Niestandardowe lokalizacje folderów zrzutów ekranu


1

Zmieniłem już lokalizację folderu zrzutów ekranu, aby nie powodował bałaganu na pulpicie. Zastanawiam się, czy istnieje sposób na rozbicie go na dwie lokalizacje, aby po zrobieniu zrzutu ekranu na pełnym ekranie trafił do jednej lokalizacji, a jeśli wykonam zrzut ekranu tylko fragmentu ekranu, zapisuje się w innej lokalizacji.

Odpowiedzi:


1

To, co mogę myśleć o robieniu tego bez aplikacji innych firm, to ustawienie „Folder Action” za pośrednictwem Automator.app dla niestandardowego folderu zrzutów ekranu (mam nadzieję, że ten folder zawiera tylko zrzuty ekranu).

„Akcja folderu” zostanie uruchomiona po dodaniu nowego pliku do folderu, sprawdzisz, czy nowy plik ma wymiar pliku obrazu, jeśli jest mniejszy niż rozdzielczość natywna twojego monitora, powinien to być zrzut ekranu fragmentu, w innym przypadku zrzut ekranu na pełnym ekranie. Następnie przenieś go do folderu pożądań.

Ponieważ jest to skryptowanie, dosłownie możesz zrobić wiele więcej niż tylko przenoszenie pliku, Automator.app zapewnia wiele szablonów na początek, jest to rozwijana lista rzeczy, które możesz zrobić, ale zawsze możesz napisać własny niestandardowy skrypt do tego.

Istnieje kilka metod konfiguracji „Akcji folderu”.

  • Automator.app
  • Script Editor.app (przejdź do preferencji tej aplikacji i włącz „Pokaż menu skryptu na pasku menu”, spójrz na prawą stronę paska menu)
  • Jeśli masz wstępnie napisany skrypt, możesz dołączyć go do dowolnego folderu w systemie, klikając prawym przyciskiem myszy folder „Usługi> Konfiguracja akcji folderu ...” (Włącz tę opcję usługi na karcie skrótów preferencji klawiatury)

Sidetalk, zdolny do zrzutów ekranu przy użyciu Command+ Shift+ 3/ 4natywnie i gotowy do systemu plików, to funkcja ratująca życie w porównaniu z posiadaniem aplikacji do zrzutów ekranu i zbyt wymyślnym interfejsem użytkownika. Nadal pamiętam ból wklejania zrzutu ekranu do MS Paint lub konieczności otwarcia aplikacji, aby zrobić zrzut ekranu z irytującym okienkiem.


To była dokładnie odpowiedź, której szukałem. Jestem nowy w osx, więc nie wiedziałem nic o akcjach folderów i automater.app
Jeff S

Automator, jak sugeruje jego nazwa, zautomatyzuj zadanie dla Ciebie. Akcje folderów to tylko jeden rodzaj automatyzacji, który reaguje na podstawie czegoś, co dzieje się z folderem. Otwórz Automator.app, utwórz nowe akcje folderów i wypróbuj je.
Kent Liau,

1

Łatwym rozwiązaniem byłoby użycie aplikacji innej firmy do zarządzania i organizowania zrzutów ekranu. Coś jak Ember lub Skitch .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.