Czy są jakieś aktualne nakładki rsync lub podobne dla OSX?


10

W mojej pracy jako profesjonalisty medialnego korzystałem z arrsync frontend rsync do tworzenia kopii zapasowych mojej pracy, ponieważ wehikuł czasu nie ma potrzebnych mi funkcji. Jednak Arrsync od jakiegoś czasu nie rozwijał się i zastanawiałem się, czy ktokolwiek wiedział o przyzwoitej alternatywie.

W szczególności potrzebuję czegoś z funkcją „jednokierunkowego scalania” arrsync, która po prostu dodaje nowe pliki lub zastępuje stare pliki nowszymi wersjami na moich zapasowych dyskach twardych. Pozwala mi to usuwać projekty z mojego komputera, których nie potrzebuję od razu, aby zaoszczędzić miejsce, ale nadal przechowuję je w kopii zapasowej. Innymi słowy, funkcja nie tworzy po prostu migawki, ale stale rosnącą kolekcję wszystkich moich poprzednich projektów.

Potrzebuję też czegoś z łatwym w użyciu i zrozumiałym interfejsem użytkownika. Zdaję sobie sprawę, że mogę tworzyć niestandardowe skrypty dla rsync, ale w moim biurze są inni ludzie mniej znający się na komputerze, którzy również polegają na tym programie. Próbowałem też po prostu kopiować różne rzeczy za pomocą wyszukiwarki, ale staje się to niezwykle żmudne, nawet przy niektórych inteligentniejszych funkcjach kopiowania w OSX, ponieważ struktury katalogów mogą być dość złożone.

Przepraszam, że trwało to dość długo (zdaję sobie sprawę, że mam pewne frustrująco specyficzne potrzeby!) Czy ktoś wie o programie, niezależnie od tego, czy jest samodzielnym frontendem rsync, który ma te funkcje i jest stosunkowo aktualny? Twoje zdrowie!

Odpowiedzi:


4

Myślę, że Carbon Copy Cloner 4 załatwi sprawę tutaj.

Jego główną zaletą jest to, że tworzy kopie zapasowe rozruchowe, ale może również kopiować foldery z danymi.

Jeśli dobrze rozumiem, odpowiednikiem tej funkcji scalania Arrsync byłaby funkcja „SafetyNet” CCC, z „Wyczyść archiwa w SafetyNet, gdy:” ustawiono na Nigdy.

(Edytowano :) Myślę, że najbliższym odpowiednikiem tej funkcji „jednokierunkowego scalania” Arrsync byłoby:

  • użyj Ustawień zaawansowanych
  • ustaw „SafetyNet” na „Nic nie usuwaj”
  • ustaw „Przycinanie SafetyNet” na Nigdy.

Od http://bombich.com/kb/ccc4/release-notes

Carbon Copy Cloner 4.0.2

... Po wybraniu opcji „Nic nie usuwaj” Advanced SafetyNet, starsze wersje zmodyfikowanych elementów nie są usuwane, są przenoszone do SafetyNet. Przycinanie SafetyNet jest teraz dostępne dla zadań skonfigurowanych z tą opcją.

Więc jeśli dobrze rozumiem (będzie to wymagało testowania!), Doda to nowe pliki do kopii zapasowej, umieści nowe wersje zmienionych plików na miejscu i przeniesie przestarzałe wersje do folderu SafetyNet, gdzie możesz je usunąć. Myślę, że dzięki temu zyskuje „stale rosnącą kolekcję wszystkich moich poprzednich projektów”.

CCC wywołuje rsync, aby wykonać właściwą pracę , więc jest szybki. Możesz jednak uznać to za „samodzielne”, ponieważ nie daje ono dostępu do wszystkich opcji rsync.

Myślę, że interfejs użytkownika w nowej wersji 4 jest świetny.

Jest 30-dniowy okres próbny.


1
O ile mi wiadomo, CCC nie oferuje funkcji „jednokierunkowego scalania” (ani dostępu do rsyncfunkcjonalności per se).
nohillside

1
@patrix Thanks. Przyjrzałem się nieco opcjom CCC i wprowadziłem kilka zmian w celu wyjaśnienia.
Ashley,

1

Używam do tego iBackup - obecnie używam go do klonowania niektórych folderów na dysk zewnętrzny zgodnie z harmonogramem, ale użyłem go w taki sam sposób, jak opisałeś. To tylko GUI dla rsynca ditto, i ma jakiś dostęp do bardziej zaawansowanych przełączników


1

Musisz sprawdzić DropSync!
Myślę, że robi dokładnie to, czego szukasz.

Powiedziałbym też, że brzmi to tak, jakbyś potrzebował 2 aplikacji.
Może użyj DropSync do synchronizacji „kopii roboczej” w
trybie push / pull, a następnie do tworzenia kopii zapasowych.
Bezwstydna wtyczka, ponieważ powiedziałeś prosty interfejs użytkownika:
Backaroo wykonuje kopie zapasowe:
http://bonhardcomputing.com/backaroo/,
a Truck to prosty interfejs GUI rsync do przesyłania danych za pomocą rsync: http://bonhardcomputing.com/truck/


0

Wypróbuj Chronosync - http://econtechnologies.com/chronosync.html

Nie jestem pewien, co jest pod maską, ale jest super prosty, stabilny i działa dobrze dla twoich określonych potrzeb. Używam go w środowisku fotograficznym, w którym robię, powiedzmy, 1000 zdjęć na dysk wewnętrzny, synchronizuję go z dwoma dyskami zewnętrznymi, a następnie synchronizuję podczas edycji (1000 obrazów zmienia się na 387 ...)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.