Do czego służy Bluetooth na iPadzie?


9

Chciałbym zrozumieć, jakie inne sposoby mogę korzystać z Bluetooth na iPadzie, oprócz podłączania fizycznej klawiatury.

Odpowiedzi:


12

Możesz nawiązywać połączenia peer-to-peer na bluetooth z niektórymi grami i innymi aplikacjami.

Nie sprawdziłem szczegółów, ale rozumiem, że profil Bluetooth jest znacznie lepszy na iPhonie 4 i iPadzie niż we wczesnych iPhone'ach. Oczekuję, że możesz również podłączyć słuchawki i głośniki BT, aby przesyłać strumieniowo muzykę.


4

Oprócz udostępniania P2P i strumieniowego przesyłania dźwięku, jak powiedział Doug, jeśli masz jailbreak 3G, możesz stworzyć hotspot Wi-Fi za pomocą MiFi .


1
W iOS można teraz natywnie utworzyć punkt dostępu Wi-Fi bez Jailbreaking.

3

Ponadto niektóre emulatory pozwalają na korzystanie z kontrolera Wii przez Bluetooth.


3

Istnieją urządzenia Bluetooth-IR ( na przykład ), które umożliwiają sterowanie telewizorem i innymi urządzeniami z iPada przez Bluetooth.


Dziękuję za odpowiedź. Ten mały gadżet wygląda naprawdę dobrze!
gyurisc

2

Tethering

Możesz „ uwiązać ” iPada z iPhonem, aby korzystać z jego komórkowej usługi danych jako „mobilnego punktu dostępowego”. Gdy potrzebujesz dostępu do Internetu w podróży.

Możesz to zrobić również przez WiFi . Zamiast tego korzystanie z Bluetooth może zapewnić pewne korzyści, takie jak oszczędność baterii, ponieważ sygnał radiowy jest słabszy i wymaga mniej soku.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz artykuł MacWorld Użyj łącza Bluetooth do tetheringu telefonu iPhone, iPoda touch lub iPada przez Glenna Fleishmana.

Nawiasem mówiąc, trzecim sposobem na tethering jest kabel USB.


2

Począwszy od iOS 7 , Bluetooth na iPadzie (a także inne wybrane urządzenia z iOS i Mac) mogą być używane do bezprzewodowej wymiany plików i informacji ad-hoc przy użyciu funkcji o nazwie AirDrop .

Bluetooth jest również stosowany podczas konfigurowania i komunikacji z innymi urządzeniami Apple, takimi jak AirPods , HomePod i Apple TV . Gdy Bluetooth jest włączony, nawet nowe urządzenie z systemem iOS można łatwo skonfigurować, przesyłając zawartość za pomocą funkcji iOS o nazwie Szybki start .

Inną ciekawą aplikacją z włączoną funkcją Bluetooth jest łatwe udostępnianie hasła Wi-Fi pobliskim urządzeniom iOS należącym do zapisanych kontaktów bez konieczności ręcznego wprowadzania hasła. Instrukcje można znaleźć w artykule 9to5Mac:

iOS 11 zawiera wiele automatycznych funkcji dotyczących pierwszej konfiguracji i logowania do konta. Dotyczy to również sieci WiFi. Jeśli znajomy przyjdzie z iPhonem z systemem iOS 11, możesz automatycznie zalogować go do Wi-Fi za jednym dotknięciem.


3
To są bardzo fajne zastosowania. Zawsze chciałem wiedzieć, jak wykrywają się te urządzenia
gyurisc
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.