macOS wykrywa lokalizację, ale nie ustawia automatycznie strefy czasowej


18

Ostatnio moja automatyczna aktualizacja strefy czasowej przestała działać. (tzn. kiedyś działało, ale teraz nie działa)

Problem polega na tym, że mój komputer Mac wykrywa prawidłową lokalizację (np. Golden, CO), ale nie używa tego do aktualizacji strefy czasowej pomimo ustawienia mojej strefy czasowej automatycznie przy użyciu sprawdzania bieżącej lokalizacji . Zobacz zrzut ekranu.

Preferencje godziny i daty pokazujące poprawną lokalizację (złoty, CO), ale niepoprawną strefę czasową (Pacyfik)

Czy ktoś wie, jak to naprawić?

Ten problem występuje teraz w każdej sieci, którą wypróbowałem: w pracy, w domu, na lotniskach, w hotelach itp. Próbowałem już zwykłego zestawu poprawek, takich jak wyłączanie i włączanie automatycznej strefy czasowej, zamykanie preferencji systemowych, ponowne uruchamianie i naprawa uprawnień .

System operacyjny: OS X 10.9.5 (13F1112)

System: MacBook Pro Retina, 13-calowy w połowie 2014 roku


Dziwaczny. Co powiesz na geolokalizację aplikacji Maps? Czy jest podobnie zepsuty? Czy instalujesz jakieś oprogramowanie VPN lub możesz testować na komputerze Mac podłączonym do urządzenia z systemem iOS z danymi komórkowymi?
bmike

Mam zainstalowaną sieć VPN (Junos Pulse) do pracy. Ale ten problem występuje niezależnie od tego, czy jestem zalogowany. Nie mam teraz łatwego sposobu, aby wypróbować iOS na uwięzi, ale jeśli tak, skomentuję.
Bryan P.

@bike: Również geolokalizacja aplikacji map jest na miejscu. Podobnie jak umieszczenie pinezki w czasie i dacie. Problemem jest brak aktualizacji strefy czasowej w celu dopasowania.
Bryan P,

Mam dokładnie ten sam problem: PIN lokalizacji aktualizuje się automatycznie, ale strefa czasowa i zegar nie. Chciałbym mniej drastycznego rozwiązania.

2
Wciąż mam ten błąd w Mojave.
drc

Odpowiedzi:


8

To właśnie przydarzyło mi się w High Sierra. Nie udało się zmienić, aby lokalizacja komputera Mac automatycznie aktualizowała strefę czasową. Komputer Mac mógł wykryć, gdzie jest (zarówno przy użyciu aplikacji Maps, jak i czerwonej pinezki w Preferencjach systemowych / Data i godzina / Strefa czasowa pokazała prawidłową lokalizację), ale strefa czasowa „utknęła” w miejscu, w którym byłem w zeszłym tygodniu. Kontynuowano to przez ponowne uruchamianie i przełączanie wszystkich opcji daty i godziny.

Oto poprawka dla mnie. W Bash (tj. Uruchom Terminal):

$ cd /etc
$ ls -l localt*

To powinien być link do bazy danych stref czasowych IANA (zakładając, tak jak to Mac jest blisko La):

lrwxr-xr-x 1 root wheel 45 Aug 30 17:32 localtime -> /var/db/timezone/zoneinfo/America/Los_Angeles

Jeżeli nie jest:

 1. Wyłącz automatyczną strefę czasową w Preferencjach systemowych / Data i godzina / Strefa czasowa
 2. W terminalu, sudo rm /etc/localtimeaby usunąć niepoprawny link
 3. Uruchom ponownie ( localtimezostanie odtworzony)
 4. Uruchom ponownie automatyczną strefę czasową w Preferencjach systemowych / Data i godzina / Strefa czasowa

To działało dla mnie po Googlingu i ciągnięciu włosów przez kilka minut. YMMV.


Jest to droga, którą należy wybrać, jeśli jesteś w High Sierra.
zerohedge

Zdarzyło mi się po uruchomieniu Asystenta migracji, aby skonfigurować komputer Mac. Miałem dowiązania lokalne dla dwóch różnych miast. ➜ /etc ls -l localt* lrwxr-xr-x 1 root wheel 45 Jul 8 23:54 localtime -> /var/db/timezone/zoneinfo/America/Los_Angeles lrwxr-xr-x 1 root wheel 41 Jul 8 23:52 localtime~orig -> /var/db/timezone/zoneinfo/America/Detroit. Rozwiązano go, przenosząc pliksudo mv localtime\~orig localtime
johncorser

