Jak wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji iOS?


9

Mam plan danych dla wszystkich moich smartfonów, komputerów i tabletów, więc muszę bardzo uważać, aby nie przekroczyć wyznaczonego limitu. Kiedy odkryłem, że mój iPad pobrał aktualizację oprogramowania o pojemności 3 GB (nie aplikacje, aktualizacja iOS), nie jestem zadowolony. Nie wiem, jak wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji iOS. Wszystkie odpowiedzi, które otrzymuję w Społecznościach wsparcia Apple, mówią mi, że aktualizacje iOS nie są zainstalowane, tylko pobrane. Problemem jest automatyczne pobieranie aktualizacji iOS, ponieważ moje dane zostają przypadkowo wykorzystane. Jak wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji iOS?


Myślałem, że aktualizacje iOS są teraz deltami? tzn. Znacznie mniejsze pobieranie samych zmian. Nigdy nie pełne 3 GB. Nie mam jednak szczegółów, jak małe są. Czego używasz do przesyłania danych mobilnych do aktualizacji oprogramowania? (Ustawienia -> Telefon komórkowy -> Usługi systemowe)
DG

1
Wygląda na to, że nie mogę opublikować odpowiedzi, więc oto mój komentarz: iOS pobiera teraz aktualizacje wydania punktu w tle, gdy iPad jest podłączony i ładuje się. Mogą mieć rozmiar 300 MB lub podobny. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy masz wyłączone automatyczne aktualizacje. Słusznie rozgniewało to wielu ludzi, ponieważ Apple odebrało kontrolę. Jednym ze sposobów na powstrzymanie tego jest przełączenie iPada w tryb samolotowy przed naładowaniem iPada. Jeśli zapomnisz przejść do trybu samolotowego, możesz usunąć aktualizację z iPada, przechodząc do zarządzania pamięcią masową i usuwając ją.
hiJump

Odpowiedzi:


3

To naprawdę jest teraz brak odpowiedzi - empirycznie wydaje się, że nikt jeszcze nie znalazł sposobu, aby zapobiec pobieraniu aktualizacji iOS, z wyjątkiem pozostawienia niewystarczającej ilości miejsca na dopasowanie.

Ustawienia> Sklepy z aplikacjami i iTunes ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wyłącz albo aktualizacje, albo wszystkie dane komórkowe


„nowa aktualizacja oprogramowania (nie aplikacje, aktualizacja iOS)” Czy jesteś pewien, że dotyczy to również aktualizacji iOS?
grg

@grgarside Nie jestem absolutnie pewien - ale nigdy nie otrzymuję aktualizacji iOS [ani żadnych] w moim telefonie po ostrożnym wyłączeniu usług w tle. Wolę otrzymywać wszystkie aktualizacje przez iTunes. Będę poke wokoło, żeby sprawdzić, czy nie mam nic innego, co mogłoby się przyczynić.
Tetsujin,

To nie mój telefon, o który pytam, to ipad. A aktualizacja, którą chcę wyłączyć, to nie aplikacja, ale aktualizacja IOS.
Gail C,

telefon / pad - ta sama różnica, tylko z nieco innym układem ekranu.
Tetsujin,

1
Tak - wydaje się, że nie ma sposobu, aby zatrzymać pobieranie aktualizacji iOS.
Tetsujin,

0

Powinieneś także móc przejść do Ogólne> Użycie> Zarządzaj pamięcią masową i usunąć aktualizację iOS z urządzenia.

Ale po prostu pobierze się ponownie. Nie możesz tak łatwo zatrzymać.


Przynajmniej dla iOS 9.3.2 po raz trzeci usunąłem aktualizację. TRZECI! Absurd. Jednak usunięcie go przez pewien czas zapobiega alertowi o aktualizacji.
Iulian Onofrei
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.