Jak odzyskać dane po przypadkowym uszkodzeniu dysku OS X, niszcząc wszystko?


0

Ok, więc właśnie odzyskałem komputer Mac po 5 miesiącach w warsztacie. Poszedłem zainstalować Winblows 7 za pośrednictwem Asystenta Boot Camp, ale miałem problemy. Poszedłem do diskpart i nie pamiętając, jak go używać, przypadkowo sformatowałem dysk OS X. Nie wiedząc, co właśnie zrobiłem, poszłam i wyczyściłam to. Dopiero kilka formatów i konwersji później uświadomiłem sobie, że zatarłem wszystkie moje pliki i krytyczne rzeczy systemowe, w tym dysk odzyskiwania, ponieważ wybrałem niewłaściwy wolumin do zmiany.

Nie mam wątpliwości, że nie ma sposobu na odzyskanie moich plików, ale przynajmniej chcę odzyskać OS X. Nigdzie nie mam dostępu do żadnego innego komputera Mac i nie stać mnie na opłacenie pomocy technicznej lub nowego obrazu, a jakoś każda ostatnia kopia zapasowa Time Machine jest uszkodzona.

Co mogę lub powinienem zrobić?

EDYCJA: Jak na żądanie, uruchomiłem clean format convert delete recoveri createw diskpart. Dysk zewnętrzny nie był pusty, ale teraz jest: /

MacBook Pro, model A1502, Mfd. koniec 2014 r., model 11 ", wewnętrzny dysk SSD 128 GB, zewnętrzny dysk twardy 1 TB, architektura x64


W zależności od tego, co dokładnie zrobiłeś, może być szansa na odzyskanie plików. Jakie polecenia wprowadziłeś w diskpart? Co znaczy „.. Poszedłem i wyczyściłem to”? Jakie rodzaje formatów i konwersji przeprowadziłeś? Czy dysk zewnętrzny 1 TB jest pusty? Dodaj odpowiedzi do swojego pytania!
klanomath

Ech! Przepraszamy, nie otrzymałem powiadomienia ... clean format convert delete recoveri create.
x otikoruk x

Odpowiedzi:


1

Jeśli możesz połączyć się ze standardową bezprzewodową siecią WPA / WPA2, powinna istnieć możliwość ponownej instalacji systemu OS X z połączenia internetowego. Spróbuj uruchomić z ⌘-Option-Rprzytrzymanym, jak tylko włączysz zasilanie. Nie puszczaj, dopóki logo Apple nie będzie widoczne na ekranie.

W tym artykule pomocy technicznej Apple :

Nowsze komputery Mac mają możliwość uruchamiania bezpośrednio z internetowej wersji OS X Recovery. Komputer Mac automatycznie korzysta z tej funkcji, gdy system odzyskiwania na dysku startowym jest niedostępny. Na przykład, jeśli dysk startowy napotka problem, lub jeśli dysk startowy został wymieniony lub usunięty. Internet Recovery pozwala uruchomić komputer Mac bezpośrednio z serwerów Apple.

Nie próbowałbym tego zrobić, dopóki nie wyczerpiesz żadnych opcji odzyskiwania danych.


I had obliterated every last one of my files and critical system stuff, including my recovery drive- OP
x otikoruk x

@ Thecheater887 Obecność dysku odzyskiwania nie powinna mieć wpływu na zdolność komputera MacBook Pro do odzyskiwania danych w Internecie. Oto przykład samouczka, w którym ktoś zainstalował nowy dysk twardy w swoim MacBooku Pro. Powinno to znajdować się całkowicie w oprogramowaniu układowym karty logicznej.
Brian

Wiem tylko, że Command+Rnie zadziała, więc masz jakieś inne pomysły?
x otikoruk x

@ Thecheater887 Artykuł, który wcześniej zamieściłem, nie był w tej sprawie jasny, ale szybkie wyszukiwanie po mojej stronie sugeruje, że musisz przytrzymać inny klucz do sesji odzyskiwania w Internecie. Przytrzymaj ⌘+Option+Rstart, gdy tylko usłyszysz dzwonek rozruchowy po włączeniu. Nie puszczaj, dopóki nie zobaczysz logo Apple.
Brian

Nie słyszę dzwonka rozruchowego. Dostaję tylko jasny, ale czarny ekran. I po prostu tam siedzi, chłodzi. Czy mogłem zepsuć EFI przez pomyłkę?
x otikoruk x
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.