Błąd programisty niezaufanego iOS podczas testowania aplikacji


29

Próbuję tworzyć własne aplikacje na iOS, używając Xcode 7 i iOS 9.0. Udało mi się zainstalować aplikację na własnym iPodzie, wykonując Xcode 7 dla iOS bez konta programisty, jednak po uruchomieniu aplikacji pojawia się ten błąd:

Niezaufany programista Twoje ustawienia zarządzania urządzeniem nie zezwalają na używanie aplikacji tego programisty iPhone Developer na tym iPodzie. Możesz zezwolić na używanie tych aplikacji w Ustawieniach.

Rzuciłem okiem na aplikację Aettings, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby zezwolić na tę aplikację. Jak mogę „zaufać” tej aplikacji z systemem iOS 9?


Odpowiedzi:


57

Certyfikaty Enterprise i inne muszą być ręcznie zaufane w systemie iOS 9, gdy nie musiały tego robić w systemie iOS 8 i wcześniejszych.

 • Otwórz aplikację Ustawienia
 • Otwórz ogólne
 • Otwórz profile i zarządzanie urządzeniami
 • Wybierz profil, którego dotyczy problem, i zaufaj mu

Jeśli nie widzisz „Profile i zarządzanie urządzeniami”, urządzenie musi ponownie zainstalować aplikację lub uzyskać odpowiedni profil z MDM / innej rejestracji.


2
Po prostu pojawia się „profile”
iProgram

Czy wiemy, czy istnieje długoterminowe rozwiązanie tego problemu? Czy to jest to?
DickieBoy

1
@DickieBoy Wierzę, że Apple postrzega to jako długoterminowe rozwiązanie bezpieczeństwa. Planowałbym ten nie zmieniający się okres, ale na pewno nie zmieniający się w ramach aktualizacji iOS 9. Sprawdziłbym, czy Twój MDM może przekazać profil zaufania do urządzeń, jeśli nie chcesz, aby użytkownicy musieli stuknąć, aby ręcznie zaakceptować certyfikat dla rozwoju przedsiębiorstwa.
bmike

1
W moim przypadku wystarczyło połączenie sieciowe, aby zweryfikować programistę (tj. Mnie). Właśnie włączyłem Wi-Fi i zaczęło działać.
GoodSp33d 17.10.15

Aby rozwinąć: Jeśli nie widzisz „Profilów i zarządzania urządzeniami” - musisz kliknąć, aby zainstalować jedną z aplikacji korporacyjnych, a gdy pojawi się okno dialogowe z informacją, że aplikacja pochodzi z niezaufanego źródła, kliknij „Anuluj”. Czynność ta powoduje dodanie pozycji menu. Zobacz tutaj: developer.apple.com/library/ios/documentation/IDEs/Conceptual/... w sekcji Ręcznie ufając programistom korporacyjnym. Jeśli w oknie dialogowym jest napisane Gotowe / Ponów próbę zamiast Anuluj, uruchom ponownie telefon, aby wyczyścić pamięć podręczną.
elMarquis

3

Możesz także wykonać następujące czynności:

 1. Na iPhonie lub urządzeniu przejdź do Ustawień
 2. Idź do Generała
 3. Wybierz profil
 4. Wybierz konto użytkownika, tj. Konto programisty
 5. Kliknij Zaufanie.

Powinno to umożliwić przetestowanie aplikacji na urządzeniu.


Czym różni się to od zaakceptowanej odpowiedzi udzielonej dwa miesiące wcześniej?
grg

3

Dla nowszych wersji iOS> 9. Ustawienia-> Ogólne-> Profile nie istnieją. Ustawienia, które należy zmienić, znajdziesz w Ustawienia-> Ogólne-> Zarządzanie urządzeniem.


1

Alternatywny sposób naprawienia tego błędu:

 • Otwórz aplikację Xcode na komputerze Mac
 • Przejdź do Okno> Urządzenia
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie> „Pokaż profile obsługi administracyjnej ...”> i usuń profile
 • Usuń zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu
 • Teraz odbuduj i zainstaluj aplikację ponownie

Uwaga: W moim przypadku zamiast „Profile i zarządzanie urządzeniami” pokazano tylko „Ustawienia>„ Ogólne ”>„ Profile ”, a te kroki rozwiązały problem.


0

Tak, to nie jest ekstremalny problem. Nie musisz kontaktować się z twórcą. Możesz przejść do aplikacji Ustawienia i tam zostanie ona rozwiązana. Sprawdź, czy to tutaj może pomóc.


Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

0

Istnieje również rozwiązanie Xcode dla tego problemu.

 1. Otwórz aplikację Xcode na komputerze Mac.
 2. Przejdź do Okno> Urządzenia
 3. Wybierz urządzenie i usuń profile.
 4. Usuń zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu.
 5. Teraz odbuduj certyfikat i ponownie zainstaluj aplikację.

http://www.iphonehelping.com/7/how-to-fix-untrusted-enterprise-developer-error-ios-9-1


Proszę zamieścić informacje, a nie tylko link. Nie możemy zagwarantować, że link będzie trwał wiecznie.
iProgram
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.