Uaktualnianie MacBooka Pro 2006 do RAM 3 GB, czy to dobry pomysł?


2

Zastanawiam się nad uaktualnieniem mojego końca pamięci MacBook Pro z 2006 roku. Waham się jednak: nie obsługuje 4 GB pamięci RAM, ale tylko 3 GB (w tej chwili mam 2x 1 GB).

Oznacza to, że każda szczelina będzie miała inną ilość pamięci i przeczytałem gdzieś, co uniemożliwiłoby jej użycie podwójnej szybkości transmisji danych lub czegoś podobnego.

Czy wiesz, czy ten spadek wydajności jest zauważalny? Czy jest to warte dodatkowych 1 GB pamięci RAM? Chętnie doradzę; zwłaszcza jeśli zrobiłeś to sam. Dzięki!

Odpowiedzi:


3

Możesz już znać dyskusję tutaj: https://discussions.apple.com/message/8053632#8053632

Jeśli faktycznie jesteś ograniczony pamięcią RAM, nie zakładam, że wpływ na wydajność mieszanego ustawienia 1 GB / 2 GB znacznie się zmieni. Wymiana na dysk to więc powoli, prawie nie jest kompensowany przez problemy z taktowaniem pamięci RAM.

Najpierw jednak upewnij się, że pamięć RAM jest w rzeczywistości Twoim problemem.


Dzięki za link, widziałem to. Zasadniczo mówi, że mogę zainstalować 2x2 GB i uzyskać wzrost RAm (do 3,2 GB) bez żadnego uderzenia wydajności, co właśnie zamówiłem. Dzięki! :-)
Fabien

1

Realistycznie rzecz biorąc, prawie pięcioletni Mac zbliża się do końca życia i chciałbym zapytać, czy warto wydawać każdy podwyższenie ceny. Oczywiście, komputery Mac mogą trwać wiecznie (przez 14 lat korzystałem z serwera SE / 30 z 1989 roku), ale nie sądzę, aby istniał dobry stosunek kosztów do korzyści, takich jak aktualizacje pamięci RAM na komputerze Mac. Pieniądze byłyby lepiej wydane na oszczędzanie na nowy notebook Mac.

Dokładnie tak, jak podniosłeś, niezrównana pamięć RAM może nieco spowolnić proces, ale spowolnienie to typ „niższego poziomu odniesienia”, a nie „zauważalny w świecie rzeczywistym”.


cóż, jeśli pamięć RAM o pojemności 20 USD może nieco przedłużyć życie, mógłby zaoszczędzić do przyszłego roku, kiedy wyłączy się chłodniejszy laptop :)
Enrico Susatyo

1
Dokładnie! Właśnie zamówiłem 2x 2 GB lub RAM za 35 GBP. Nowy MBP to 1550 GBP. Nie do końca ten sam stadion!
Fabien
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.