Nowa wyszukiwarka Spotlight iOS9 nie znajduje kontaktów


14

Właśnie zaktualizowałem system do iOS 9, a nowe wyszukiwanie Spotlight nie znajduje dla mnie kontaktów - czasami znajduje kontakty, ale nie te, których szukam.

Wyłączyłem wszystkie aplikacje w wyszukiwaniu Spotlight, z wyjątkiem Kontaktów, aby nie zabrudzić wód.

Przykład: Mam kontakt o nazwie „Fred Jones”. Jest jedynym kontaktem z nazwiskiem Jones. Przesuwam palcem w dół lub w prawo, aby rozpocząć wyszukiwanie w centrum uwagi, i zaczynam pisać Jonesa po jednym znaku. Kiedy piszę „j”, otrzymuję

TOP HITS
Jane Airy
CONTACTS
Abbadab Fabrics
Dan Anderson

Kiedy wpisuję „o”, otrzymuję

(nothing)

Tj. Brak wyników wyszukiwania.

Zarówno Abbadab Fabrics, jak i Dan Anderson mają „j” gdzieś w jakiejś dziedzinie - ale i wiele innych kontaktów.

Próbowałem wpisać „Jo”, ale te same wyniki. Oczywiście działało to w ios8.


Dalsze szczegóły w odpowiedzi na pytania: Jestem na wydanej wersji iOS 9 (13A344), nie jestem żadnym programistą ani inną wersją wstępną. Mam tylko jedno konto synchronizujące Kontakty - Google Sync. Dostępnych jest dużo miejsca: 11,0 GB z 15,2 GB.


1
Tutaj nie ma odpowiedzi, ponieważ mam taki sam problem. Od aktualizacji wczoraj do IOS 9 spotlight przestaje szukać kontaktów , 100%. Jest ustawiony na „włączony” w ustawieniach / wyszukiwaniu ogólnym / reflektorowym.

1
Przychodzi mi na myśl kilka rzeczy. 1) Ile wolnego miejsca jest na urządzeniu 2) Ile synchronizacji kontaktów jest obecnych na kontach internetowych? 3) Z jakiej wersji iOS 9 korzystasz?
bmike

Ten sam problem. @bike 1) 13 GB 2) Nie wiem, co masz na myśli tutaj 3) 13A344
Jayden Lawson

Wszystko - 2) to liczba źródeł danych. Mam na przykład trzy konta iCloud, które synchronizują kontakty. Niektóre osoby uzyskują kontakty tylko z połączenia USB / iTunes. Zasadniczo zastanawiam się, jak długo trzeba czekać na zakończenie indeksowania i jaki procent „kontaktów” jest w rzeczywistości lokalny dla urządzenia.
bmike

Odpowiedzi:


9

Wypróbowałem dwie poprawki, a ta wydawała się działać po zabawie z nią przez chwilę:

Poprawka nr 1 (wydawała się nie działać, ale mogła pomóc)

 1. Wyłącz wszystkie przełączniki Spotlight w Preferencje> Ogólne> Spotlight.
 2. Wykonaj twardy reset, naciskając jednocześnie i przytrzymując przycisk Home (duże kółko pod ekranem) oraz przycisk Sleep / Wake (na górze iPhone'a).
 3. Przytrzymaj oba przyciski, aż ekran stanie się czarny, a następnie zwolnij, gdy zobaczysz logo Apple.
 4. Po ponownym uruchomieniu włącz przełącznik Kontakty w Preferencje> Ogólne> Spotlight.
 5. Wyświetlenie Kontaktów w wyszukiwaniu Spotlight może potrwać kilka minut lub pół godziny.
 6. Włącz inne przełączniki Spotlight, gdy Kontakty zaczną się wyświetlać podczas wyszukiwania Spotlight.

