Xcode 7 rozwija się na iOS bez konta programisty


25

Zaktualizowałem iPoda do iOS 9 i chcę tworzyć dla niego własne aplikacje, jednak nie chcę płacić za konto programisty ze względu na to, ile to kosztuje. Czytam, że w Xcode 7, że możesz tworzyć aplikacje na iOS bez konta programisty, nie wydaje mi się, że tak jest, ale kiedy próbuję zbudować moją aplikację testową (pustą aplikację z pojedynczym widokiem), pojawia się błąd „nie” znaleziono tożsamości do podpisywania kodu ”i wymaga ode mnie dołączenia do programu.

Czy istnieje sposób, w jaki mogę tworzyć aplikacje bez płacenia za konto programisty (czy w opcjach programu jest dostępna opcja „bezpłatna”?


2
Powody wyboru Androida zamiast iOS powoli się rozpadają - chciałbym to zobaczyć wcześniej, ale jest to mile widziany krok naprzód, pozwalający ludziom uruchamiać kod na swoich urządzeniach.
bmike

@bike Byłoby dobrze, aby pewnego dnia móc „załadować” aplikacje bez Xcode.
iProgram

Odpowiedzi:


23

Nie musisz płacić za programistę Apple, który chce opcji 99 USD za certyfikat sklepu, fakturowanie i ogólne certyfikaty do podpisywania kodów.

Twój osobisty identyfikator AppleID jest wystarczający do podpisywania aplikacji w Xcode i ładowania ich na ograniczoną liczbę urządzeń (5 lub więcej) z komputera Mac, aby rozpocząć programowanie. Gdy potrzebujesz TestFlight lub chcesz utworzyć podpisaną aplikację, która zostanie sprawdzona - musisz zapłacić, ale zacznij za darmo.

Oto jak cofnę poprzedni płatny identyfikator AppleID - możesz potrzebować wsparcia Apple Developer, aby pomóc Ci zwolnić swój identyfikator AppleID z płatnego programu, jeśli ponownie używasz tego samego identyfikatora AppleID (i zachęcam, aby zawsze używać tego samego i nie tworzyć nowych kont, gdy napotkasz czkawka taka).

Zamiast tego usuń wszystkie kopie Xcode, które mogłeś wcześniej zainstalować - niezależnie od tego, czy pochodzą one z Mac App Store, czy pobrane, a następnie zainstaluj Xcode 7 z Mac App Store:

Po pobraniu uruchom aplikację i przejdź do ustawień:

  • kliknij Konta
  • kliknij + w lewym dolnym rogu i dodaj Apple ID
  • wprowadź osobisty identyfikator Apple ID, którego używasz w App Store, można ponownie użyć
  • Jesteś skończony

Podczas tworzenia aplikacji na iOS podłącz urządzenie iOS i wybierz AppleID, aby podpisać aplikację, gdy zostaniesz o to poproszony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Przepraszam, ale to nie działało dla mnie. Myślę, że musisz być świadomy konfiguracji wokół profili obsługi administracyjnej, ponieważ nadal pojawia się błąd: „Nie znaleziono nie wygasłych profili obsługi administracyjnej”. Ponadto zgodnie z dokumentacją do utworzenia profilu udostępniania wymagany jest certyfikat programistyczny. „Na przykład Xcode automatycznie rejestruje urządzenie i żąda certyfikatu programistycznego, które są potrzebne do utworzenia profilu udostępniania zespołu”.
AlxVallejo 24.04.16

Może być konieczne wyczyszczenie starych tożsamości podpisujących. Możesz to sprawdzić, zakładając nowe konto użytkownika i wypróbować Xcode bez starego pęku kluczy, jeśli chcesz uniknąć czyszczenia certyfikatów, @AlxVallejo
bmike

1
Myślę, że możesz używać tylko trzech urządzeń do programowania, gdy nie płacisz za konto programisty.
Flimm,

czy to działa? czy ktoś jeszcze tego próbował?
Amare,

7

wykonaj następujące czynności: -

Wymagania: Musisz mieć system iOS 9 na swoich urządzeniach (iPhone lub iPad), najnowszy Xcode 7 i potrzebujesz bezpłatnego konta programisty, które pozwala „testować na urządzeniu”.

