Jakie funkcje w iOS 9 mają znaczenie?


36

Podziel się z nami swoimi doświadczeniami z odkrywania iOS 9.

Niezależnie od tego, czy znalazłeś ukrytą lub mało znaną funkcję systemu iOS 9, czy potrafisz wyjaśnić, jak duża funkcja robi różnicę, szukamy obiektywnych raportów na temat tego, jak nowy system operacyjny wpływa na przepływ pracy.

Podaj także szczegółowe informacje na temat osiągnięcia tej funkcji, a jeśli to możliwe, dołącz również odpowiedni obraz (przytrzymaj Home i Lock, aby wykonać zrzut ekranu na urządzeniu z systemem iOS).


Proszę zamieścić jedną wskazówkę na odpowiedź. Sprawdź także, czy Twoja odpowiedź została już opublikowana - zduplikowane odpowiedzi zostaną usunięte na rzecz oryginalnej odpowiedzi na dany temat. Aby wyszukać odpowiedzi na to pytanie, użyj inquestion:207004(lub inquestion:thisbezpośrednio ze strony pytania) oprócz wyszukiwanych terminów w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu tej strony.


To jest kontynuacja tego pytania: apple.stackexchange.com/questions/145371/…
Josh Newman

FYI Wikipedia ma już świetną listę: en.wikipedia.org/wiki/IOS_version_history#iOS_9
Steve Moser

6
To pytanie narusza wytyczne . Zgłoś, aby zamknąć jako „oparte na opiniach”. Właściwy sposób na wprowadzenie wszystkich tych wskazówek do Apple Stack Exchange polega na zadaniu, a następnie udzieleniu odpowiedzi (nawet jeśli sam odpowiesz) na konkretne pytanie, takie jak „Jak oszukać X?” następnie otaguj pytanie iOS 9.
Jeff

7
@Jeff istnieje tradycja dużych, super wiki pytań i odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku Ask Different dla każdej ważnej wersji iOS i OS X. Dyskutowaliśmy wielokrotnie o ich zabijaniu, ale społeczność przemówiła, a oni czerpią przyjemność z tradycji tak samo, jak gromadzenie informacji w tym momencie.
Ian C.

@IanC. Ach! DOBRZE! Nie mam pojęcia. „Zapytaj inaczej”. Nie oznaczę ich ponownie.
Jeff

Odpowiedzi:


32

Szukaj w Ustawieniach

Ten jest całkowitym środkiem przeciwbólowym! Próbowanie znalezienia tego konkretnego ustawienia zawsze było bałaganem, a teraz wszystko, co musisz zrobić, to wpisać.


1
Wydaje mi się, że w końcu też uporządkowali alfabetycznie listę aplikacji Settings?
wTyeRogers

@wTyeRogers Lista była zawsze alfabetycznie od czasu jej wprowadzenia w iPhone OS 2.
grg

31

Przycisk, aby wrócić do ostatniej aplikacji, w której byłeś

Za każdym razem, gdy jesteś w jednej aplikacji, a potem nagle znajdujesz się w innej aplikacji, bez przechodzenia przez ekran główny lub przełącznik aplikacji (na przykład po dotknięciu powiadomienia wypychanego lub gdy aplikacja celowo wysyła Cię do innej aplikacji, takiej jak Facebook otwierający Messenger), otrzymasz przycisk Wstecz.

Przycisk powrotu


1
Zasmucony faktem, że - najwyraźniej - działa tylko jedna warstwa. Poza jednym przełącznikiem aplikacji znika.
wTyeRogers

1
Uwielbiam tę funkcję, ale uważam ją za ból, ponieważ jest to raczej mały przycisk!
LB

29

Tryb niskiego zużycia energii

Ta funkcja to także kolejna ważna sprawa pod względem użyteczności. Częściej niż można się spodziewać, iPhone zaczyna rozładowywać baterię, jakby nie było jutra. W sytuacjach, w których nadal potrzebujesz go na żywo (na połączenie alarmowe itp.), Tryb niskiego zużycia energii doprowadzi Cię do brzegu.

