Czy mogę usunąć część wideo z Live Photo i po prostu zachować zdjęcie?


19

Chcę sfotografować wszystkie moje zdjęcia jako Live Photos, ale tylko wtedy, gdy mogę szybko przejrzeć i usunąć część wideo Live Photo, aby zaoszczędzić miejsce. czy to możliwe?


Zaktualizowałem swoją odpowiedź, aby usunąć część zdjęcia „Live Photo”.
RedEagle2000

Odpowiedzi:


17

Począwszy od iOS 9.3 i macOS El Capitan 10.11.4, zdjęcia mogą natywnie usuwać fragment wideo Live Photo.

  • Na komputerze Mac kliknij prawym przyciskiem myszy Live Photo, a następnie Duplikuj 1 zdjęcie .
  • W systemie iOS otwórz arkusz udostępniania z Live Photo, a następnie stuknij Duplikuj .

Wybierz Duplikuj jako zdjęcie nieruchome , a następnie możesz usunąć oryginalne zdjęcie na żywo.

Możesz nawet wybrać wiele zdjęć na żywo i przetwarzać je jako partię w ten sposób. Może to okazać się szczególnie przydatne, zaczynając od iOS 10.3 i macOS Sierra 10.12.4, które zapewniają nowy wbudowany inteligentny album zawierający wszystkie Twoje zdjęcia na żywo. Wystarczy przejść do widoku Albumy i przewinąć w dół do opcji Zdjęcia na żywo bezpośrednio pod selfie .


3
Możesz użyć skrótu cmd + d, aby uniknąć kliknięcia prawym przyciskiem myszy każdego zdjęcia, które chcesz mieć tylko tak nieruchome. Irytujące jest również to, że zdjęcia nie pytają, czy chcesz tylko obraz po wyłączeniu zdjęcia na żywo w trybie edytora.
Markus Rudel,

1
Pamiętaj, że obraz zostanie zduplikowany jako JPEG, a nie HEIF, i zajmie około dwa razy więcej miejsca na dysku niż oryginalne zdjęcie na żywo (zgodnie z okienkiem Uzyskaj informacje).
frin

@frin Wow, to tylko szaleństwo. To prawie tak, jak Apple chce zapełnić twoje urządzenie
Frederick Squid

Dzięki! Chociaż ta metoda będzie technicznie działać, utworzy duplikat z bieżącym znacznikiem czasu (choć nie wiem o lokalizacji). Zostanie dodany na końcu wszystkich zdjęć.
synthomat

1

Możesz usunąć część zdjęcia na żywo, wchodząc w tryb edycji obrazu na żywo. Stuknięcie symbolu zdjęcia na żywo spowoduje jego dezaktywację i usunięcie części zdjęcia na żywo.


2
Stuknięcie symbolu zdjęcia na żywo po prostu ukryje zdjęcie na żywo w aplikacji Zdjęcia, ale rzeczywisty plik nie zostanie usunięty i nadal będzie zajmować nadmierną ilość miejsca w telefonie. Niezwykle denerwujące.

@benlee niestety masz rację ... zdjęcie na żywo jest po prostu ukryte i można je ponownie włączyć w ten sam sposób.
przed

1

W App Store jest aplikacja o nazwie Lean, która robi dokładnie to, o co prosisz. Nie korzystałem z niego osobiście, ale jest polecany przez CNET --- http://www.cnet.com/how-to/this-free-app-helps- Eliminate-the-live-photos-you- dont-want / --- i jest bezpłatny, więc warto spróbować.

Aby uzyskać szybkie wyniki, można po prostu zrobić zrzut ekranu (naciśnij blokadę i przycisk strony głównej) obrazu i usunąć oryginalne zdjęcie na żywo.

Jednak gdy zaimportowałem niektóre zdjęcia na żywo, wziąłem iPhone'a 6S do zdjęć na komputerze MacBook Pro, otrzymałem osobne zdjęcie i to, co wyglądało na zdjęcie na żywo.


9
Ekran na 6s plus daje tylko 2 megapiksele, znacznie mniej niż aparat. W ten sposób stracisz wiele rozdzielczości.
nohillside

Informacje o ostatnim akapicie: Zdjęcia Yosemite nie obsługują zdjęć na żywo, dlatego osobno pokazują zdjęcie i wideo. Zdjęcia El Capitan obsługują je, więc są dołączone.
fregante 27.01.16

1

Możesz usunąć część wideo, edytując zdjęcie na urządzeniu z systemem iOS. Przeglądając zdjęcie na żywo, dotknij Edytuj, a następnie dokonaj korekty. Zauważyłem, że wszelkie zmiany dokonane za pomocą narzędzi spowodują wyświetlenie ostrzeżenia, informując, że wszelkie wprowadzone zmiany spowodują usunięcie części wideo. Z drugiej strony użycie „magicznej różdżki” do automatycznej optymalizacji zdjęcia nie spowoduje usunięcia filmu.1

Wystarczy otworzyć swoje zdjęcie na żywo na zdjęciach, stuknij w udostępnianie, a następnie zduplikuj, a następnie wybierz „zduplikuj jako zdjęcie”. Następnie wystarczy usunąć oryginalne zdjęcie na żywo.


1

Ponieważ rozmiar części obrazu wideo na żywo (dźwięk i ramki) jest zwykle dwa razy większy niż rozmiar zdjęcia. W systemie iOS 10 funkcja edycji w systemie iOS ukrywa tylko dane i nie usuwa ani nie zwalnia miejsca.

  • iPhone 6s i 6s Plus rejestruje 4032 x 3024 w układzie poziomym
  • Średnio 10 zdjęć to 1,95 MB
  • Średni rozmiar 10 odpowiednich filmów na żywo wynosi 3,67 MB - obejmuje to część danych dotyczących dźwięku i ruchu.

Możesz również łatwo usunąć wideo, podłączając dowolny telefon do aplikacji Photos v 11.1, a zobaczysz zarówno „tradycyjne zdjęcie”, jak i powiązany plik wideo do zaimportowania.


to jest źle. dostępna jest opcja usunięcia części zdjęcia na żywo,
przed

@pre niesamowite! Czy masz zrzut ekranu, który możesz udostępnić, aby pokazać kontrolę w akcji? Nie jestem pewien, czy mogę zmierzyć oszczędności, przełączając tylko iOS.
bmike

1
@Pre , ta opcja ukrywa tylko Live Photo; w rzeczywistości możesz kliknąć go ponownie, aby go ponownie włączyć.
fregante 27.01.16

0

Na Yosemite Photos.app wyświetla część wideo oddzielnie od części JPEG *. Możesz usunąć część wideo, w moich testach część JPEG pozostaje. Usunięty fragment wideo jest widoczny w „Pokaż ostatnio usunięte”, a po trwałym usunięciu („Usuń wszystko”) JPEG jest nadal wyświetlany.

  • Moja żona przypadkowo zmieniła Live Photo, więc musiałem usunąć setki filmów. Dla niektórych nie widzę oczekiwanego osobnego wideo, chociaż ona myślała, że ​​robi zdjęcia.

0

Najprostszym sposobem na osiągnięcie tego jest włączenie Mojego strumienia zdjęć w ustawieniach iCloud Photos, ponieważ usuwa wideo ze wszystkich zdjęć na żywo, gdy są wyświetlane w „Moim strumieniu zdjęć”.

Jeśli Twoje urządzenie jest zsynchronizowane ze zdjęciami Mac OS / X, ma również [nieoczekiwany] efekt polegający na tym, że nie zapisuje części wideo zdjęć na żywo - więc zachowa tylko nieruchomy obraz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.