Instalacja Windows 10 na bootcampie się nie udaje


1

Próbuję zainstalować system Windows 10 z bootcampem. Ale to, co próbuję, nie zadziała. Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc. Kiedy tworzę bootowalny USB przez bootcamp, wszystko działa dobrze. niż usunąć ręcznie partycję Bootcamp i utworzyć nową (ten sam rozmiar) i wybrać opcję formatu Wolna przestrzeń Kiedy ponownie uruchomię MBP za pomocą opcja przytrzymaj przycisk Widzę dysk USB EFI. Kiedy rozpoczynam proces instalacji, zada kilka pytań dotyczących języka i klucza. pyta także, które okna dysku powinny zostać zainstalowane. Wybieram część wolnego miejsca i formatuję ją. Tylko wtedy Kolejny przycisk do góry. Instalacja jest kontynuowana. Po sfinalizowaniu instalacji otrzymuję błąd System Windows nie może zaktualizować konfiguracji rozruchowej komputera Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje.

Czy ktoś ma ten sam problem? Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc, dzięki zaawansowanym

OSx wersja 10.10.5

MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.)

Windows 10 pro x64 (witryna ISO w formacie MS)

Obsługiwane witryny:

Jak zainstalować Windows 8.1 na Haswell Mac?

https://discussions.apple.com/thread/6522350

http://www.123myit.com/2014/08/fix-gpt-error-windows-installed-disk/

Bootcamp - brak opcji ISO

Odpowiedzi:0

(Nie mogę dodawać komentarzy z powodu brakujących punktów)

Jestem pewien, że jak tylko system Windows 10 zacznie się uruchamiać na UEFI, wszystko się psuje. Próbowałem dużo z nieobsługiwanym MBA 2011 i nigdy nie widziałem tak dziwnego zachowania.

Jeśli możesz pominąć błąd konfiguracji rozruchu:

zaloguj się, BEZPOŚREDNIO zainstaluj oprogramowanie obozu rozruchowego bez ponownego uruchamiania (jak w trybie nienadzorowanym z BCA). Po uruchomieniu narzędzia Bootcamp możesz wybrać partycję rozruchową, która wydaje się być w stanie poprawnie edytować BCD w oprogramowaniu sprzętowym UEFI.


0

Wracając do przeszłości (2014), miałem problem z podobną instalacją Windows 7. Przyczyną była moja pamięć USB 3, której używałem jako dysku instalacyjnego Windows. Napisałem o tym tutaj: https://deciphertools.com/blog/2014_08_09_bootcamp_unable_to_create_new_system_partition/ („Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej” dla systemu Windows 7 brzmi niewyraźnie w dziedzinie „Windows nie może zaktualizować konfiguracji rozruchowej komputera”)

Ciekawe, czy korzystanie z napędu USB DVD lub USB 2.0 wciąż rozwiązuje ten problem. Zgodnie z tą stroną od Apple ( https://support.apple.com/en-us/HT204990 ) wygląda obiecująco.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.