W oknie dialogowym „Plik otwarty” brakuje elementów paska bocznego


277

Mam najdziwniejszy problem od czasu aktualizacji do OS X El Capitan. Moje okna dialogowe „Otwórz plik” pokazują pasek boczny, ale brakuje wszystkich moich głównych (i przydatnych) lokalizacji. Spójrz na ten zrzut ekranu. Ten zrzut ekranu pokazuje Dostęp do pęku kluczy, ale dzieje się tak w Safari, gdy próbuję na przykład załączyć plik do Gmaila lub przesłać obraz do Facebooka.

Chciałbym, aby pasek boczny wyświetlał moje katalogi domowe, takie jak Pulpit, Dokumenty, Pobieranie itp.

Wsparcie?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4
Tylko w oknach dialogowych wyboru plików @ Tetsujin sam Finder pokazuje zawartość paska bocznego tak, jak powinna.
Arno

4
Ja też to mam - i robi to także w Chrome. Uruchom ponownie tymczasowo to naprawia. Wygląda na błąd El Cap.
niico

1
Ten sam problem, możesz przejść do Findera> Preferencje> Pasek boczny i sprawdzić je wszystkie, pozostaną tam w Finderze ... ale NIE w żadnych programach. Na przykład otwieram Photoshop CC 2015 i jeśli przeciągniesz wybrane foldery do obszaru Ulubione, NIE będą one tam dostępne po ponownym otwarciu programu. To samo dotyczy WSZYSTKICH programów na całym forum. To jest bardzo frustrujące.

2
To do bani… ten sam problem. Nadal tutaj w 10.11.3.
billynoah

4
Na dole tego wątku dodałem działające, proste rozwiązanie. Spójrz na to. Niestety, z powodu systemu opartego na rankingu głosów, sądzę, że wiele osób go nie zobaczy, dopóki nie zdobędzie więcej głosów i nie „wypłynie”.
db

Odpowiedzi:


158
 1. Przejdź do biblioteki użytkownika w Finderze. Przytrzymaj podczas otwierania menu Idź i kliknij opcję Biblioteka .
 2. Przejdź do folderu Preferencje .
 3. Usuń wszystkie pliki, które są lub zawierają com.apple.finder.plist. (Usunięcie tych plików najprawdopodobniej spowoduje zresetowanie listy Ulubionych w Finderze).
 4. Uruchom ponownie lub wyloguj się i zaloguj ponownie, a następnie opróżnij kosz i spróbuj ponownie.

  Ponowne uruchomienie może nie być konieczne. Jak mówi madpoet :

  Możesz także ponownie uruchomić Findera, jeśli nie chcesz się ponownie uruchamiać ani wylogowywać. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę programu Finder gdy jesteś naciskając i zobaczysz Relaunch tam opcję.

  Uruchom ponownie Findera.


Ewentualnie możesz użyć tego narzędzia Bash oneliner autorstwa Christophe Marois :

cd ~/Library/Preferences && sudo find com.apple.finder.plist* -exec rm {} \; && killall Finder

3
W końcu to zrobiło! Musiałem jednak przerobić moich ulubionych
benstpierre,

46
To zrobiło to. Bash one-liner:cd ~/Library/Preferences && sudo find com.apple.finder.plist* -exec rm {} \; && killall Finder
Christophe Marois

12
@ChristopheMarois To udało się całkowicie usunąć Ulubione z Findera bez naprawy okna dialogowego otwierania / zapisywania plików.
Constant Meiring

8
Naprawiono dla mnie, ale musiałem się wylogować, a nie tylko zabić Findera! @ ConstantMeiring ulubione zniknęły przed wylogowaniem, ale potem wróciły tak, jak przedtem!
Pincopallino,

5
Dbaj com.apple.finder.plisto bezpieczeństwo swojego starego na wypadek, gdyby to zniszczyło coś, na czym Ci zależy (np. Wszystkie ustawienia pulpitu). Po wykonaniu tej czynności możesz przywrócić starą plistwersję i wydaje się, że poprawka się utrzymuje.
orome

28

Miałem ten sam problem i naprawiłem go w następujący sposób:

 1. W oknie dialogowym „Otwórz plik” lub „Zapisz jako” (które nie pokazuje ulubionych) przeciągnij dowolny folder na pasek boczny. Spowoduje to utworzenie kategorii „Ulubione” na pasku bocznym, który pokazuje tylko ten folder.

 2. Restart.

Po ponownym uruchomieniu wszystkie paski boczne okna dialogowego powinny pokazywać Ulubione, tak jak w Finderze, zsynchronizowane.