Powoduje to zatrzymanie wszelkich żądań w tle, takich jak pobieranie poczty, powiadomienia push, odświeżanie aplikacji w tle itp., A także efekty wizualne (tak jakby włączony był ograniczony ruch).


Czy Battery Usagesekcja była obecna przed iOS 9? Marzyłem o tym od czasu przejścia z Androida. Super przydatne.
wTyeRogers

@wTyeRogers To było. Z tego też mam sporo zastosowań!
Dason,

Myślę, że jest to funkcja tylko dla iPhone'a, ponieważ nie mam jej na iPodzie.
Spotlight

18

Wyróżnij szybkie konwersje i obliczenia

Możesz teraz wykonać szybkie obliczenia w menu Spotlight, ale tylko podstawowe rzeczy. Bez pierwiastków kwadratowych tj


4
Ostatnim razem, gdy chodziłem na wędrówki / kemping, potrzebowałem konwersji płynów. Najwyraźniej wspomniana funkcja jest dostępna offline / w trybie samolotowym - idealnie!
wTyeRogers

16

Integracje Siri

Myślę, że dla mnie i ogólnie dla wszystkich głównym powodem aktualizacji systemu iOS 9 jest prośba Siri. Siri zrobiła się znacznie mądrzejsza od poprzedniego iOS (wciąż jest trochę głupia, ale pozwólmy jej trochę rozluźnić).

Siri teraz jako dostęp do prawie wszystkich informacji przechowywanych na naszych urządzeniach. Na przykład, jeśli otrzymasz e-mail z numerem telefonu na jego podpisie, a później otrzymasz telefon z tego numeru, Siri zgadnie i zasugeruje, że osoba dzwoniąca jest taka sama z tego podpisu e-maila.

Jeśli chodzi o mnie, największym skokiem w zakresie korzystania z Siri do automatyzacji i łatwiejszego wykonywania zadań jest możliwość poproszenia jej, aby przypominała ci o czymkolwiek w dowolnym miejscu w systemie operacyjnym w najbardziej naturalny sposób.

Jak widać na zdjęciu, poprosiłem ją, aby przypomniała mi o tym, co widziałem w Safari, kiedy zabrałem się do pracy. Stworzyła przypomnienie z dołączoną akcją.


15

Nowa czcionka San Francisco

Moją ulubioną częścią iOS 9 jest nowa czcionka San Francisco. Naprawdę sprawia, że ​​iOS 9 wydaje się znacznie nowszy i różni się od iOS 8. Myślę, że wygląda o wiele lepiej niż stara czcionka.


7
Ugh. Myślę, że kerning jest okropny i wygląda na ... niedokończony.
Lunatik,

2
Jeśli ktoś się zastanawia, stara czcionka to Helvetica Neue w iOS 8.
Alex

7
Powinny zmienić nazwę czcionki iOS 8 na Helvetica Olde ;)
wTyeRogers

14

Podczas pisania za pomocą klawiatury możesz przekonwertować ją na gładzik, umieszczając dwa palce na ekranie w dowolnym miejscu wewnątrz klawiatury. Klawisze zmienią kolor na ciemnoszary, tracąc wszystkie litery i cyfry. Możesz przesuwać kursor, przeciągając oba palce po ekranie, podnosząc palce, gdy kursor osiągnie miejsce docelowe. wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Wygląda na to, że dotyczy to tylko iPada. Miło to wiedzieć :)
Sean Allred

2
@SeanAllred Według Wikipedii „„ Głębokie naciśnięcie ”(dotyk 3D) na klawiaturze przekształci klawiaturę w panel dotykowy, aby przesunąć kursor i ułatwić manipulowanie tekstem. (Tylko dla 6s i 6s +)”
MrWhite

Nie miałem pojęcia, że ​​to narzędzie istnieje! Mogę go uruchomić tylko przez część czasu, ale może to być spowodowane tym, że mój iPad2 ma 4 lata i nie lubi iOS 9! Zdecydowanie polecam spróbować.
Sue Saddest Farewell TGO GL

12

Małe poprawki w aplikacji „Zdjęcia”.

