Ogranicz rozmiar kopii zapasowych na urządzeniu Time Capsule


9

Chcę przechowywać zarówno kopie zapasowe, jak i udostępnione dane na urządzeniu Time Capsule. Dlatego muszę ograniczyć miejsce zajmowane przez kopie zapasowe. Widzę dwie opcje:

  1. Przegroda
  2. Ogranicz rozmiar zapasowych rzadkich pakietów .

Który powinienem wybrać? Jeśli powiesz 2 .: Jak najlepiej to zrobić, aby nie trwało to wiecznie?


Widziałem, jak ludzie upuszczają obraz dysku, niezależnie od tego, ile Gig Gigant chce zachować jak „zbicie szyby w nagłych wypadkach”, aby Time Machine bardziej agresywnie przycinało kopie zapasowe - ratuje to użytkownika przed partycjonowaniem. Innym rozwiązaniem jest od czasu do czasu podłączenie dysku twardego do komputera Mac, zmiana miejsca docelowego na jedną przepustkę archiwizacyjną, a następnie znaczne przycięcie starych kopii zapasowych. Lion pozwoli Ci napisać scenariusz usuwania starych kopii zapasowych za pomocą tmutil, który pomaga uwolnić Time Capsule.
bmike

Odpowiedzi:


3

Patrzyłem również na to, aby ograniczyć przestrzeń, z której może korzystać jedno urządzenie podczas udostępniania kapsuły czasu (nieco inna aplikacja, ale ta sama koncepcja). Oto, co znalazłem:

  1. Napęd zewnętrzny - najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie. Kopie zapasowe i dane są całkowicie osobne i nie będą sobie przeszkadzać. Główną wadą jest bałagan w dodatkowych urządzeniach i kablach.

  2. Partycja - jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, aby zapewnić dedykowane miejsce na kopie zapasowe i inne dane. Jako taki jest najmniej elastyczny, jeśli chcesz ponownie przydzielić miejsce w późniejszym terminie. Inną wadą jest to, że trudno to zrobić, ponieważ nie można tego zrobić z poziomu narzędzia Air Port.

  3. Rzadki limit rozmiaru pakietu - na początku myślałem, że będzie to najlepsza opcja, ponieważ jest samowystarczalna w kapsule czasu, jest elastyczna i nie jest trudna (choć może trochę nudna). Wydaje się jednak, że występują problemy z niektórymi wersjami systemu Mac OS X, które nie przestrzegają limitu rozmiaru. Nie jestem jeszcze pewien, czy jest to błąd, czy funkcja. Przenosząc moje rzadkie pakiety do dużej Kapsuły Czasu, początkowo wszystkie pojawiały się z mniejszym rozmiarem, ale potem zostały przeskalowane do pojemności większej Kapsuły Czasu.

Opcje te obejmują podejście zapobiegawcze, aby upewnić się, że nie zostanie wykorzystane więcej miejsca niż przydzielone. Innym podejściem jest po prostu pozwolić, a następnie przyciąć kopie zapasowe w razie potrzeby. To dobry sposób, jeśli masz dużo miejsca. Próbowałem tego, zanim otrzymałem nową Kapsułę Czasu, ale w moim przypadku było to zbyt mocno ściśnięcie.

  1. tmutil - jak wskazuje bmike, tmutil może być używany do usuwania starych kopii zapasowych, ale został wprowadzony z Lionem, więc może nie być opcją dla niektórych osób.

  2. Usuń pliki - możesz usunąć pliki z kopii zapasowej, wchodząc w Time Machine, przeglądając plik lub folder i wybierając opcję usunięcia z kopii zapasowej na ikonie koła zębatego.

  3. Wymuszanie przerzedzania - sztucznie zwiększając wymagane miejsce do tworzenia kopii zapasowych, możesz zmusić Time Machine do uruchomienia procedury przerzedzania, usuwając starsze kopie zapasowe. Podłączyłem duży dysk zewnętrzny do mojego komputera Mac i usunąłem go z listy wykluczeń w opcjach Time Machine. Pozwoliło mi to wyczyścić przestrzeń z obrazu kopii zapasowej jednego komputera, aby zrobić miejsce dla innych. Udało się, ale wadą jest to, że może to potrwać bardzo długo. Wyobrażam sobie, że tmutil zrobiłby to bardziej efektywnie.


backupd jest całkiem sprytny, jeśli chodzi o utrzymanie rozmiaru tak dużego jak wolumin - szczególnie gdy dziedziczy kopię zapasową innego komputera lub zauważa GUID systemu plików. Zawsze martwi mnie „ciągnięcie wełny” pod coś w rodzaju kopii zapasowej - co jeśli nie zauważy mniejszego rozmiaru i nie nadpisze pakietu, który psuje wszystko?
bmike

2

Trzecią opcją byłoby zakup zewnętrznego dysku twardego i podłączenie go do portu USB z tyłu Time Capsule.

Ten dysk może być używany wyłącznie do udostępniania danych lub kopii zapasowych i nadal będzie pojawiał się w sieci.

Nie sądzę też, aby można było podzielić dysk na partycje przez sieć.


Port USB jest zajęty przez drukarkę.
nes1983,

Tani hub USB w sklepie elektronicznym może rozwiązać ten problem. Monoprice.com ma jakieś tanie te na tutaj .
Nathan Walker,

1
Meh Dodatkowe urządzenia TimeCapsule jest naprawdę wystarczająco duży, aby pomieścić zarówno kopie zapasowe, jak i udostępnione dane. Myślę, że wybiorę opcję 1 lub 2.
nes1983,

W porządku. Jednak, jak powiedziałem, uważam, że nie można podzielić na czas urządzenia Time Capsule przez sieć. Tak więc opcja 2 jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.
Nathan Walker,

1

Dla mnie to nie jest problem. Mam terabajty danych obok Time Machine. Umieść swoje pliki na dysku i pozwól Time Machine zrobić to samo. Time Machine z przyjemnością utrzyma wolumin kopii zapasowej prawie pełny, ale zawsze czyści, aby upewnić się, że jest wolne miejsce.

Wyjątkiem od tej porady jest to, że jeśli jesteś w trybie, w którym nagle musisz upuścić pliki o wartości gigabajtów na wolumin, może się okazać, że wehikuł czasu nie zostawił ci wystarczającej ilości miejsca.


Ponieważ użyję go do wymiany obrazów, właśnie tak się stanie.
nes1983,

Idealnie nie byłoby problemu, ale miałem problemy z wieloma maszynami współdzielącymi kapsułę czasu i jedną „świnię” całą przestrzeń. Następnie upuść dane o wartości kilku koncertów i nagle nie będzie już miejsca.
g.

0

Dlaczego nie tmutilwykonać skryptu, aby przycinać starsze kopie zapasowe bardziej agresywnie niż Time Machine?

Inne proponowane rozwiązania są hackerskie lub powodują, że masz drugi punkt montowania.


1
Warto zauważyć, że tmutil został wprowadzony z Lionem, więc nie byłby opcją dla osób wciąż przebywających w Snow Leopard.
g.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.