Liczby: jak utworzyć kolumnę z sekwencją razy?


2

W Numbers chciałbym utworzyć kolumnę z automatycznie generowanymi komórkami, aby utworzyć harmonogram z każdą godziną i co pół godziny.

Tworzę nowy dokument, wpisuję „7:30 AM”, a następnie w komórce poniżej wpisuję „8:00 AM”, a następnie przeciągam w dół od pierwszej komórki, ale to nie działa, zastępuje „8: 00 AM ”do„ 8:30 AM ”, ale chcę tylko przyrostów 30 mns ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem zmienić format komórki na „data i godzina”, ale to po prostu usuwa wszystko, co wpisałem i zastępuje je dzisiejszą datą i godziną lub losowymi datami i godzinami ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


2

Składnia formuły w Numbers jest w rzeczywistości mniej intuicyjna i bardziej uparta niż Excel IMO. Niemniej jednak, aby utworzyć interwały czasowe:

  1. Powiedzmy B2, że w pierwszej komórce wpisz8:00 AM

  2. W następującej komórce wpisz =B2+"30m"

  3. Teraz przeciągnij w dół:

  4. Voilà:


Niesamowite! Ale myślę, że masz na myśli „Voilà” :)
MicroMachine

@fabriced Sì! colpa mia :)
njboot

2

Oprócz odpowiedzi njboot: Jeśli chcesz przeciągnąć i zastosować przyrosty o ½ godziny bez wprowadzania formuły , pamiętaj, aby zaznaczyć Obie komórki przed przeciągnięciem żółtej kropki. Spowoduje to skopiowanie wzoru w dół (lub w poprzek, jeśli o to chodzi).


Edytować:

Jeśli chcesz użyć formuły:

Użyj czasu trwania:

DURATION(weeks, days, hours, minutes, seconds, milliseconds)

Za pomocą czasu trwania można później dostosować przyrosty, wpływając na wszystkie komórki za pomocą jednej prostej zmiany. Załóżmy na przykład, że chcesz go zmienić na przyrosty 15-minutowe lub 2-godzinne lub 25-minutowe. Można to osiągnąć za pomocą dynamicznej formuły, aby zapewnić większą elastyczność rozwiązania.

Można dodać nową tabelę (lub użyć ukrytych komórek lub czegokolwiek łaskocze), aby stworzyć obszar, w którym można dodać liczbę, która będzie zmieniać przyrosty uniwersalnie.

Utwórz formułę czasu trwania:

Formuła czasu trwania

Zauważ, że godziny i minuty są powiązane z komórkami, które można dostosować bez zmiany formuły.

Formuła do czasu przyrostu

Następnie, po przeciągnięciu formuły, po prostu zmień przyrosty w razie potrzeby.

30 minut 15 minut

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.