Potwierdzam, że to działa również na Mojave.
Arda,

3

Oto kolejna praca:

 1. Uruchom terminal wiersza poleceń (Launchpad -> Terminal)
 2. Uruchom następujące polecenie:

  sudo ntpdate -u time.apple.com (Poprosi o twoje hasło)

Otóż ​​to! Twój zegar jest teraz zaktualizowany o serwer czasu Apple


3
Dobra robota. Nie uważam tego za prawdziwe rozwiązanie, ponieważ uważam, że aktualizuje czas tylko raz, zamiast konfigurować automatyczne aktualizacje czasu. Odpowiednio zredagowałem tekst. +1
Bryan P

2

Najwyraźniej przynajmniej kilka innych miało ten problem. Zobacz [ https://discussions.apple.com/thread/7126456 ]. Jedynym rozwiązaniem działającym w tej dyskusji jest:

Rozwiązanie: Ponownie zainstaluj system operacyjny. (Yikes!)

Inne próby w tej dyskusji, w tym kilka poza tymi, o których wspomniałem powyżej, nie zadziałały. Nowa instalacja systemu operacyjnego wydaje się dość drastyczna / bolesna, więc na razie będę się trzymać

Obejście: Przełącz na ręczne sterowanie strefą czasową.

Mamy nadzieję, że Apple wkrótce wprowadzi poprawkę dla użytkowników Mavericks, chociaż być może cała uwaga skupiona jest na Yosemite i (wkrótce) El Cap.

Wszelkie prostsze rozwiązania są nadal mile widziane!


2

Po aktualizacji do Mojave niektóre funkcje lokalizacji nie działały, mimo że zostały włączone, tj. Dokładna lokalizacja w ustawianiu strefy czasowej i anty lokalizacja zgłaszane w „Find My Mac”

Problem został rozwiązany przez następującą poradę, aby zresetować dostępność w Terminalu (pobraną stąd ):

tccutil reset Accessibility

W ten sposób naprawiono funkcję dokładnej lokalizacji do ustawiania strefy czasowej i umożliwiłem natychmiastowe określenie lokalizacji mojego komputera w „Find My Mac” w iCloud (i w aplikacji „Find My iPhone” w iOS).


1

Problem występował przez wiele miesięcy od zainstalowania Mavericks. Ponieważ prowadzę High Sierra i Lion, gdzie moja geolokalizacja jest wykrywana natychmiast i bezproblemowo, mam możliwość porównania różnych ustawień sieciowych między tymi dwoma, co właśnie doprowadziło do rozwiązania problemu w Mavericks. Problem wynikał z niepoprawnej wartości parametru proxy w panelu ustawień sieciowych w Preferencjach systemowych. Przejdź do okienka, a następnie postępuj zgodnie z tą ścieżką: Advanced-Proxy , a następnie zwróć uwagę na wartość proxy Web-Proxy (HTTP) . Powinien to być 127.0.0.1:8228 , ciągi liczbowe oddzielone dwukropkiem przechodzą do odpowiednich pól (pól). Sam parametr powinien być niezaznaczony, żadne poświadczenia autoryzacji nie są wymagane. Wyjdź z zaawansowanych ustawień, kliknij „Zastosuj”.

Przed zmianą wartości proxy uruchomiłem diagnostykę sieci. Wymyśliłem ten ostatni spontanicznie, ponieważ komunikat „Twoja lokalizacja geograficzna jest obecnie niedostępna” pojawił się w Lionie i po diagnostyce zniknął.

Ustawienia proxy HTTP

WAŻNA AKTUALIZACJA

Nie mam już problemów z geolokalizacją. Nie jestem pewien, czy poniższe przyczyny są w rzeczywistości prawdziwą przyczyną powtarzających się problemów z uzyskaniem i zlokalizowaniem mojego komputera Mac w systemie OS X Mavericks (lub innym uruchomionym systemie MacOS), jednak w moim przypadku uruchamiam 3 systemy MacOS z 2 z nich na dołączony zewnętrzny dysk Mavericks w zestawie. Dla tych, którzy przez długi czas wyłączali Spotlight, włączając go tylko dla napędu wewnętrznego. Nie mam wyjaśnienia, dlaczego uderzyło w Mavericks, ale nie w High Sierra, która jest również zainstalowana na dysku zewnętrznym, ale podejrzewam, że jest to spowodowane nieprawidłowym indeksowaniem metadanych na wszystkich partycjach. Włączyłem Spotlight dla każdej partycji, którą uruchamiam, aby wyłączyć ją dla pozostałych dwóch (np. Jeśli Mavericks jest aktualny, Spotlight jest wyłączony dla pozostałych). Robię to za każdym razem, gdy ponownie uruchamiam komputer z jednej z 3 partycji. Po tym, Mavericks był w stanie nawiązać połączenie z usługami geolokalizacyjnymi, a od tego czasu funkcja jest solidna. Może to pomaga tym z was, którzy mają trudności z uruchomieniem go. Spróbuj uruchomić procesy metadanych, ponownie indeksując dysk i upewnij się, że jest to jedyna partycja rozruchowa lub, jeśli nie, że Spotlight jest włączony tylko dla bieżącej partycji rozruchowej. Chciałbym wiedzieć, czy ta sugestia naprawi to irytujące niewłaściwe zachowanie.

