GUI do zarządzania automatycznym montowaniem plików?


3

Mam kilka plików MP3 w udziale SMB. Grają świetnie, jeśli najpierw podłączę dysk Findera do serwera, iTunes uważa, że ​​mają nazwy takie jak /Volumes/musicshare/foo.mp3. Ale jeśli najpierw ponownie uruchomię i uruchomię iTunes, pliki są tak, jakby nie istniały, dopóki ręcznie nie ponownie zamontuję woluminu w Finderze.

Jak ustawić automatyczne instalowanie udziału sieciowego po ponownym uruchomieniu? Wyszukiwanie odpowiedzi pokazuje wiele informacji na temat ręcznej edycji plików konfiguracyjnych autofs. Jestem nowy w systemie MacOS, ale starą ręką uniksową i mogę edytować pliki w / etc. Ale wydaje się to niewłaściwe; czy MacOS ma przyjazny dla użytkownika sposób automatycznego montowania udziałów sieciowych?

Odpowiedzi:


2

Zamontuj żądany udział, a następnie otwórz „Preferencje systemowe - Użytkownicy i grupy - Elementy logowania”

Kliknij symbol +, aby dodać nowy element logowania, a następnie wybierz udział sieciowy w oknie, które zostanie otwarte. Wolumin powinien otwierać się przy każdym logowaniu.

Zaznacz pole obok niego, aby ukryć element. To powinno powstrzymać wyświetlanie okna Findera.


Dzięki, to działa! Jakiś sposób, aby uniemożliwić Finderowi otwarcie okna podczas logowania? Po prostu chciałem go zamontować, nie muszę widzieć folderu.
Nelson

1
Właściwie po kilku tygodniach to nie działa tak dobrze. Na moim iMacu interfejs sieciowy pojawia się powoli, a Finder zawiesza cały proces rozruchu za pomocą modalnego okna dialogowego, ponieważ nie może zamontować systemu plików. A czasami tracę wierzchowca, myślę po długim śnie.
Nelson

Po kolejnych 2 miesiącach wyłączam udział SMB jako element logowania. Blokuje rozruch systemu, jeśli nie może zamontować serwera z jakiegokolwiek powodu. Myślę, że zamiast tego muszę zrobić coś za pomocą autofs, może nie być GUI do skonfigurowania tego.
Nelson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.