NAT nie uruchomi się na 10.7 Server Mac Mini


0

Jestem nowy w OS X Server (zacząłem od Lion) i dużo się uczę metodą prób i błędów, więc proszę o wyrozumiałość!

Używam mini z serwerem 10.7, który obecnie siedzi za stacją bazową Airport Extreme. Chciałem pozwolić serwerowi na wykonanie DHCP i AEBS na NAT, ale najwyraźniej AEBS nie pozwala na to (próbowałem tego obejścia, ale nie działało to dla mnie), więc planowałem eksperymentować z ustawieniem AEBS jako głupi pomost i pozwól serwerowi wykonywać DHCP i NAT. Wydaje się, że część DHCP działa dobrze (narzędzie Administrator serwera pokazuje klientów DHCP), ale NAT po prostu się nie uruchamia. Kiedy klikam START w GUI lub próbuję z linii poleceń ( serveradmin start nat), otrzymuję:

Aug 5 00:18:24 helios servermgrd[4310]: servermgr_nat: nat config:
          Error:Could not create Mobile Internet Sharing config}

Odpowiedzi:


1

OP Tutaj. Sprawiłem, że mój mini stał się bramą, a AEBS stał się głupim punktem dostępu (podłączonym do wewnętrznego portu Ethernet), a także umożliwiłem współdzielenie Internetu na mini.


1

Miałem dokładnie ten sam problem z 10.7.5, a wszystko, co mogłem Google, to ten (i dokładna kopia w Apple) oraz artykuł w języku czeskim

Krótko mówiąc: czeski artykuł doprowadził mnie do „pf”, który doprowadził, poprzez dyskusje Apple, do tego:

http://support.apple.com/kb/HT5215?viewlocale=en_US&locale=en_US

Instrukcje dotyczące ręcznego konfigurowania. Piszę to zza NATWall, więc def działa.


Odpowiedź powinna być w stanie żyć sama. Linkowanie do innych stron jest w porządku, ale proszę dodać przynajmniej fragment połączonego artykułu.
Gerry,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.