iMac zawiesza się, z wyjątkiem wskaźnika myszy. Co mogę zrobić?


11

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie mojego komputera iMac (Yosemite 10.10.4, koniec 2009 r.).

Wszystko całkowicie się zawiesza - całkowicie nie reaguje. JEDNAK mogę nadal doskonale kontrolować kursor myszy.

Innymi słowy - mimo że mogę przesunąć wskaźnik - nie mogę klikać żadnych przycisków, elementów menu, zmieniać skupienia na żadnym oknie ani wchodzić w interakcje z pulpitem, stacją dokującą, menu lub inną uruchomioną aplikacją. Launchpad i Mission Control nie działają. Wygląda na to, że iMac w ogóle nie reaguje na klawiaturę .

Powinienem zauważyć, że dzieje się to bardzo rzadko - może raz lub dwa razy w miesiącu. Nie zauważyłem wzoru tego, kiedy to się dzieje (np. Zazwyczaj nie dzieje się to wkrótce po ponownym uruchomieniu).

Więc...

  1. Masz pojęcie, co może to spowodować? Jestem na bieżąco z wszystkimi moimi aktualizacjami (OS X i aplikacje) i nie robię nic niezwykłego z moim komputerem Mac (bez aplikacji i modyfikacji popychających koperty).
  2. Do tej pory - jedyne, co mogę wymyślić, aby to naprawić, to przytrzymać przycisk zasilania, dopóki nie uruchomi się ponownie. Czy jest lepsza opcja? (Np. W systemie Windows masz CTRL + ALT + DELETE, który wydaje się przywracać po awarii bez pełnego niebieskiego ekranu). Czy istnieje na przykład równoważny sposób uruchomienia monitora aktywności?

1
Czy zaktualizowałeś do 10.10.5
Mark

Wypróbuj tryb awaryjny (shift przy starcie) i sprawdź, czy nadal występuje w trybie awaryjnym. Spróbuj także przejść do odzyskiwania (Command-R podczas rozruchu) i naprawy dysku.
TheBro21

Mam ten sam problem. Zdarza się niekonsekwentnie, co kilka tygodni, po kilku godzinach użytkowania. Mysz jest widoczna i ruchoma, ale nie reaguje na kliknięcia myszą lub klawiaturę. Zaczęło się dziać około 1 rok temu przed aktualizacjami i po nich. Zawsze wydaje się, że znajduje się na określonej stronie internetowej (dobrze znanym banku), ale może to być po prostu przypadek.

podobny problem na iMac 5K. Po dłuższym użyciu aplikacje zaczynają się zawieszać, a następnie obraca się koło i: „WindowServer [XXX]: sterownik karty graficznej wydaje się być zawieszony (ponad 5 ciągłych sekund braku gotowości)” rozłożony po całym logu. Aby temu zaradzić, zmiana ukierunkowania aplikacji pomaga, ale czasami zdarza się to wielokrotnie A MINUTA i sprawia, że ​​iMac jest całkowicie bezużyteczny. Jestem na El Capitan.
Macilias

@macilias znalazłeś jakieś rozwiązanie?
Vivek R

Odpowiedzi:


2

Miałem również ten problem, okazało się, że problemem była migracja z poprzedniej wersji, a konkretnie rozszerzenia jądra, które działały teraz „tak jakby” działały, dopóki nie działały.

Korzystając z Lingon (patrz Apple Store), możliwe było włączanie i wyłączanie różnych usług w celu zlokalizowania problematycznych usług. Za pomocą Onyx można było wyczyścić pamięć podręczną jądra.

Dla mnie było kilka historycznych rozszerzeń SnapZPro, które wymagały aktualizacji.


1

Mój imac zrobił to samo, ale założyłem, że może to mieć coś wspólnego z fanami. więc otworzyłem go i użyłem węża powietrza z mojej sprężarki do czyszczenia wentylatorów ... były całkowicie pokryte kurzem. Powodowało to, że biegali wolno i wcale nie biegali. po tym składam imaca z powrotem ... dobry jak nowy. BTW Obejrzałem film na YouTube, który bardzo pomógł mi usunąć ekran. jest po prostu przytrzymywany przez magnesy, a następnie zdejmuje się 8 śrub i usuwa LCD ... wysadzić, montaż.


1

Zdarzyło mi się to kilka razy na przestrzeni lat i przez przypadek odkryłem, że moja bezprzewodowa mysz została przypadkowo włączona i wciśnięta w torbie komputerowej. Czasami jest to takie proste !! Mój problem polega na tym, że zawsze mam tendencję do zapominania, a potem po podrapaniu się w głowę pamiętam o myszy. Mam nadzieję, że twoja poprawka jest tak prosta jak moja.


0

Nie mówisz, jak długo komputer Mac działa, zanim przejawi takie zachowanie. To może pomóc.

Chciałbym uruchomić komputer w trybie awaryjnym (przytrzymaj Shift podczas uruchamiania, aż zobaczysz logo Apple) i sprawdź, czy system nadal się zawiesza. Jeśli tak, to prawdopodobne jest, że coś, co zainstalowałeś, powoduje zawieszanie się. Zabawną częścią jest następnie wyłączanie elementów startowych jeden lub dwa na raz i uruchamianie normalnie, aż znajdziesz winowajcę.

jeśli jest tak samo w trybie awaryjnym, prawdopodobnie system operacyjny jest uszkodzony lub masz jakąś awarię sprzętu. W tym momencie utworzyłem kopię zapasową dysku, wyczyściłem go i zainstalowałem system operacyjny od nowa. Gdy przywracasz swoje rzeczy, przywracaj tylko dokumenty (nie aplikacje) i zacznij od tych, które absolutnie musisz mieć, i uruchom system na chwilę między instalacjami, aż objawy powrócą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.