Usuń nieuczciwą aplikację z paska menu


3

Mam na pasku menu nieuczciwy przedmiot z okropnego oprogramowania drukarki / skanera. Dawno temu usunąłem aplikację, ale przycisk aplikacji pozostaje na pasku menu.

Czy jest jakiś centralny sposób, aby usunąć element z paska menu? Jakiś plist, który mogę zhakować? sztuczka z wiersza poleceń itp.?

To ten po lewej stronie ikony Facebooka:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Próbowałem przytrzymać Command i odciągnąć go, ale wydaje się, że nie przestrzega tej konwencji.)


Przeciąganie poleceń działa tylko w przypadku wbudowanych ikon Apple.
Loïc Wolff,

1
Mówiąc dokładniej, przeciągnięcie ⌘ działa tylko w przypadku dodatków menu, a nie pozycji statusu. Zazwyczaj dodatki do menu są prywatnym interfejsem API, więc narzędzia innych firm zwykle nie korzystają z tego narzędzia.
Sören Kuklau,

Odpowiedzi:


6

Jest to prawdopodobnie pozycja statusu, a nie dodatek do menu. (Nie można go przesuwać ani usuwać, przytrzymując ⌘ i przeciągając, aby się tego dowiedzieć).

W oknie Monitor aktywności (w /Applications/Utilities) ustaw menu podręczne na „Moje procesy” i poszukaj wszystkiego, co brzmi jak sprzedawca skanera. Sprawdź także, czy ~/Library/LaunchAgentsplik zawiera nazwę dostawcy. Na koniec sprawdź Preferencje systemowe → Konta → (twoje konto) → Elementy logowania.


2

Te ikony nazywane są dodatkami do menu. Korzystając z terminalu, wypróbuj to polecenie:

mdfind menu | grep \\.menu$

To polecenie wyświetla listę ścieżek plików dla dodatków menu indeksowanych przez Spotlight. Jeśli na wyjściu znajduje się niepożądane menu dodatkowe, przejdź do ścieżki za pomocą Findera lub terminala i usuń je. Może być konieczne wylogowanie i ponowne zalogowanie lub ponowne uruchomienie, aby wyczyścić element z paska menu, jeśli nie można go wyciągnąć.


Hm, nie widzę tam żadnych dodatków do menu stron trzecich; tylko te wbudowane.
Yahel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.