MacBook Pro nie może zamontować zewnętrznego dysku twardego exFAT, gdy ma za dużo plików


1

Muszę udostępniać pliki między Windows i Mac, więc wybrałem exFAT jako system plików dla mojego zewnętrznego dysku twardego.

Ale wkrótce znalazłem poważny problem, gdy umieszczam zbyt wiele plików (np. 5M) na dysku twardym, OS X nie może go zamontować. Następnie muszę je usunąć na komputerze z systemem Windows, a następnie działa dobrze na komputerze Mac. Czy ktoś wie, jak rozwiązać problem?


Czy próbowałeś naprawić dysk (zarówno w systemie Mac, jak i Windows)?
At0mic

Tak, ale Mac nadal nie może go zamontować.
Dingbao Xie

„5M” jak w 5 MB plików lub 5 MILIONACH plików? Jeśli ten ostatni mógł napotkać ograniczenie systemu plików dotyczące liczby plików, które Mac może odczytać na woluminie exFAT (tylko przypuszczenie). Spróbuj umieścić pliki w co najmniej jednym folderze. Więc jeśli może zobaczyć foldery, ale nie pliki w folderach, to moje przypuszczenie jest prawidłowe.
Steve Chambers

5 milionów plików.
Dingbao Xie

Odpowiedzi:


0

OSX EI Capitan rozwiązuje problem, Apple rozwiązuje go w nowym systemie operacyjnym.


0

Jeśli napotkasz jakiekolwiek dalsze problemy podczas korzystania z El Capitan i potrzebujesz innego dostępu między systemami plików Windows / Mac, możesz wypróbować oprogramowanie innych firm. Miałem wielkie szczęście z darmową wersją Tuxera NTFS-3G


Dzięki za Twoją sugestię. Jeśli nie zwolni zbytnio prędkości odczytu / zapisu, spróbuję.
Dingbao Xie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.