Chrome uniemożliwia spanie Macbooka


14

Chrome uniemożliwia mój Macbook do spania. Zobacz zrzut ekranu:

img

Niektóre strony twierdzą, że może to być spowodowane rozszerzeniem chrome, ale nie instalowałem żadnych nowych rozszerzeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni (ten problem miałem tylko dwa tygodnie). Nie zaktualizowałem też OSx, Chrome ani ustawień oszczędzania energii. Jak to naprawić?


1
Czy możesz dodać wynik swojego pmsetpolecenia do swojego pytania? W Terminal.app wpisz polecenie:pmset -g assertions
Graham Miln,

Oto zrzut ekranu: Oto zrzut ekranu: postimg.org/image/gcvfqexhh Dziękujemy za pomoc!
Alex

1
Świetny komentarz @ Graham-Miln. Prawie powinna być odpowiedź AFAIK.
HankCa,

I świetne pytanie @alex - nie zdawałem sobie sprawy z istnienia kolumny zapobiegającej zasypianiu .
HankCa,

Odpowiedzi:


4

Miałem ten sam problem, w którym Chrome uniemożliwiał uśpienie, tj. Karta Energia Monitor aktywności pokazała to. I odkryłem, że kiedy zamknę kartę z „ https://web.whatsapp.com/ ”, kolumna „Zapobieganie uśpieniu” przejdzie do Nie. Kiedy ponownie otworzę tę stronę, wróci do "Tak".

Znalazłem tego bloga omawiającego go: http://webdiary.com/2015/01/29/whatsappweb/

To koreluje z wydajnością działania pmset -g assertions, która pokazuje:

   pid 229(coreaudiod): [0x00066e6300010845] 01:19:47 PreventUserIdleSystemSleep named: "com.apple.audio.e8-07-bf-12-d6-97:output.context.preventuseridlesleep" 
    Created for PID: 2748. 

2

Obudziłem się do gorącego Macbooka Pro z zaledwie 34% baterii po pełnym naładowaniu, odłączeniu go, zamknięciu i włożeniu do aktówki poprzedniej nocy. Było tak gorąco, że trzymanie go było niewygodne, a wentylator pracował w nadgodzinach. Postępowałem tak samo setki razy wcześniej, bez podobnego problemu.

Monitor aktywności pokazał, że Chrome jest głównym winowajcą, a „zapobieganie zasypianiu” było „tak” w przypadku Chrome. Miałem kilkanaście otwartych kart i zamykałem je pojedynczo, aby zobaczyć, co zmieniło status.

W moim przypadku problematyczną stroną internetową była Forbes.com. Udało mi się przełączyć tryb zapobiegania uśpieniu, otwierając i zamykając kartę z typowym artykułem Forbesa . Ta strona ma duże ładowanie reklam, automatyczne odtwarzanie filmów itp. Domyślam się, że coś w ich kodzie powoduje cykliczne wyświetlanie nowych filmów na nieodświeżonej stronie i uniemożliwia sen. Pewnego razu ich odtwarzacz wideo z jakiegoś powodu nie załadował się, a wskaźnik zapobiegania uśpieniu nigdy nie zmienił się na „tak”. Nie definitywne, ale sugestywne. Jestem pewien, że inne witryny z agresywnymi metodami wyświetlania reklam mogą mieć taki sam efekt.


Tak, to samo ze mną, tyle że to goodreads.com
PythonJin,

1
Mam nadzieję, że to nie jest kolejna strona wydobywająca kryptowaluty ...
Enrico Borba

2

Dzieje się tak, ponieważ chrome wykrywa, czy jakaś karta odtwarza dowolny plik multimedialny, audio lub wideo (dotyczy to również reklam z multimediami). Jeśli masz kartę, która odtwarza dowolne multimedia, chrome myśli, że oglądasz jakieś multimedia i nie pozwala na przejście laptopa w tryb uśpienia.

