git jest zepsuty: „Zgoda na licencję Xcode / iOS wymaga uprawnień administratora, uruchom ponownie jako root za pośrednictwem sudo”


17

Wygląda na to, że moja instalacja git jest zepsuta i wygląda na to, że moje Narzędzia programistyczne są zepsute.

Gdy próbuję uruchomić git, pojawia się ten błąd. Dzieje się tak zarówno z / usr / bin / git, jak i / opt / local / bin / git (z MacPorts):

cook47@rcmac (RC_bash_lib (master)): /usr/bin/git pull     
Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo.
Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo.
Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo.

fatal: Could not read from remote repository.
Please make sure you have the correct access rights and the repository exists.

Uruchomiłem Xcode i zgodziłem się na licencję. Próbowałem uruchomić xcode-select --installi dostałem kolejny błąd:

cook47-a@rcmac (current_projects): sudo xcode-select --install
Password:
xcode-select: error: no developer tools were found, and no install could be requested (perhaps no UI is present), please install manually from 'developer.apple.com'.

Zdalne repozytorium nie stanowi problemu;
Po przejrzeniu tego błędu pobrałem instalator Commandlinetools z Apple dla OS X 10.9.5 i XCode 6.2. Zainstalowano pomyślnie. Jednak git nadal jest zepsuty i xcode-select --installnadal daje te same błędy.

Próbowałem także xcodebuild -license i to skłoniło mnie do zaakceptowania umowy, ale po wyrażeniu zgody nie ma zmian. Nadal zepsuty.

To mnie kompletnie zakłopotało. To działało wczoraj! Pracuję w środowisku rządowym, w którym jest możliwe, że aktualizacja coś zmieniła, więc nie jestem pewien, co dokładnie mogło się zmienić.

Czy ktoś wie, jak mogę znów zacząć działać? Próbowałem nukować i ponownie zainstalować Xcode i narzędzia wiersza poleceń, ale bezskutecznie. git z MacPorts i / usr / bin / git podają ten sam komunikat o błędzie.


Tutaj jest mnóstwo pytań. Jaki jest twój główny / największy problem? Czy chcesz procedury, aby wyczyścić wszystkie rzeczy, których próbowałeś? Czy chcesz po prostu zacząć pracę?
bmike

Właściwie, jeśli bardziej uważnie przeczytasz mój post, przekonasz się, że jest tylko jedno pytanie, dosłownie. „Czy ktoś wie, jak mogę znów zacząć działać?” Oczywiście, usuwając idiom „Ktoś wie”, faktyczne pytanie brzmi: „jak mogę znów zacząć działać?” Podejrzewam, że aby uruchomić git, muszę rozwiązać problem wyboru xcode. Starałem się zawrzeć wystarczającą ilość informacji, aby ludzie mogli udzielić użytecznej odpowiedzi i pominąć wiele odpowiedzi typu „czy próbowałeś tego”.
Rich

Twój tytuł wymaga pracy, jeśli chcesz, aby git działał. Po co mieszać tekst ze wszystkimi śmieciami Xcode. Edytuj liczbę zainstalowanych wersji git i ścieżkę do tej, którą chcesz pracować. Pomoc na temat edycji jest dostępna na stronie How to Ask
bmike

1
Wszystkie szczegóły są istotne. Obie wersje git, at / usr / bin / git i / opt / local / bin / git zawierają błędy, które wyraźnie wynikają z elementów XCode. Zgadzam się jednak, że tytuł jest mylący, dziękuję za zwrócenie na to uwagi. niestety nic nie mogę zrobić, aby to zmienić, co mogę powiedzieć.
Rich

2
Czy uruchomiłeś się sudo xcode-select -s /Applications/Xcode.app/Contents/Developerpo ponownej instalacji Xcode? Ponadto, czy sam Xcode działa (i buduje projekty)? Czy git działa w Xcode?
nohillside

Odpowiedzi:


24

OK, znalazłem problem: wiadomość pochodziła ze zdalnego serwera git , a nie po stronie klienta. Uruchomiłem sudo xcodebuild -licensepo stronie serwera (gdzie znajduje się repozytorium, a serwer git działa) i problem zniknął. Westchnienie.


2
W rzeczy samej. W moim przypadku Xcode został zainstalowany po stronie serwera, ale musiałem ponownie uwierzytelnić Apple ID mojego konta programisty na tym komputerze
Chris Beck

2

Właśnie miałem ten sam problem z aktualizacją do Xcode 8. Jak wspomniałem Tamil, wystarczy wyjść z Terminalu, wejść do App Store i przejść na aktualizacje i kliknąć link Xcode. Zabierze Cię do Xcode w App Store, a następnie kliknij kartę „Otwórz” znajdującą się po lewej stronie pod młotem w oknie Xcode. Umowa licencyjna pojawi się i akceptuje ją. Następnie zamknij App Store i uruchom ponownie Terminal. Następnie, gdy przejdziesz do któregoś z lokalnych repozytoriów git, Twój oddział, w którym byłeś ostatnio, pojawi się ponownie. I jesteś gotowy, aby iść!


0

Używam El Capitan i mam ten sam problem. Nawet bieganie tego sudo xcodebuild -licensenie rozwiązało. Następnie próbowałem, naprawiając uprawnienia za pomocą

sudo /usr/libexec/repair_packages --repair --standard-pkgs --volume / 

Problem rozwiązany


0

Nawet ja miałem ten sam problem po zainstalowaniu XCode. Zamknąłem terminal i zaakceptowałem warunki, potem błąd zniknął i mój git zaczął normalnie działać.


Właściwie nawet nie musiałem zamykać terminalu, aby git zaczął działać.
Agustín Amenabar,

-1

Musisz otworzyć aplikację, aby ją zainstalować ...

Miałem ten sam problem, gdy pokazał mi ten sam błąd po wpisaniu git initterminala, otrzymałem komunikat o błędzie, mimo że został zainstalowany.

Wszystko, co zrobiłem, to otworzyłem aplikację XCode. Po otwarciu poprosił o podanie hasła, a następnie zainstalował aplikację, a NIE tylko ją pobrał. Co jest głupie.


Dla każdego, kto ma ten problem lokalnie, to prawdopodobnie wystarczy, aby ponownie włączyć git.
kobejohn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.