Polecenie zebrania okien jednej lub wszystkich aplikacji na jednym monitorze?


2

Moja konfiguracja pozwala mojemu laptopowi i komputerowi stacjonarnemu na korzystanie z dużego ekranu oprócz własnych wyświetlaczy. Oba urządzenia są podłączone do dużego monitora za pomocą własnych kabli HDMI, a ten monitor ma przełącznik do wyboru, który z nich ma być wyświetlany. Wszystko dobrze.

Czasami mam duży monitor pokazujący rzeczy z jednej maszyny i muszę coś sprawdzić na drugiej maszynie - i tak się składa, że ​​aplikacja na tym komputerze ma otwarte okna na dużym ekranie, więc ich nie widzę. Czy zamiast przełączania dużego monitora na inną maszynę istnieje polecenie, aby druga maszyna zbierała okna tej aplikacji (lub wszystkich aplikacji) na własny ekran?

Jedyny sposób, który okazał się skuteczny, to wyciągnięcie kabla HDMI z drugiej maszyny, co zmusza wszystkie otwarte okna z powrotem do własnego wyświetlacza. Wolałbym sposób, który nie wymaga podłączania i odłączania kabla. Ustawienia systemowe -> Wyświetlacze nie pomagają.

Maszyny mają MBP z końca 2008 r. I Mac Mini Server z połowy 2010 r. Uruchamianie Lwa na obu.

Dzięki.


Możliwe zduplikowanie i / lub sprawdzenie rozwiązań tutaj: apple.stackexchange.com/questions/9659/…

Odpowiedzi:


1

Możesz użyć zewnętrznego menedżera okien, takiego jak Stay, aby przypisać okna do wyświetlacza, w którym mają się znajdować. Korzystając z funkcji Stay, aby przywrócić okna, wszystkie z nich przechodzą do wyznaczonego miejsca. Na przykład, możesz ustawić swoje okna na wyświetlanie, które właśnie oglądasz.


0

Znalazłem własną odpowiedź w Moom z Mac App Store. Inne menedżery okien innych firm, takie jak Stay, były zbyt sztywne na mój użytek. W żaden sposób nie mogłem zdefiniować standardowego rozmiaru i lokalizacji dla okien różnych aplikacji, zwłaszcza że często w niektórych aplikacjach jest otwartych wiele plików jednocześnie. Moom pozwala zarówno na interakcję z klawiaturą, jak i kursorem myszy i jest idealny do przypadku użycia, który pierwotnie zamieściłem: do przeniesienia okna z dużego wspólnego monitora, podczas gdy druga maszyna ma kontrolę nad monitorem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.