Fix # 2

 1. Otwórz aplikację Kontakty, dotknij własnego kontaktu ... Następnie Grupy będą wyświetlane w lewym górnym rogu. Stuknij Grupy w lewym górnym rogu, a następnie Ukryj wszystkie kontakty lub pokaż wszystkie kontakty. Jeden z nich może być domyślny. Stuknięcie powoduje przełączanie między dwiema opcjami. Aktualizacja IOS 9 mogła domyślnie ustawić opcję Ukryj wszystko, co może być jedynym problemem.

 2. Stuknij opcję Pokaż wszystkie kontakty.

To nie zadziałało od razu, ale potem spróbowałem wyświetlić tylko kontakty iCloud, a nie kontakty z Facebooka, a potem zaczęło działać. Jednak - zauważyłem, że niektóre kontakty zaczynają się pojawiać po wyszukiwaniu, czyli kiedy próbowałem tego w ostatnim zdaniu. Być może była to pierwsza poprawka, która to rozwiązała, i wystarczyło tylko poczekać, aż zadziała.

Spróbuj obu, a także pokazuj różne grupy kontaktów, następnie zamknij aplikację kontaktów, a następnie ukryj się i pokaż ponownie.


1
W poprawce nr 2 krok 1 - czy to aplikacja Kontakty? Nie widzę „Grup” po otwarciu aplikacji kontaktów. Nigdzie też nie widzę „Grup” w ustawieniach kontaktów.
Randy Orrison,

@RandyOrrison tak. Jest w lewym górnym rogu. Zobacz ten przykład . Jeśli tego nie widzisz, być może nie pokazuje, że nie masz żadnych grup.
Jayden Lawson

1
Wydaje się, że poprawka nr 1 zadziałała dla mnie - kontakty pojawiają się teraz w wyszukiwaniu Spotlight.
Randy Orrison

W lewym górnym rogu mam okrągłą strzałkę odświeżania / przeładowywania.
Randy Orrison,

@RandyOrrison cieszę się, że zadziałało. Ciekawe, że nie masz grup! Ten film na iOS6 pokazuje jedną z metod, jak to zrobić, jeśli naprawdę tego chcesz. Myślę, że moje zostały dodane automatycznie po zintegrowaniu Facebooka i iCould, ponieważ są to jedyne grupy w moim.
Jayden Lawson

1

Proces reflektora, który indeksuje przestrzeń w iOS, wymaga kilku rzeczy do uruchomienia:

 • miejsce na zapisanie wyników w pamięci
 • czas na indeksowanie całej zawartości po zmianie / aktualizacji

Jeśli pozwolisz, aby telefon działał przez kilka godzin i sprawdziłeś, czy jest więcej niż 1 GB wolnego miejsca, być może istnieje inna korupcja, która psuje rzeczy.

W tym momencie:

 1. Utwórz kopię zapasową telefonu (być może dwie kopie zapasowe: jedna na iCloud, a druga na iTunes)
 2. Wyłącz i włącz urządzenie
 3. Sprawdź, czy pamięć nie pozostawia mniej niż 1 GB wolnego miejsca
 4. Wyłącz sieć Wi-Fi i Bluetooth za pomocą trybu AirPlane (który minimalizuje zmiany, aby proces indeksu mógł zostać zakończony)
 5. Wyłączyć i włączyć zasilanie urządzenia w trybie AirPlane.
 6. Poczekaj kolejne 30 minut, aby proces wyszukiwania został nadrobiony
 7. Wykonaj kopię zapasową telefonu
 8. Przetestuj tylko kontakty i bez przywracania kopii zapasowej

W tym momencie prawdopodobnie potrzebujesz wsparcia Apple, aby dowiedzieć się, dlaczego świeżo odrestaurowany telefon z tylko kontaktami nadal nie działa w centrum uwagi. Najprawdopodobniej usuniesz prawdopodobną przyczynę uszkodzenia oprogramowania lub problemów z wolnym miejscem podczas przywracania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.