---- EDYCJA ---- Pracowałem nad projektem, w którym chciałem, aby użytkownicy i ekran laptopa nie zasnęli przez cały czas. Więc użyłem tej samej sztuczki, umieściłem małe ukryte wideo HTML w kodzie i załatwiłem sprawę. Dźwięk nie działał.


1

Wypróbuj Chrome Canary . Wydaje się, że rozwiązuje ten problem.


1
Ze strony Chrome Canary: Google Chrome Canary ma najnowsze nowe funkcje Chrome. Ostrzegamy: jest przeznaczony dla programistów i początkujących użytkowników, a czasem może się całkowicie zepsuć. Może rozwiązać twój bezpośredni problem, ale wprowadzić inne, poważniejsze.
IconDaemon,

1
Podaj numer kompilacji, nie znając konkretnej wersji, nie jest to pomocne.
joemaller

1

Skutecznie rozwiązałem problem, odinstalowując rozszerzenie D (connect.me). Sprawdź, czy go zainstalowałeś i wyłącz go.

Wróć do monitora aktywności i sprawdź dwukrotnie, czy „zapobieganie zasypianiu” jest nadal ustawione na TAK, jeśli tak: Podejrzewam, że możesz spróbować wyłączyć inne rozszerzenia o podobnych wynikach.


1

Miałem ten sam problem, MacBook Pro 2014 nie mógł spać. Zamknięcie Chrome spowoduje sen. Wyłączyłem najnowsze rozszerzenie Chrome, które dodałem, Tabr | Oszczędzanie pamięci i Menedżer kart Chrome, a MacBook Pro ponownie spał. Wyraźnie różne rozszerzenia Chrome są w stanie zapobiec uśpieniu.


1

Odkryłem, że odwiedzanie niektórych stron internetowych spowoduje problem z „zapobieganiem trybowi uśpienia”. W tej chwili NIE mam zainstalowanych rozszerzeń, ale kiedy odwiedzam określone witryny, monitor aktywności pokazuje, że wyzwalacz trybu „bezsenności” jest uruchamiany po prostu przez przejście do witryny. Spróbuj: -zamknij poszczególne karty, jeden po drugim i sprawdź, czy któraś z nich nie zresetuje wyzwalacza braku uśpienia (Monitor aktywności). Sprawdź, czy nie ma żadnych wyskakujących kart. -zamknąć wszystkie zakładki. Sprawdź monitor aktywności, aby sprawdzić, czy wyłącza to tryb bez uśpienia. Jeśli nie, zamknij i uruchom ponownie Chrome. Sprawdź ponownie monitor aktywności. (Twoja strona główna może powodować brak uśpienia.) -Po otwarciu dowolnej witryny internetowej sprawdź, czy został włączony tryb braku uśpienia. Wydaje się, że dzieje się tak zwłaszcza w przypadku eleganckich witryn internetowych, które mają otwierane wyskakujące karty itp. Ty ”


1

Sprawdź, czy masz otwartą kartę z zapętlonym wideo i zamknij ją.

Tak było w moim przypadku, odkładałem MacBooka i wracałem do niego z niewielką ilością baterii lub bez niej. Okazało się, że miałem otwartą kartę z animowanym gifem, ale okazało się, że jest to zapętlony plik wideo. Zamknięcie tej zakładki naprawiło wszystko. Wygląda na to, że sprawcami są pliki audio / wideo.


1

Przekonałem się, że Muzyka Google Play odtwarzająca muzykę (nawet w tle) na karcie może „zapobiegać uśpieniu”.

Podczas odtwarzania muzyki w tle Chrome Preventing Sleep(w monitorze aktywności) pokazuje „Tak”: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wstrzymaj muzykę z Google Play (używam przycisku multimediów), a po ~ dziesięciu sekundach zmieni się na „Nie”: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Anuluj odtwarzanie Muzyki Google Play i prawie natychmiast ponownie zmienia się na „Tak”: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.