Na komputerach Mac typy ⌥ S ß (beta). Co z alfa?


16

Mogę użyć +, Saby wpisać grecką literę ß (beta) w dowolnej aplikacji, co jest bardzo przydatne.

A co z kiepskim α (alfa)? Czy jest na to skrót?

Obecnie albo kopiuję i wklejam go z innego źródła, albo tymczasowo przełączam klawiaturę na grecką. Obie metody zajmują dużo czasu, a kopiowanie i wklejanie często powoduje również problemy z formatowaniem (format źródłowy zostaje zachowany).

Czy istnieje skrót do szybkiego wpisywania alfy lub sposób, w jaki mogę go utworzyć (na przykład przez aplikację lub zaśmiecanie ukrytymi ustawieniami systemu)?

Używam OS X Yosemite 10.10.5

Odpowiedzi:


34

ß nie jest wersją beta. To (niemieckie) ostre s. Grecka wersja beta wygląda następująco: β.

Najszybszą metodą jest prawdopodobnie:

 • włącz grecki układ klawiatury na stałe w Preferencjach systemowych -> Klawiatura -> Źródła wejściowe
 • definiowanie i włączanie bezpłatnego skrótu klawiaturowego w Preferencjach systemowych -> Klawiatura -> Skróty -> Źródła wejściowe -> Wybierz następne źródło w menu wprowadzania (np. ShiftAltSpacebar)

Aby wpisać α / β / γ / ε itd., Wystarczy zmienić układ klawiatury ShiftAltSpacebar, nacisnąć A/B/G/E etc.i wrócić do wspólnego układu klawiatury za pomocą ShiftAltSpacebar. Jeśli masz włączonych więcej niż dwa układy klawiatury (np. Amerykański, grecki, heksadecymalny), możesz dodać drugi skrót klawiaturowy „Wybierz poprzednie źródło w menu wprowadzania” i nacisnąć ten, aby wrócić lub musisz obrócić wszystkie układy za pomocą „Wybierz następne źródło w menu wprowadzania” - skrót, aż ponownie osiągniesz wspólny układ.


Karabiner / KeyRemap4MacBook oferuje mapowanie prawego klawisza Option / alt, aby tymczasowo przełączyć się na grecki układ klawiatury w ustawieniach (grecki układ klawiatury musi być włączony):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W Lion nie działa to poprawnie i zakłóca działanie Spotlight. Musiałem wyłączyć skróty Spotlight w Preferencjach systemowych -> Klawiatura -> Skróty -> Spotlight. Można dodać niestandardowe mapowanie, modyfikując kopię oryginalnego źródła, aby działało bez wyłączania skrótów Spotlight:

<?xml version="1.0"?>
<root>
 <item>
  <name>Change input source temporary</name>
  <item>
   <name>Change input source to Greek while you are holding down right option key.</name>
   <identifier>remap.change_input_source_temporary_greek_option_r</identifier>
   <autogen>
    __KeyToKey__
    KeyCode::OPTION_R,
    KeyCode::VK_NONE,
    Option::KEYTOKEY_BEFORE_KEYDOWN, KeyCode::VK_CHANGE_INPUTSOURCE_GREEK, KeyCode::VK_WAIT_100MS,
    Option::KEYTOKEY_AFTER_KEYUP, KeyCode::SPACE, ModifierFlag::OPTION_L, ModifierFlag::SHIFT_L, KeyCode::VK_WAIT_100MS,
   </autogen>
  </item>
 </item>
</root>

10

Utwórz fragment tekstu skrótu.

Przejdź do Preferencji systemowych (z menu Apple ).

Kliknij Klawiatura, a następnie kartę Tekst.

Wpisz „aalpha” (lub inny wybrany przez Ciebie tekst, którego nie można wpisać przypadkowo) w kolumnie „Zamień” i wklej symbol alfa αdo kolumny „Z”.

Teraz, gdy wpiszesz „aalpha”, zamiast tego dostaniesz α. Całkiem fajne.

