Wykrywanie zakryte na iPhonie 6 z iOS 9


3

Apple podkreśla, że ​​iPhone - i prawdopodobnie inne urządzenia z iOS - użyje czujników światła i czujników zbliżeniowych, aby ustalić, czy leży twarzą w dół, i powstrzymać włączanie ekranu nawet po pojawieniu się powiadomień.

Wygląda na to, że nie działa na moim iPhonie 6. Czy muszę włączyć tryb niskiego zużycia energii, aby to działało?


To bardzo dziwne. Nawet po włączeniu trybu niskiego zużycia energii i automatycznej jasności wykrywanie twarzą w dół nie działa na moim iPhonie 5S.
RedEagle2000

Wydaje się, że to nie działa. Jestem na telefonie iPhone 4S / iOS9 i nawet z trybem niskiego zużycia energii nie działa. Mam nadzieję, że Apple opublikuje kilka oficjalnych komentarzy na ten temat i / lub naprawi to przy następnej aktualizacji.

Działa na moim 6 bez trybu niskiego zużycia energii.
Steve Moser

Odpowiedzi:


3

Ustawienia koprocesora ruchu określają tę opcję oszczędzania baterii.

Ustawienia> Prywatność> Ruch i fitness> Monitorowanie sprawności

Po ustawieniu pozwól, aby koprocesor ruchu i czujniki zbliżeniowe wyłączyły ekran, jeśli wykryją orientację skierowaną w dół.

Możesz przetestować czujniki, sprawdzając ruch w aplikacji zdrowia pod kątem liczby kroków (na przykład) oraz wykonując połączenie i testując czujnik zbliżeniowy wyłączający ekran, gdy jest zakryty.

Zobacz ten miły artykuł, aby uzyskać więcej informacji: http://www.iphonehacks.com/2015/09/why-facedown-detection-feature-in-ios-9-doesnt-support-iphone-5-iphone-4s-ipads- i-ipod-touches.html


1
działało to po nowej aktualizacji 9.0.1. nie mam pojęcia dlaczego, ponieważ aktualizacja nie miała nic w opisie na ten temat. dzięki
Mugunthan Balakrishnan

0

Tak. Powinieneś włączyć tryb niskiego zużycia energii, aby działał


nie działało, nadal świeci
Mugunthan Balakrishnan

-1 Tryb niskiego zużycia energii nie ma nic wspólnego z tą funkcją. Czy możesz podać link lub wyjaśnienie, dlaczego uważasz, że niska moc wpłynie na to?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.