Hotcorner „Uruchom wygaszacz ekranu” nie działa już w wersji beta El Capitan


22

Po uaktualnieniu do jednej z wersji beta El Capitan, nie mogę już używać skrótu „start wygaszacza ekranu”. Inne hotcornery nadal działają, więc nie jest to problem z aplikacją, która pobiera dane z myszy i blokuje wykrywanie hotcornerów (na przykład mogę skonfigurować wyświetlanie tak, aby się wyłączało i działa dobrze), a także sam wygaszacz ekranu.

To jest na publicznej wersji El Capitan 15B17c i przetrwał przez kilka wersji beta. Przesunięcie myszy do rogu przypisanego do „startu wygaszacza ekranu” po prostu nie ma żadnego efektu. Próbowałem wyłączyć i włączyć opcję, ponowne uruchomienie, sprawdzenie uprawnień na dysku itp. Bezskutecznie. Jakieś inne sugestie?


1
Właśnie znalazłem to samo, bardzo denerwujące :( Zwykle używałem tego prostego gestu, aby szybko zablokować komputer Mac (w połączeniu z ustawieniem „Blokuj mojego Maca po 5 sekundach wygaszacza ekranu”) - był bardzo, bardzo przydatny.
Vladimir Tolstikov,

1
Zdarzyło mi się to podczas aktualizacji z El Capitan do macOS Sierra
Daniel V

Odpowiedzi:


27

Co dla mnie zadziałało:

1) Zmień akcję „Hot Corner” na coś innego. To powinno działać.

2) Uruchom ponownie komputer Mac

3) Zmień gorący punkt z powrotem na pierwotną akcję.

Właśnie sprawdziłem, czy akcja działa ponownie po ponownym uruchomieniu.

Jestem na MBP 15 '' Retina w połowie 2014 roku z El Capitan.


1
To zadziałało dla mnie dla OS X El Capitan 10.11.1 (15B42).
Keith B

To jedyne działające rozwiązanie. Oczywiście jakiś błąd, dziękuję bardzo!
Mahmoud Al-Qudsi,

To również działało dla mnie, ale jedno zastrzeżenie - w kroku nr 1 zadziałała dla mnie tylko jedna lub dwie akcje związane z gorącym rogiem. Ustawiłem wszystkie moje gorące rogi na „Pokaż centrum powiadomień” (jedno z niewielu, które działały), a następnie ponownie uruchomiłem komputer Mac. Po ponownym uruchomieniu byłem w stanie przełączyć się z powrotem do „prawdziwych” akcji w gorącym rogu, jak opisano w kroku 3.
Matt Korostoff,

2
Działa to również w Sierra.
Anriëtte Myburgh

2

Przejdź do Preferencji systemowych, zmień gorące rogi na inne losowe, uruchom ponownie komputer Mac, a następnie wróć do ustawień i zmień gorące rogi z powrotem na początkowy wygaszacz ekranu.


3
To niestety dla mnie nie działa. Działania zastępcze działają dobrze, ale powrót do opcji „start wygaszacza ekranu” nadal nie ma żadnego efektu.
Mahmoud Al-Qudsi

1
To działało dla mnie po aktualizacji do MacOS Sierra.
tlatkovich

1

Co dla mnie zadziałało:

1) wyłącz i usuń rozszerzenie jądra AFS, którego i tak już nie chciałem - pozostawione z dawno minionych czasów.

cd / Library / LaunchDaemons / launchctl unload org.openafs.filesystems.afs.plist rm org.openafs.filesystems.afs.plist

2) uruchom ponownie


Nigdy nie instalowałem AFS :(
Mahmoud Al-Qudsi

1
Och, ktoś słucha! Obejrzałem / var / log / syslog i zobaczyłem to: 5 października 14:09:54 ważka AFSBackgrounder [892]: Zadanie nie powiodło się. To dało mi wskazówkę, ponieważ maszyna domowa nie cierpiała na zepsuty wygaszacz ekranu, podobnie jak moja maszyna robocza, a tylko maszyna robocza miała AFS. Więc sprawdź syslog, gdy próbujesz aktywować gorący kąt i sprawdź, czy coś ciekawego się nie pojawi.
Steve,

Niestety, mój dziennik nie wykazał żadnych błędów, gdy przesunąłem mysz do miejsca, które miało wywołać wygaszacz ekranu, pomimo dużego wysiłku. Jedyne, co rozwiązało problem, to podejście zmiana-restart-zmiana-powrót.
Mahmoud Al-Qudsi,

Właśnie zaktualizowałem system do wersji OS X 10.11.2 i mój gorący wygaszacz ekranu znów się zepsuł. Znalazłem kolejną pozostałość AFS - panel wstępny - którego użyłem do całkowitego wyłączenia AFS. Następnie usunąłem okienko wstępne i uruchomiłem ponownie. Teraz działa gorący narożnik wygaszacza ekranu. Ponownie użyłem syslog, ale błąd nie zbiegał się z żadną próbą uruchomienia wygaszacza ekranu, było to zdarzenie czasowe. Mówię, że niekoniecznie oczekuję oczywistego błędu, ale skanuję dziennik w poszukiwaniu nietypowych działań stron trzecich.
Steve,

Podobnie jak ty, zaktualizowałem i znów się zepsuło. Bez AFS, bez błędów konsoli (ponownie). Będę musiał zrobić wyłączenie, ponowne uruchomienie, włączenie, ponowne uruchomienie podejście ponownie: /
Mahmoud Al-Qudsi

1

Odpowiedź Seba nie zadziałała dla mnie (w systemie macOS Sierra 10.12.6). Zmiana gorącego kąta na coś innego nie działała dla mnie, ale zmieniła się na coś bardziej SZCZEGÓŁOWEGO.

 1. Zmieniono gorący róg „Start Screen Saver” na „Disable Screen Saver” i kliknij [OK]

 2. Następnie przewróć gorący kąt (oczywiście nic się nie dzieje)

 3. Kliknij z powrotem w opcje [Hot Corners ...], zmień z powrotem na „Start Screen Saver” i kliknij [OK]

 4. Wygaszacz ekranu powinien aktywować się zgodnie z oczekiwaniami0

Miałem podobny problem po czystej aktualizacji do Sierra przy migracji moich plików osobistych. Wypróbowałem wszystkie powyższe sugestie i gdzie indziej, bez powodzenia. W końcu natknąłem się na coś, co sprawiło, że spojrzałem na listy ~ / Library / Preferences. Odkryłem kilka starych plików blokujących. Usunięcie plików blokujących i ponowne uruchomienie naprawiło problem z gorącymi narożnikami, problemy z preferencjami dokowania są resetowane przy ponownym uruchomieniu itp.

Jeśli nic innego nie działa, sprawdź ~ / Library / Preferences dla plików blokujących, usuń dowolne, które chcesz i uruchom ponownie. Dawny:

-rwxr-xr-x 1 username staff 0 Oct 15 2012 /Users/username/Library/Preferences/MobileMeAccounts.plist.lockfile
-rwxr-xr-x 1 username staff 0 Mar 16 2012 /Users/username/Library/Preferences/cc.arduino.Arduino.plist.lockfile
[…]
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.