Czy mogę przenieść Docka na lewą stronę prawego monitora?


24

Skonfigurowałem wyświetlacz z dwoma monitorami, z moim laptopem po lewej stronie i głównym ekranem po prawej stronie. Lubię mieć Docka po lewej stronie, ale jest on po lewej stronie lewego monitora i jako taki jest za daleko w lewo.

W ustawieniach Docka mam tylko wybór Lewy (lewa strona lewego monitora), Dół (dolny lewy monitor) lub Prawy (prawa strona prawego monitora). Czy jest jakiś sposób, aby ustawić go po lewej stronie prawego monitora?


Sugestią inną niż Apple byłby DragThing, który jest zamiennikiem Docka, który działał jeszcze przed istnieniem Docka. Można przypiąć w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie. Nie za darmo, ale nie byłbym bez tego. Brak przynależności, po prostu używam go od 1995 roku!
Tetsujin,

Odpowiedzi:


13

Ja również próbowałem mieć tę konfigurację, patrząc w ustawieniach wyświetlacza, najbliższą rzeczą, która działała, była to. To nie jest idealne, ale działa! Zmień układ lewego ekranu, tak aby ekrany stykały się po przekątnej.

Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Aranżacja


To działa
gutenmorgenuhu,

4

Udało mi się to osiągnąć za pomocą aplikacji Wraparound (bezpłatny). Obejmuje mysz wokół monitorów, dzięki czemu można ustawić układ monitorów tak, aby monitor, na którym ma być uruchomiona stacja dokująca, byłby pierwszy (jeśli chcesz zadokować po lewej) lub ostatni (jeśli chcesz, aby był po prawej), a następnie po prostu zawinął ruch myszy poziomo.

Oto przykład mojego wcześniejszego ustawienia monitora

układ przed użyciem owijki

i to jest po

układ po użyciu owijki

a oto jak wyglądają ustawienia Obwodnicy

Ustawienia podsumowań

więc ostatecznie moja konfiguracja wygląda tak

uzgadnianie monitorów w świecie rzeczywistym

Jedyne, co nie działa, to przeciąganie okna ze środkowego monitora w lewo, wydaje się działać przez chwilę, ale potem zostaje ponownie teleportowane. Ale używam aplikacji Spectacle (za darmo) do zarządzania oknami i używam skrótu do przenoszenia okien między monitorami, więc nie jest to dla mnie problemem.


Mam 10.13.6 i Wraparound również dla mnie działało. Po prawej mam drugi monitor, ale chciałem, aby stacja dokująca pozostała na prawej krawędzi lewego monitora. Obejście sprawiło, że było to możliwe!
iled

Jeśli przeciągniesz i upuścisz podczas szybkiego poruszania myszą, możesz przeciągnąć z środkowego monitora w lewo, zanim zadziała akcja teleportacji. Myślę o tym jak o rzuceniu okna.
Darrel Holt

2

Niestety nie sądzę, że możesz. OS X prawdopodobnie widzi zarówno ekran MacBooka, jak i monitor zewnętrzny jako jeden ekran. Ponieważ zwykle nie możesz umieścić Docka na środku ekranu, wątpię, abyś mógł go umieścić po lewej stronie prawego monitora.


Poza siedzibą główną Apple powinien znajdować się napis „Niestety, nie sądzę, że możesz”. To jest poprawna odpowiedź na większość pytań związanych z MacOS.
Wyrzuć konto

2

Spróbuj tego:

Najpierw ustaw główny monitor:

  • Otwórz Preferencje systemowe
  • Wybierz Wyświetlacze
  • Wybierz kartę Monitory
  • Przeciągnij mały biały pasek wyświetlany na grafice ekranu na ekran, na którym ma znajdować się stacja dokująca. W takim przypadku od lewej do prawej strony.
  • Twoje ekrany na chwilę zgasną, a stacja dokująca powinna pojawić się tam, gdzie chcesz.

Również:

  • Z powrotem w Preferencjach systemowych wybierz Kontrola misji
  • Wybierz „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie”

Wykonanie drugiej listy może faktycznie umieścić stację dokującą na obu ekranach, jeśli było to dla ciebie wygodniejsze.

* Ja niestety nie mam dostępu do moich innych monitorów, aby to potwierdzić, więc punkty mogą być ogólne.


5
To nie działa, gdy masz monitor z lewej strony głównego monitora (ten, na który przeciągnąłeś pasek) i ustawiasz stację dokującą w lewo, lewy monitor będzie wyświetlał stację dokującą bez względu na wszystko. To był pierwotny problem tego pytania.
Lukas

Biały pasek określa, który monitor jest uważany za „główny”. Nie ma to wpływu na lokalizację Docka. „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” jest ustawieniem domyślnym w High Sierra. Nie próbowałem wyłączać tej opcji, ponieważ wymagałoby to wylogowania.
Wyrzuć konto
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.