Dla mnie fakt, że aplikacja „Zdjęcia” ma pewne pozornie drobne, ale zauważalne załamania, był świetny. Co najważniejsze, teraz możesz przesuwać palcem po siatce obrazów, aby wybrać wiele obrazów, zamiast wybierać każdy obraz jeden po drugim.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponadto istnieje teraz album „Screenshots”, który wydaje się być „inteligentnym” albumem, który pojawia się tylko po zrobieniu zrzutu ekranu. Ale w przeciwieństwie do innych albumów, w których usunięcie obrazu z albumu usuwa go tylko z albumu, „Zrzuty ekranu” umożliwiają całkowite usunięcie zrzutów ekranu z urządzenia.

Jest to całkiem fajny sposób dzielenia treści, który ułatwia zarządzanie zrzutami ekranu po zmieszaniu w kontekście „normalnych” zdjęć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Poza tym kolejność obrazów podczas przeglądania za pomocą „Zdjęć” lub „Albumów” jest teraz dokładnie taka sama.

W wersjach wcześniejszych niż iOS 9 zdjęcia w widoku „Albumy” byłyby najstarsze do najnowszych od lewej do prawej, ale w „Zdjęciach” dziwnie byłyby najnowsze do najstarszych od lewej do prawej.

Teraz w systemie iOS 9 zarówno „Zdjęcia”, jak i „Albumy” pokazują od najstarszego do najnowszego od lewej do prawej.


11

Widżet baterii w Centrum powiadomień

Jeśli używasz iDevice ze słuchawkami Bluetooth lub masz zegarek Apple Watch, ten widget może się przydać.

Zasadniczo pokazuje poziom naładowania baterii każdego urządzenia peryferyjnego podłączonego do urządzenia.


10

Wykryto połączenie audio

W systemie iOS 9 za każdym razem, gdy podłączysz słuchawki do urządzenia, automatycznie wyświetli się skrót do ostatnio używanej aplikacji z wyjściem audio (aplikacja muzyczna, Spotify, Audible itp.).

Jeśli jesteś na ekranie blokady, pojawi się on w lewym dolnym rogu, a jeśli pracujesz wielozadaniowo, pojawi się on na dole ekranu.

Jest to w rzeczywistości kolejna świetna funkcja pod względem produktywności: gdy masz aplikację obsługującą funkcję Handoff otwartą na 2 urządzeniach, skrót handoff na iPhonie jest teraz zawsze widoczny u dołu ekranu wielozadaniowości (podczas gdy w iOS 8 było to bardzo lewy koniec otwartego suwaka aplikacji).


9

Integracja wyszukiwania Spotlight z zainstalowanymi aplikacjami

Programiści mogą teraz skorzystać z wyszukiwania Spotlight, aby ułatwić ogólne wyszukiwanie w iOS 9. W tym przykładzie: Citymapper pokazuje ostatnie wyszukiwania, które przeprowadziłem w aplikacji dla Lizbony


9

Nie wspomniano jeszcze o możliwości blokowania reklam. Jest to przydatne z wielu powodów:

  1. Przede wszystkim reklamy mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Chociaż nie jest to tak powszechne na urządzeniach mobilnych, zdarzały się incydenty z reklamami w witrynach zawierających szkodliwe oprogramowanie, nawet w głośnych witrynach, takich jak Forbes. badania wykazały, że reklamy są 182 razy bardziej narażone na złośliwe oprogramowanie niż witryny z pornografią.
  2. Reklamy spowalniają ładowanie strony i kosztują Twój czas, czasem nawet przewijając stronę w twoim miejscu, ponieważ ładująca się reklama przesuwa zawartość w górę lub w dół.
  3. Pobieranie reklam kosztuje przepustowość. Szacuje się, że reklamy mogą zajmować prawie 40% przepustowości pobieranej strony. Dla użytkowników mobilnych z ograniczonym ograniczeniem może to mieć szczególnie duży wpływ.
  4. Reklamy są zwykle nieznośne, zawierają filmy z autoodtwarzaniem, dźwięk autoodtwarzania, szalenie poruszające się obrazy, pop-upy, pop-undery, reklamy rozwijające się, by wypełnić stronę, reklamy w grach, które są tylko obrazami wielkich cycków z przyciskiem „zagraj teraz”. .. Ludzie zostali wysłani na areszt, ponieważ ich telefon nagle zaczął odtwarzać reklamę wideo, gdy telefon był w trybie uśpienia. Kiedyś osobiście dostałem 21-minutową reklamę 16-minutowego wideo na Youtube.

