maszyn wirtualnych, nie jest to główny cel tego postu . Jako takie nie będą tu zamieszczane, dla zwięzłości.

Ponadto, podczas gdy NVRAM (nieulotna pamięć RAM) zapisuje pewne ustawienia i parametry w perspektywie długoterminowej, ustawienia iCloud nie wydają się należeć do ustawień zapisanych w pamięci NVRAM.

Rozwiązanie zabrzmi prosto - ale tak nie jest. Kompletne rozwiązanie to trzyetapowy proces, który zmusi OS X do wykonania następujących czynności:

  • Wyczyść istniejące, problematyczne pliki ustawień i zmuś OS X do odtworzenia prawidłowych plików w tym miejscu.
  • (Re) Uruchom usługę iCloud i / lub wymagane powiązane demony.
  • W razie potrzeby zweryfikuj / przepisz szczegóły maszyny (sprzęt).

Zaczniemy od usunięcia następującego pliku (wymagane uprawnienie administratora): /Library/Preferences/com.apple.apsd.plist

Następnie upewnimy się, że uruchomione są odpowiednie programy LaunchDaemons - w tym przypadku powiadomienia push. iCloud wymaga tego do działania. Wprowadź następujące dane w Terminalu:

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.apsd.plist

Na koniec sprawdź, czy urządzenie OS X ma (prawidłowy) numer seryjny. Niezależnie od tego, czy jest to maszyna rzeczywista, czy wirtualna, numer seryjny musi być mniejszy niż 12 znaków - w przeciwnym razie usługi oparte na iCloud, takie jak FaceTime i iMessage, nie będą mogły się zalogować (lub zawiesi się przy próbie zalogowania). Sprawdź to w sekcji „Informacje” na komputerze Mac. Jeśli masz NULL lub nieprawidłowy numer seryjny, wykonaj jedną z następujących czynności:

  • Albo korzystać z Apple Care / gwarancja do kontaktu Apple. Niech ustawią sprzętowy numer seryjny, widząc, że powinni to zrobić po zakończeniu serwisowania maszyny.

LUB

  • Użyj tej aplikacji, aby to zmienić ( jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz przejść do Apple i nie martwisz się o unieważnienie gwarancji urządzenia ). Proszę nie nie skorzystać z tej funkcji, jeśli masz Apple Care lub chciałbyś zachować Apple Gwarancja:

Serializer pustej płyty - do pobrania tutaj:

http://rogersm.net/icloud-problems-mountain-lion-serial-number


Teraz, jeśli używasz maszyny wirtualnej, przejdź tutaj, aby ukończyć trzeci krok (resetowanie numeru seryjnego). Musisz wygenerować prawidłowy, nowy numer seryjny, który NIE jest obecnie używany:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/292170-how-to-spoof-real-mac-in-vmware/


To powinno rozwiązać wszelkie problemy z logowaniem się iCloud i korzystaniem z powiązanych usług dla El Capitan. Działa z większością fizycznych urządzeń Mac OS X i instalacji VMware Workstation.


1

Z wielu badań wynika, że ​​iCloud, iMessage i FaceTime są ze sobą nierozerwalnie powiązane i że aby je naprawić, musisz je wszystkie naprawić.

To, co w końcu mnie doprowadziło, to rozruch w trybie awaryjnym, a następnie usunięcie /Library/Preferences/com.apple.apsd.plist
Nic innego nie działało.

Zdecydowanie za dużo, aby opublikować tutaj, ale moja odpowiedź na Wiadomości nie pozwala mi zalogować się do iMessage, a także doskonały post Linc Davis na https://discussions.apple.com/thread/7272123


2
Chociaż twoja odpowiedź nie zawiera rozwiązania bezpośrednio - już usunąłem plik plist i to nie pomogło - podniosło mnie na właściwą ścieżkę. Z jakiegoś powodu wyrębu w iCloud wymaga powiadomienia usługi Push być włączona . Albo miałem tę funkcję wyłączoną od dłuższego czasu i ten wymóg jest nowy w El Capitan, albo sam się wyłączył podczas aktualizacji, ale ostatecznie sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.apsd.plistto natychmiast rozwiązało problem.
Jabłkowy

1

Jak wszyscy wspominali, jest to problem z numerem seryjnym. Właśnie się z tym spotkałem, ale na maszynie wirtualnej. Domyślnie Fusion nadaje mu wyjątkowo długi numer seryjny, którego App Store nie lubi. Aby to naprawić, edytuj plik .vmx i dodaj następujący wiersz:

SMBIOS.use12CharSerialNumber = "TRUE"

Mam nadzieję że to pomoże!


0

Miałem ten sam problem i ktoś z innej witryny powiedział, że rozwiązał problem, zamykając aplikację VPN, którą sam uruchomiłem. Kiedy to zrobiłem, wszystko działało dobrze i mogłem zalogować się do iCloud.


1
Niestety tak nie jest, ponieważ nie używam VPN ani niczego z tym związanego. Próbowałem także w trybie awaryjnym, resetowaniu sieci itp.
Vilis

0

Miałem ten sam problem wczoraj i dziś. Okazało się, że na moim Macbooku brakowało numeru seryjnego (nie mam pojęcia, jak został usunięty). Użyłem oprogramowania Blank Board Serializer do napisania od nowa i udało mi się zalogować.

Więc sprawdź swój numer seryjny.


0

Miałem ten sam problem i byłem w stanie go naprawić. Wybierz [Apple] i „This Mac”. Jeśli nie ma numeru seryjnego, musisz go przywrócić. Znajdź numer seryjny na obudowie komputera Mac. Znajdź narzędzie „Blank Board Serializer” gdzieś w Internecie Utwórz dysk startowy lub pamięć USB i użyj go. Po wprowadzeniu numeru seryjnego, zwrotem jest możliwość zalogowania się do App Store, iTunes Store, iCloud i iMessages


0

Miałem ten sam problem i po przeszukaniu sieci przez jakiś czas stwierdziłem, że po prostu muszę się wylogować i zalogować ponownie z menu Sklep.


-2

Znalazłem rozwiązanie

Mam nadzieję, że zadziała na twoim komputerze Mac

https://support.apple.com/en-us/ht204063

PA


1
Próbowałem NVRAM, nie pomogło.
Vilis,

Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.