Skopiować tekst z szybkiego wyszukiwania w El Capitan lub Sierra?


41

Kiedyś mogłem po prostu przeglądać pliki i kopiować tekst bezpośrednio z tego miejsca, eliminując potrzebę uruchamiania aplikacji, aby je otworzyć, co jest po prostu niesamowite, jednak wydaje się, że nie działa od czasu El Capitan. Próbowałem uruchomić terminal terminal ( defaults write com.apple.finder QLEnableTextSelection -bool TRUE), który go włącza, ale nie działał.

Jakie są opcje dostosowania szybkiego wyglądu lub zamiany domyślnej wtyczki na taką, która umożliwia zaznaczanie tekstu?

Odpowiedzi:


13
  1. Nie jest tak, że domyślne polecenie zapisu kończy się niepowodzeniem. Plik zweryfikowałem i zapisałem do niego zmienną. Problem tkwi gdzieś w projekcie. Może to przenieśli? Szukałem w kontenerach i innych plikach, ale nie miałem jeszcze szczęścia. Mam nadzieję, że nie zabili go całkowicie. Może istnieje sposób na skopiowanie starej wersji QL Yosemite? Jeśli to wymyślę, zaktualizuję tutaj. https://discussions.apple.com/thread/7250702

  2. PRAWDA - TAK lub 1 mają ten sam efekt, więc po tej stronie nie ma problemu.

  3. Ta opcja nie jest już dostępna również w Onyx i TinkerTools:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wniosek:

W rzeczywistości nie ma rozwiązania, aby odzyskać funkcję edycji tekstu w Quick Look.

Po tym wątku Apple jest ostatnim sposobem, aby zachować nadzieję

Warto zauważyć, że można kopiować z centrum uwagi dla niektórych plików, jak odkryto tutaj . Nie jest to świetne obejście, ale nadal umożliwia kopiowanie bez otwierania pliku. Obsługiwane typy plików to:

  • .doc / .docx / .pps / .ppt / .pptx / .xls / .xlsx (także przewijalne)
  • .rtf, w tym tekstowy .rtfd
  • .numbers '09 v2.3, keynote '09 v5.3
  • .odt
  • wszystkie dokumenty tekstowe, w tym kod źródłowy, xml, listy i pliki .command
  • kompatybilne typy obrazów

2
To jest do bani. Była to jedna z najlepszych funkcji Mac OS X. Dlaczego mieliby ją usunąć?
DisplayName

Myślę, że problem jest gdzieś w projekcie (kliknij i przesuń okno jest w konflikcie z zaznaczeniem tekstu) ... Być może funkcja wróci w kolejnej aktualizacji EC ^^
StrawHara

Rozumiem ten problem projektowy, ale nie jest domyślnie, większość użytkowników nie będzie się tym przejmować poleceniami terminalowymi, więc nie powinien to być problem. Mam nadzieję, że też wróci, jeśli nie, mam nadzieję, że ktoś stworzy wtyczkę.
DisplayName

6

Aby połączyć komentarze i częściowe odpowiedzi…

Obecny stan gry [od OS X 10.11.2] wydaje się być „tego nie da się już zrobić”.

Odnośnie do QLEnableTextSelectiontego, że ... jedna alternatywa naprawi to, podczas gdy druga nie wydaje się być jakimś nadziei, ale bezzasadnym memem krążącym po interwebebie - ludzie umieszczający ją jako otrzymaną mądrość, bez faktycznego testowania.

Oto metoda w każdym razie… chociaż nie działa dla El Capitan ...

Sprawdź, czy pref już istnieje i czy robi to, co jest jego aktualna wartość, używając
defaults read com.apple.finder QLEnableTextSelection

Następnie spróbuj jednego z nich, aby ustawić nowy pref
defaults write com.apple.finder QLEnableTextSelection -bool TRUElub
defaults write com.apple.finder QLEnableTextSelection -bool YES

Przetestuj ponownie, aby sprawdzić, czy wartość została co najmniej zapisana, powinna wrócić, 1jeśli jest obecna i włączona.

Uruchom ponownie Findera, jeśli wynik zmienił się z 0na 1.

Empirycznie, YESi TRUEdać ten sam wynik, co zrobić NO&FALSE


Wynik readpolecenia dla mnie to 1, ale nadal nie mogę wybrać tekstu ...
user24601

Tak jak podejrzewałem; możesz dodać wartość domyślną, ale nie działa. Nie jestem jeszcze na El Cap [był na jedno popołudnie, ale wycofałem się], więc nie mogłem przetestować. Pomyślałem jednak, że lepiej jest umieścić różne informacje w jednej odpowiedzi.
Tetsujin,

W przeszłości widziałem zmianę typu preferencji z int „1” (lub może ciąg „YES”) na bool „TRUE”, gdy wersja systemu operacyjnego była aktualizowana. Trudno sobie wyobrazić, że nastąpi odwrotność, ale nie do końca nie do pomyślenia. Nie mam jeszcze instalacji ElCap do sprawdzenia.
Kent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.