Teraz Apple nie tylko dodał adblockera do iOS 9, ale dodał opcję blokowania niektórych treści. https://www.hackingwithswift.com/safari-content-blocking-ios9-install wyjaśnia, jak zainstalować najpopularniejszy na rynku.


Jeszcze mniej wspomniano o tym, że funkcja adblock nie jest dostępna na urządzeniach, które mają więcej niż 2 lata. Mój iPad 4v2 tego nie rozumie, potrzebujesz iPada Air i nowszych wersji (zgodnie ze wszystkimi wymaganiami aplikacji adblock, na które patrzyłem). Tymczasem iOS 9 znacznie go spowolnił, z niewielką korzyścią. Podejrzewam, że spadła wolna pamięć, ponieważ Chrome ciągle się wyłącza.
JL Peyret

8

Kliknij dwukrotnie przycisk Home w trybie uśpienia dla Apple Pay

(Dla iPhone'a 6 i nowszych)

Nie musisz już czekać, aż czytnik NFC obudzi telefon, lub ręcznie przejdź do aplikacji Passbook / Wallet, aby przygotować telefon do autoryzacji Apple Pay.

Po prostu wyjmij telefon z kieszeni i kliknij dwukrotnie przycisk Początek. Następnie możesz natychmiast dokonać autoryzacji lub najpierw wybrać kartę, jeśli masz wiele kart załadowanych do Apple Pay.


Nie masz na myśli podwójnego dotyku?
Jonathan.

@Jathanathan. Nie. Dotknięcie przycisku Home nie robi nic, gdy telefon śpi.
NReilingh,

Wycofałem edycję: patrz Przewodnik po stylu Apple u dołu strony 49. Dwukrotne kliknięcie to właściwe użycie przycisku Home.
NReilingh,

8

Siri No Longer Beeps

Tradycyjny dźwięk „ding ding” odtwarzany podczas tworzenia instancji Siri przeszedł w cichą i zwięzłą wibrację. To skutecznie eliminuje czasy, w których Siri zaczynałby się słyszalnie, siedząc na telefonie (i nieumyślnie naciskając przycisk Home) lub podczas prezentacji.


1
Działa to tylko z urządzeniami z silnikiem dudniącym, tj. Bez iPada lub iPoda
Milo

7

Możliwość wyboru rozdzielczości wideo i liczby klatek na sekundę

Całkiem świetną rzeczą w iOS 9 jest dodatkowa możliwość zmiany rozdzielczości i liczby klatek na sekundę w nagrywanych filmach.

Wystarczy przejść do Ustawienia -> Zdjęcia i aparat -> Nagrywaj wideo. Im wyższa rozdzielczość i liczba klatek na sekundę, tym lepiej wygląda wideo, ale zajmuje więcej miejsca. Osoby z iDevices o pojemności 8 i 16 GB powinny być szczególnie zadowolone z tego.


Możesz to zrobić w iOS 8. idownloadblog.com/2014/11/05/…
Steve Moser

4
@ SteveMoser Pewnie, ale tylko w pewnym stopniu na najnowszych iPhone'ach, nie na każdym iPhonie.
RedEagle2000,

Nie mogłem wybrać 720p z domyślną kamerą. (iPhone 6)
DDPWNAGE,

4

Klawiatura wyświetla teraz małe litery

Po naciśnięciu klawiszy Shift klawisze klawiatury aktualizują swój wygląd zgodnie z wielkimi / małymi literami.