(Jeśli masz włączoną usługę iCloud, istnieje duża szansa, że ​​będziesz mógł także użyć tego tekstu skrótu na iOS!)

Jak zdobyć dowolną postać, w dowolnym czasie, bez Google'a:

 1. Naciśnij Command-Ctrl-Space (⌘⌃-Space). Powinna pojawić się paleta z emoji.
 2. Wpisz nazwę żądanego znaku lub symbolu w polu wyszukiwania u góry. (Może być konieczne przewinięcie w górę palety).
 3. Kliknij symbol, aby go użyć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


9

To nie jest tak naprawdę beta, to niemiecka „ess zett” s / z używana do „double s” w „heiß” (= hot) itd. - dlatego znajduje się pod s not b.

ß

vs

β

Użyłbym Prefów systemowych> Klawiatura> Tekst i dodałbym skrót zastępujący.
Kliknij + u dołu, a następnie po lewej stronie, skopiuj / wklej α, a następnie po prawej wpisz skrót. Powtórz dla β

[Uwaga: To nie działa w Chrome, ale działa w Safari i większości aplikacji Apple]


3

Korzystam z Przeglądarki znaków, aby wstawiać dowolne znaki Unicode do moich dokumentów.

Można to włączyć w menu Preferencje klawiatury.


Jest to jednak o wiele bardziej niewygodne niż skrót. opcja-q produkuje - cokolwiek to jest, do diabła, a jednak tak naprawdę nie ma takiego dla alfa? Oo
Thomas Bonini,

3
@AndreasBonini Nie, nie dla wersji alfa, nie dla wersji beta lub większości greckich liter. Nigdy nie było, musisz korzystać z greckiej klawiatury lub przeglądarki znaków.
Tom Gewecke,

@AndreasBonini jako mały sidenote, œ jest francuskim symbolem i jest używany w słowach takich jak „œuf” (= jajko)
Hoi_A 25.10.16

2

Jeśli chcesz łatwo pisać greckie litery, ale bez zmiany układu klawiatury, możesz użyć niestandardowego słownika KeyBinding.

To jest moje ; pozwala mi pisać G, Auzyskiwać literę alfa i podobne dla większości innych greckich liter, oraz kilka innych przydatnych symboli.

Możesz to zrobić na ~/Library/KeyBindings/DefaultKeyBinding.dict. Możesz również zobaczyć więcej szczegółów w mojej odpowiedzi tutaj .


1

Możesz użyć Ukelele, aby utworzyć nowy układ klawiatury, który będzie oparty na tym, co chcesz mieć greckie litery. Następnie, za pomocą tej aplikacji, możesz zmieniać dowolne kombinacje klawiszy, aby wypisywać greckie litery w dowolny dogodny dla siebie sposób.

Ukelele utworzy pakiet układów klawiatury, który możesz później udostępnić, użyć ponownie, przenieść na inny komputer i tak dalej. Ukelele nie jest remaperem klawiatury, te pakiety są użyteczne bez żadnych zależności od waniliowego OS X.


Nie jestem związany z autorami Ukelele, sam program jest darmowy, działa zarówno w najnowszych, jak i uznanych wersjach OS X i robi dokładnie to, czego chce OP w sposób najbardziej dogodny dla OP. Dlaczego głosować?
toriningen

0

Inną opcją w programie Word jest wstawienie równania - najbardziej przydatne, jeśli twojej alfie towarzyszy inna matematyka.


-2

⌘ + ctrl + spacja otwiera przeglądarkę emoji; stamtąd możesz wyszukać alfę i łatwo wprowadzić ją do swojego dokumentu. Pojawi się również w twoich ostatnich emoji, więc nie będziesz musiał go szukać następnym razem. Właśnie to wymyśliłem, czytając ten artykuł, podobnie sfrustrowany brakiem opcji alfa opartej na alt.


2
Czy to nie jest ta sama odpowiedź, jaką udzielił Alan H dwa lata temu?
Tom Gewecke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.