Czy powinienem jailbreakować mojego iPada?


15

Właśnie dostałem iPada kilka tygodni temu. Kazałem współpracownikowi wyciągnąć jego iPada i natychmiast zacząłem mówić o złamaniu więzienia. Nie boję się tego, ale zdaję sobie sprawę, że czasami wykraczanie poza to, co zamierzał producent, powoduje, że Twoje urządzenie jest mniej stabilne.

To, co chciałbym od was dostać, to wasze ulubione zalety i wady za jailbreakowanie iPada. Czy będę mieć problemy z aktualizacją, gdy dostarczą do tego iOS 4? Czy to się zawiesi? Jakie są funkcje zabójcy, jeśli zdecyduję się na to?

Odpowiedzi:


18

Plusy:

 • możliwość instalowania aplikacji nie znalezionych w sklepie Apple App Store
 • możliwość dostosowania systemu operacyjnego, interfejsu użytkownika itp. w celu usunięcia drobnych niedogodności i wyłudzenia iPada

Cons:

 • na pewno nie będziesz mógł zaktualizować systemu do nowych wersji bez konieczności ponownego jailbreaka
 • twój iPad może być mniej stabilny
 • nie możesz zabrać swojego iPada do serwisu gwarancyjnego bez cofnięcia jailbreak
 • czas i energia: badanie i przeprowadzanie jailbreak, znajdowanie / instalowanie aplikacji innych niż App Store, śledzenie aktualnego stanu jailbreak w obliczu aktualizacji itp.

Poszedłem w obie strony w zależności od moich potrzeb - mój iPhone jest zepsuty, mój iPad nie.


13
Pirated = aplikacje z App Store za darmo. Niezatwierdzone = nie w sklepie z aplikacjami
Thomas

4
Ta odpowiedź brzmi niezwykle stronniczo. Możliwość uruchamiania pirackich aplikacji nie jest pierwszym powodem jailbreaka. W rzeczywistości nigdy nawet nie zdarza się to większości ludzi, z którymi rozmawiam o jailbreaku. Czy masz również dowody na to, że jailbreak zepsuł urządzenie?

4
@Stuart Branham - Jailbreaking modyfikuje system operacyjny, za każdym razem, gdy robisz coś takiego, istnieje możliwość murowania. Tak więc, nawet jeśli nie ma dowodów na to, że się zepsuje, istnieje możliwość.

3
@Stuart Branham Nie jestem pewien, co rozumiesz przez „stronniczy” - nie mam planu, a pytanie PO jest z natury subiektywne. Ale każdy, kogo znam, kto złamał więzienie, ma zainstalowaną co najmniej jedną piracką aplikację. YMMV. (I tak, osobiście zepsułem 3GS poprzez jailbreaking - działał świetnie przez miesiące, a kiedy chciałem go sprzedać, wybrałem „wymazuj wszystkie ustawienia i dane” i nigdy nie udało się go ponownie uruchomić, nawet w trybie odzyskiwania. być mną.)

1
Usunąłem wzmiankę o pirackich aplikacjach. Tu nie ma miejsca. Usunąłem również stwierdzenie, że możesz „uprościć” swoje urządzenie. To jest rzeczywiście nieprawda. Jest 0 takich szans, ponieważ odświeżenie oprogramowania zawsze może przywrócić ustawienia fabryczne. Bałagan nawet w oprogramowaniu układowym nie może spowodować żadnego uszkodzenia sprzętu.

9

Oprócz listy pinko, oto kilka konkretnych aplikacji.

 • Backgrounder pozwala na (obecnie nieaktualny) typ wielozadaniowości. Na iPhonie 3G było dobrze, ale z mocniejszym procesorem iPada może być bardziej stabilny.

 • MyWi pozwala tethering za darmo, jeśli masz iPada 3G (9,99 USD za aplikację). Ale powiedziałeś, że zrobiłeś to już z zrootowanym G1.

 • Dla mnie fajnie jest mieć dostęp do systemu plików. Narzędzia takie jak Mobile Terminal , OpenSSH i iFile są dla mnie szczególnie interesujące tylko dla moich własnych nerdowych przyjemności lol.

Mam nadzieję że to pomoże!


1

Aby dodać do tej listy:

 • Przeglądarka zmienia potrzebę korzystania z Safari do czegokolwiek
 • WinterBoard pozwala na motywy (choć wiele skórek nie jest kompatybilnych z iPadem)
 • SBSettings pozwala ukryć ikony, a ReNamer pozwala zmienić ich nazwy
 • snes4iphone, nes4iphone i gpSPhone są w zasadzie idealnymi emulatorami odpowiednio dla SNES, NES i GBA
 • psx4all doskonale gra w wiele (ale nie wszystkie) gry PlayStation (choć nie można go używać, jeśli masz wyłączone Wi-Fi dzięki gównianej implementacji AdMob)
 • n64iphone nie działa jeszcze z wieloma grami (lub jest niemożliwy do odtworzenia), ale miło jest patrzeć w przyszłość emulacji iPada

0

Największą wadą dla mnie jest to, że pewnego dnia pójdziesz użyć iPada i już nie będzie działać. Prawdopodobnie byłbyś w stanie to naprawić, ale czy byłoby warto?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.