Jest to jedna z rzeczy, które sprawiają, że klawiatura jest bardziej spójna, a także zwiększa jej dostępność .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Aplikacja podcastów faktycznie działa.

Po 5 latach niedawno wymieniłem iPoda touch (zepsułem go) i przeraziłem się, gdy zobaczyłem, że pod iOS 8 aplikacja podcast jest tak przydatna jak czajniczek do czekolady. Jak coś, co się zepsuło, mogło wydostać się na wolność, jest dla mnie niezrozumiałe. Używam iPoda głównie do podcastów, więc był to dla mnie prawdziwy przystanek.

Właśnie miałem go odesłać, gdy usłyszałem, że wersja 9 ma zostać wydana. Zatrzymam iPoda.


Wydaje się być lepszy, ale nadal synchronizuje się z iTunes, jednak nowy telefon wydaje się być w porządku po 3 tygodniach)
użytkownik151019

2

Ściśnij, aby powiększyć podczas odtwarzania wideo w photos.app. Nawet w filmach nie nagranych pierwotnie w iOS9


1

Mam ~ 500 haseł zapisanych w pęku kluczy iCloud i nie mam skonfigurowanego tego pęku kluczy na urządzeniach innych niż osobiste. iOS 9 umożliwia wyszukiwanie zapisanych haseł Safari w aplikacji Ustawienia za pomocą następującej ścieżki: Aplikacja Ustawienia> Safari> Hasła Tam, na pasku wyszukiwania, po prostu szukałem strony internetowej, której szukam, poda hasło zarówno identyfikator użytkownika, jak i hasło.1

Wcześniej wiedziałem, że użytkownicy iPhone'a 6s i 6s Plus mogą przesuwać 3D od lewej krawędzi ekranu, aby wrócić do aplikacji.

TIL, że 3D Touch umożliwia również użytkownikom iPhone'a 6s i 6s Plus naciśnięcie lewej strony ekranu głównego, aby przejść do widoku wielozadaniowości .


0

Nowsze telefony iPhone u określonych operatorów mogą teraz bezpiecznie nawiązywać i odbierać połączenia przez operatora za pomocą połączenia Wi-Fi zamiast radia komórkowego.

Jest to szczególnie przydatne, gdy korzystasz z roamingu, aby uniknąć opłat za połączenia międzystrefowe w pewnych okolicznościach (w zależności od operatora), a najbardziej przydatne, jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym brak lub słaby odbiór komórkowy, ale przyzwoity Wi-Fi. 1 godzina rozmowy to ok. 75 MB transferu danych. Więcej informacji tutaj .

T-Mobile idzie nawet o krok dalej, umożliwiając sparowanie innego urządzenia Apple z telefonem i wykonywanie połączeń z iPada, iPoda Touch, Maca lub nawet Apple Watch. To nawet nie wymaga, aby Twój iPhone był blisko lub nawet na!0

W przypadku iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus (iPhone'ów obsługujących dotyk 3D) wiele ikon aplikacji obsługuje „Szybkie akcje”. Na przykład poniższy zrzut ekranu pokazuje listę szybkich działań dostępnych po naciśnięciu w aplikacji Aparat.

Wydaje się, że większość aplikacji Apple już to obsługuje, a także kilka aplikacji innych firm.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Dyktowanie offline jest dostępne na iPhone'a 6s i 6s plus. Wybierz Ustawienia> „Ogólne”> „Klawiatura”> „Dyktowanie”, aby znaleźć ustawienie.


0

W nowej wersji beta iOS 9.3: Redukcja niebieskiego światła (tryb nocny). To niesamowite, że nie da się zasłonić telefonem w nocy. Możesz ustawić, aby włączał się i wyłączał o zachodzie i wschodzie słońca. Tak miło jest mieć to jako część systemu operacyjnego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.