12
To nie jest poprawka - to tymczasowe obejście - znika ponownie (z jakiegoś powodu). To jest błąd w El Cap.
niico

Czy najwyższy wpis w Ulubionych to „Dysk iCloud?” Jeśli tak, możesz spróbować przenieść inny folder do najwyższej pozycji i ponownie uruchomić komputer. Na przykład folder inny niż domyślny. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z iCloud Drive w odniesieniu do Ulubionych. Zauważyłem, że na jednym z moich MacBooków El Cap poprawka pozostała, ale na innym MacBooku nie. Jedyną różnicą było to, że iCloud Drive był najwyższym wpisem w tym, który wciąż znikał. Teraz oba są w porządku.
highcool,

1
Moim najważniejszym elementem jest „Urządzenia” - Dysk iCloud nie znajduje się na liście, więc twoja hipoteza wydaje się nieprawidłowa i przewiduję, że oba komputery znów się nie powiodą.
niico

To zadziałało, przynajmniej na razie - sprawdzi, czy problem znowu się pojawi!
Greg Annandale

1
Dzięki! Jest to najlepsza poprawka, druga polegająca na usunięciu plików spowoduje, że ponownie skonfigurujesz Findera.
Reda Lazri,

19

Miałem ten sam problem. Rozwiązałem go, wchodząc do Findera i zmieniając obszar Ulubionych (np. Przeciągnąłem folder w Ulubionych o jedną pozycję). Po zamknięciu okna wyszukiwarki i ponownym otwarciu w celu upewnienia się, że zmiana utknęła, uruchomiłem ponownie. Plik / Otwórz, a następnie działał normalnie.


To naprawdę frustrujący problem. To niesamowite, jak coś tak prostego powoduje tyle bólów głowy, gdy nie działa prawidłowo.
RightHandedMonkey

1
to było świetne ... Nie musiałem nawet restartować się, po prostu ponownie uruchom Finder po przesunięciu jednego elementu paska bocznego o jedną pozycję w górę
davidhq

1
to zabiło też moich ulubionych z wyszukiwarki, lol)) OK,
powrót

Ten działa dla mnie, a jeszcze lepiej jest a) nietechniczny i b) nie nuke twoich ulubionych. Zakładam, że to działa dla wszystkich !?
Dave Stewart

18

Powyższe rozwiązania są skomplikowane i nie działają. Zabij sharedfilelistdi uruchom ponownie Findera. Problem rozwiązany (zgodnie z moim doświadczeniem przynajmniej przez tydzień lub dwa).

 1. Uruchom Monitor aktywności,
 2. Zabij jak najwięcej procesów zwanych sharedfilelistdjak możesz,
 3. Przytrzymaj klawisz Option / Alt i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Findera w doku,
 4. Uruchom ponownie Findera,
 5. Cieszyć się.

5
łał! Pierwsza rzecz, która naprawdę działa, oprócz ponownego uruchomienia ...
Peater de Xel,

3
Miło to słyszeć, proszę o głosowanie na mój komentarz do pierwotnego pytania, aby więcej osób zobaczyło to rozwiązanie (może być konieczne kliknięcie opcji Pokaż więcej komentarzy, aby je zobaczyć). Dziękuję Ci.
db

3
Dziękuję Ci! Działa to dla mnie, gdy inne rozwiązania (w tym bash one-liner autorstwa Christophe Marois) nie zadziałały! Używam El Capitan 10.11.6 w celach informacyjnych.
Kobold,

3
To powinna być jedyna odpowiedź.
Nimrod

1
Naprawiono problem, który miałem na Sierra
ocroquette

16

Przejdź do Findera -> Preferencje -> Pasek boczny i zaznacz pole obok wszystkich swoich ulubionych .

Finder - Preferencje ... Preferencje Findera - pasek boczny

Zainstalowanie El Capitan mogło zresetować kilka twoich oryginalnych ustawień (zresetowało moje tła pulpitu). Pochodzi z terytorium podczas instalowania głównych aktualizacji, ale to powinno to naprawić.


5
Negatywny. Nie naprawia tego :(
Toby

4
To działało dla mnie w wyszukiwarce, ale nie w otwartych panelach plików.
vy32

9
Problem nie dotyczy Findera, ale okna dialogowe otwierania / zamykania pliku.
Constant Meiring

Racja, nie chodziło o problem z Finderem, ale z problemem występującym tylko w oknach dialogowych otwierania / zapisywania. Dzięki za wysiłek.
Demis

Naprawiono to dla mnie w porządku, zaakceptowana odpowiedź usunęła dla mnie wszystko ... więc IMO to najlepsza odpowiedź
sMyles

6

Otwórz okno Findera; możesz przeciągnąć foldery na pasek boczny, a pojawią się one pod źle nazwaną sekcją „Ulubione”.

Dziwne, ale myślę, że mi się podoba. Chroni plebejuszów przed kłopotami, czyni go bardziej wymagającym dla zaawansowanych użytkowników.

EDYCJA haha, nie ma żadnej pamięci… rzeczy upuszczone do Ulubionych znikają. Co się tutaj dzieje… Zapisano w Apple Radar # 22916266


Co to jest „Apple Radar”?
Noah

Apple bug tracker bugreport.apple.com
Eric_WVGG

1
Dzięki, tak myślałem. Nie mogę znaleźć błędu z tym identyfikatorem. Czy możesz mi powiedzieć, jaki jest status?
Noah

3

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na ten bardzo raport o błędach, który opublikowałem w listopadzie 2016 r. Zgodnie z nim został rozwiązany w wersji 10.13 GM.

Problem rozwiązany jest według Apple


Holy s $ ^ t. Ponad rok po pierwszym zgłoszeniu, a później wiele iteracji OS X ... Apple uważa, że ​​nowa ważna aktualizacja może to naprawić. Zobaczmy.
inspirednz

Mój błąd ... może, że „prawie dwa lata po tym jak odnotowano tu ...”
inspirednz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.