Czy aktualizacja iOS 9 wymaga wcześniejszej instalacji iOS 8.4.1?


9

W pracy mam dzisiaj 3 urządzenia do eksperymentowania: iPhone 5, iPhone 6 i iPad mini.

IPhone 5 miał zainstalowany system iOS 8.4.1. Wczesnym popołudniem (wschodnia strefa czasowa USA) iOS 9 pojawił się na iPhonie 5 jako aktualizacja.

Zarówno mój iPhone 6, jak i iPad Mini mają iOS 8.4 (nie 8.4.1, 8.4). Aktualizacja oprogramowania na obu urządzeniach oferuje aktualizację do 8.4.1.

Po około godzinie oczekiwania postanowiłem spróbować zainstalować 8.4.1 na moim iPhonie 6. Oczywiście, kiedy przeszedłem proces instalacji i aktywnie działałem online, zaoferowano mi aktualizację do iOS 9.0. Mój iPad mini nadal wyświetla następną aktualizację jako iOS 8.4.1, a nie 9.0.

WTF? Są to duże, czasochłonne aktualizacje. Wydaje się głupie, że trzeba pobrać i uruchomić proces pełnej instalacji dla aktualizacji kroku pośredniego.

Czy w ten sposób Apple bezprzewodowo aktualizuje iOS 9? Myślałem, że Apple dołącza aktualizacje do „aktualizacji łączonej?” ale nie widzę innego sposobu niż pobranie obrazu instalacyjnego i użycie iTunes do aktualizacji przez USB.

Odpowiedzi:


7

ten problem występuje, gdy masz już pobraną aktualizację (na przykład pobrałeś 8.4.1, ale jeszcze jej nie zainstalowałeś). Najprostszym sposobem na poprawienie jest usunięcie aktualizacji (Ustawienia-Ogólne-Użycie-Zarządzanie pamięcią - poszukaj iOS8.4.1 (lub jakiejkolwiek pobranej wersji).

Po usunięciu starej aktualizacji sprawdzenie aktualizacji oprogramowania pokaże iOS9


To brzmi jak najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie, więc przyjmuję to. Na jednym z moich urządzeń zrobiłem straszną 2-etapową aktualizację najpierw do wersji 8.4.1, a następnie do wersji 9.0. Z drugiej strony czekałem, aż wrócę do domu z pracy i zainstalowałem aktualizację za pośrednictwem iTunes, co nie wydaje się mieć tego problemu. Będę musiał przetestować to rozwiązanie, gdy będę gotowy zaktualizować jedno z moich innych urządzeń.
Duncan C

2

Tak, jeśli nie zainstalowałeś wersji 8.4.1 i nie pojawił się monit o zainstalowanie wersji 9.0, to wygląda na to, że instalacja wersji 8.4.1 umożliwi ci także aktualizację do wersji 9.0.

Oparłem się aktualizacji do wersji 8.4.1, ponieważ tak naprawdę nie dbam o Apple Music. Naprawdę chciałem 9.0, ale do dziś aktualizacja nie była dla mnie włączona. W końcu postanowiłem spróbować zainstalować 8.4.1 jako bramę do wersji 9.0 i zadziałało. Natychmiast po mojej aktualizacji poszedłem sprawdzić inne aktualizacje i cieszyłem się, że 9.0 jest już dostępny.


2

Usunięcie pobranej 8.4.1 z mojego iPhone'a natychmiast otworzyło pobieranie 9.0. Zgadzam się, że nie musisz najpierw instalować 8.4.1.


0

Nie. Możesz zainstalować 8.0 i aktualizować bezpośrednio do iOS 9.0. Czasami musisz poczekać, aż Apple przestanie podpisywać ostatnią wersję (iOS 8.4.1), zanim zaoferuje kolejną wersję (iOS 9.0). Do tego czasu należy pobrać i zainstalować aktualizację systemu iOS 9.0 za pośrednictwem iTunes.


Na dzień dzisiejszy nie mogę zainstalować iOS 9, chyba że najpierw zainstaluję 8.4.1.
Duncan C

Wydaje się, że to rozwiązuje problem, czy urządzenie zaczęło już aktualizować do iOS 8.x. Jeśli nie, masz rację. Jeśli tak, twoja odpowiedź nie jest kompletna.
bmike

0

Nie musisz pobierać iOS 8.4.1, uaktualni się bezpośrednio do iOS 9 z iOS 8.2.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.