WAŻNA AKTUALIZACJA # 2

Nagle zacząłem mieć ten problem w Lionie, którego w ciągu 7 lat nigdy go nie pokazywałem, ale udało mi się go odtworzyć i rozwiązać. Krótko mówiąc: jeśli problemu nie można rozwiązać ani przez manipulowanie ustawieniami serwera proxy, ani przez ponowne indeksowanie woluminu, istnieje prawdopodobieństwo, że może to wynikać z uszkodzonego pliku pamięci podręcznej bazy danych w jednym z niższych folderów na poziomie systemu, którego właścicielem jest proces o nazwie „lokalizacja”. Konkretny plik, o którym mowa, to plik bazy danych cache.db . W Lion, jest folder ze ścieżką / private / var / foldery / ZZ / zyxvpxvq6csfxvn_n00000sm00006d / C . W folderze znajduje się plik client.plist , który zawiera informacje o każdym procesie i aplikacji, którym przyznano dostęp do usług geolokalizacyjnych oraz kilka plików db,w zestawie. Problem polega na tym, że macOS nie aktualizuje go poprawnie, jeśli odinstalujesz aplikację, która wcześniej korzystała z położenia geograficznego komputera Mac. Na poziomie GUI widzisz to jako pustą ikonę odinstalowanej aplikacji w Ustawieniach bezpieczeństwa i prywatności w Preferencjach systemowych. Zmiana samej listy przez usunięcie odpowiednich wartości nie prowadzi do automatycznej aktualizacji wyżej wspomnianego pliku cache.db , ale powoduje, że system operacyjny traci ślady lokalizacji, dlatego komunikat „Twoja lokalizacja jest obecnie nieokreślona”, gdy jesteś w „ Strefa czasowa ”w panelu ustawień„ Data i czas ”. Rozwiązaniem jest usunięcie pliku cache.db i ponowne uruchomienie (ponowne uruchomienie jest ważne). Po tym czasie system może odbudować pamięć podręczną.plik, ale teraz twoja lokalizacja staje się wykrywalna, a czerwona szpilka jest poprawnie ustawiona. Pozwala teraz aplikacjom na płynne korzystanie z Twojej lokalizacji.

Uwaga: wszystkie powyższe informacje dotyczą Lwa. W nowszych wersjach lokalizacja „zlokalizowanych” plików i folderów może być inna, podobnie jak nazwy plików bazy danych i ich liczba w folderze zawierającym z dużym prawdopodobieństwem, więc musisz zbadać samodzielnie: np. W High Sierra , folder, o którym mowa, znajduje się w / private / var / db / locationd /, a wewnątrz są ukryte pliki z przedrostkiem „dat” zamiast cache.db . Użyj następującego polecenia, aby znaleźć plik client.plist, który wskazuje na zamykający folder, który możesz otworzyć, aby wyszukać w środku plik cache.db lub podobne typy plików. Poleceniem jest

sudo find -x / -iname *clients\.plist* ! -ipath *yourhomefolder* ! -ipath *applications* ! -ipath *system* -prune

Zamień katalog główny na rzeczywistą nazwę folderu domowego. Odfiltruj dane wyjściowe: potrzebujesz tylko tych wpisów, które zawierają klienci.pl . Poszukaj dokładnie folderu, w którym się znajduje.


Jakiego rodzaju usługa / serwer proxy nasłuchuje na porcie 8228?
nohillside

Zaktualizowałem swój komentarz, aby odzwierciedlić moje późniejsze ustalenia.
Eliasz

0

Odpowiedź @ drewk działała dla mnie z dodatkiem, że musisz mieć włączone usługi lokalizacyjne i, w menu Usługi systemowe , zaznaczyć opcję Ustaw strefę czasową : Włączanie opcji „Ustawianie strefy czasowej”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.