Przetwarzanie filmów za pomocą iMovie zwiększa rozmiar pliku o 70x


12

To tylko moja ciekawość. Ekranem nagrałem ~ 5 godzin wideo za pomocą Quicktime, podzielonego na mniej więcej 10-20 minutowe segmenty. Folder, w którym je zapisałem, ma 4,73 GB.
4,73 GB Folder
Jednak gdy połączę te filmy razem za pomocą iMovie, dodam około 5 tytułów i spróbuję wyeksportować plik w najlepszej jakości, szacuje się, że wynosi on 332 GB!
332 GB iMovie Best Estimate
Następny krok w dół jest o wiele lepszy, ale wciąż prawie 10-krotnie większy przy 45,4 GB.
45,4 Wysoka ocena iMovie
Nawet niska jakość jest wciąż ponad 3 razy większa niż oryginalnych plików

Skąd pochodzą te wszystkie dodatkowe dane?

EDYCJA : Jeszcze dziwniejsze, moje nagrania ekranowe nie zawierają danych audio, a ja ich nie dodałem, więc dlaczego wciąż jest duży przy eksportowaniu samego dźwięku? Tylko dźwięk


Użyj menu Plik -> Udostępnij, aby zapisać plik na MPEG4. Używasz nieskompresowanych lub prawie nieskompresowanych formatów.
mspasov

@mspasov Nie ma opcji zapisania do pliku Mpeg4, i tak zapisuje się to domyślnie: imgur.com/a/mCFLO
CraftedCart

Odpowiedzi:


8

Nieumyślnie wszedłeś do mrocznego królestwa kodeków wideo.

Nagrywanie ekranu wykonane za pomocą Quicktime zostało początkowo zapisane przy użyciu niezwykle wydajnego algorytmu kompresji H.264.

H.264 to kodek zoptymalizowany do dystrybucji wideo. Jest przeznaczony do przechowywania wideo przy użyciu najmniejszej możliwej ilości danych, kosztem użycia dużej ilości czasu procesora do kodowania lub dekodowania.

Jeśli masz ~ 5 godzin wideo w 4,73 GB danych, należy je zakodować z prędkością ~ 2,1 Mb na sekundę. Jest to niezwykle wydajna kompresja! (dla porównania, dyski DVD o standardowej rozdzielczości rzadko pakują więcej niż 4 godziny wideo na 7 GB miejsca). Ta wydajność wynika z h.264 i tego, że w przeciwieństwie do zwykłego materiału wideo, w nagraniach na ekranie niewiele się zmienia między klatkami.

iMovie jest zoptymalizowany do pracy z nagraniami wideo, a nie nagraniami ekranowymi, więc opcje wyjścia są dostosowane do tego.

  • ProRes to prawie nieskompresowany algorytm zoptymalizowany do edycji wideo (obliczeniowo lekki do dekompresji i przeszukiwania kosztem dużej ilości miejsca na dysku).

  • Wysoka, będzie kompresja H.264 z prędkością około 20 Mb / s, jest to rozsądna szybkość transmisji danych do kompresji wideo HD o dobrej jakości.

Opcja audio. AIFF to nieskompresowany format audio. W ten sposób wykorzysta tę samą ilość danych niezależnie od treści; nawet jeśli na ekranie nie ma dźwięku, nadal będzie on oszczędzał 5 godzin * 44,1 tysiąca zer.


W każdym razie, aby to obejść? Jak konieczność wycinania niektórych klatek w środku nagrania, ale wykonanie tego za pomocą iMovie zwiększa rozmiar 10x.
Dai
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.