Krok 1: Uruchom aplikację, którą chcesz uruchomić na urządzeniu.

Krok 2: Podłącz urządzenie iOS przez USB.

Krok 3: W rozwijanym menu wyboru urządzenia wybierz swoje urządzenie (nie symulator).

Krok 4: Zaczekaj, aż Xcode 7 indeksuje i przetwarza pliki symboli. Może to również chwilę potrwać, więc bądź cierpliwy. Po zakończeniu status wyświetli komunikat Gotowe.

Krok 5: Kliknij przycisk Odtwórz (Uruchom aplikację). Prawdopodobnie wystąpi błąd z informacją „nie udało się podpisać kodu”. W porządku Kliknij Napraw problem i kliknij Dodaj, aby zalogować się na swoje konto programisty. Pamiętaj, że nie potrzebujesz płatnego konta programisty, ale potrzebujesz bezpłatnego konta programisty (Apple ID). Jeśli nie masz konta programisty, utwórz je, klikając opcję Dołącz do programu.

Krok 6: Po zalogowaniu kliknij ponownie przycisk Odtwórz, aby kontynuować kompilację. Może pojawić się inny błąd z informacją, że identyfikator aplikacji z identyfikatorem… nie jest dostępny. Wpisz inny ciąg. Aby to naprawić, kliknij kartę Ogólne i nadaj identyfikatorowi pakietu unikalną nazwę (usuń nazwę między dwiema kropkami i dodaj własną nazwę. Pozostaw prefiks i sufiks bez zmian).

Krok 7: Kliknij ponownie przycisk Play. Kompilacja powinna się zakończyć, a zobaczysz, że skompilowana aplikacja pojawi się na ekranie głównym urządzenia z systemem iOS.

Krok 8: Musisz włączyć dostęp do aplikacji, ufając programistom na swoim urządzeniu z systemem iOS. Można to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia → Ogólne → Profil, dotykając aplikacji programisty i udzielając dostępu.

Krok 9: Uruchom aplikację na ekranie głównym urządzenia, a iOS powinien umożliwiać korzystanie z niej. Szczęśliwego podpisywania kodu :).

Uwaga: nie można przetestować powiadomienia wypychanego i zakupu w aplikacji na bezpłatnym koncie członkowskim.


Witamy, aby zapytać inaczej! Nie udzielaj odpowiedzi tylko za pomocą linku. Szukamy odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienie, dlaczego odpowiada na pytanie, a także dlaczego jest to najlepsza odpowiedź. Linki mogą się zmieniać w miarę upływu czasu, a wtedy stracimy kontekst pytań i odpowiedzi. Zobacz Jak odpowiedzieć, aby uzyskać informacje o tym, co stanowi dobrą odpowiedź. - Z recenzji -
fsb

@Fbara dzięki za twoją radę. Proszę spojrzeć na mój Ans jest teraz edytowany. :)
kiran patil

Dzięki. W odpowiedzi mogą znajdować się linki, po prostu lepiej jest dodać do odpowiedzi „mięso” informacji. Ponadto oświadczasz „proszę postępować zgodnie z poniższymi linkami”, ale linku nie ma. Usuń zdanie lub dodaj link (y) do odpowiedzi.
fsb


0

Oznaczone rozwiązanie działa. Ale zamiast ponownie go pobierać, możesz usunąć pliki tymczasowe, które Xcode tworzy przy pierwszym uruchomieniu. Można to zrobić za pomocą aplikacji takich jak CleanMyMac.

  1. Wybierz Xcode, a następnie znajdzie względne pliki
  2. zaznacz wszystkie inne niż rzeczywisty plik binarny Xcode.app
  3. Odinstaluj je

I jesteś gotowy, aby rozpocząć nową instalację Xcode

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.