AppleCare na iPad


8

Właśnie kupiłem iPada, a „specjalista” ds. Sprzedaży nie przekonał mnie do przedłużenia gwarancji AppleCare. Zdaję sobie sprawę, że iPad jest dość nowy, więc nie ma jeszcze wielu awarii, ale jestem ciekawy, czy generalnie przedłużona gwarancja jest warta na takie urządzenie. Jedyne, co mogłem wymyślić, to wymiana baterii, jeśli spadnie jej wydajność.

Odpowiedzi:


11

Zasadniczo przedłużona gwarancja (i ogólnie ubezpieczenie) nie jest opłacalna, jeśli stać cię na stratę. Z definicji ubezpieczyciele obliczają szanse na wypłatę roszczenia i naliczają więcej (wypłata za kurs *), aby osiągnąć zysk.

Jedynym powodem do uiszczenia tej dopłaty jest ochrona przed stratami, które spowodowałyby ogromne trudności finansowe. Jeśli możesz wymienić przedmiot w krótkim czasie bez głodu lub utraty domu, zapewne lepiej na dłuższą metę samoubezpieczenia.

Biorąc to pod uwagę , są wyjątki: szczególnie, gdy masz lepsze informacje o ryzyku niż ubezpieczyciel. Innymi słowy, jeśli wiesz, że istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia przedmiotu niż przeciętny użytkownik (a firma ubezpieczeniowa uważa cię za „przeciętnego użytkownika”), ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia może być korzystne.

Z tego powodu faktycznie zabrałem się za ubezpieczenie mojego iPada - chociaż zrobiłem to za pośrednictwem SquareTrade, a nie Apple, ponieważ oferują lepszy produkt IMHO.


2
Dzięki za wskazówkę na temat SquareTrade - fakt, że obejmują przypadkowe złamanie, jest dużą zaletą.
Jim McKeeth,

5

Niestety mam dość dobry przebieg z Apple Care z moim MBPro, więc dostałem jeden na iPada.

Ma mniej ruchomych części, ale jedna część, która, jak się spodziewam, wymaga naprawy, jest głównym przyciskiem, zwłaszcza po przybyciu iOS4 i będzie używana do przełączania uruchomionych aplikacji za pomocą dwukrotnego kliknięcia


2
Czy mógłbyś dodać komentarz, dlaczego ta i odpowiedź @Kristopher Johnson została odrzucona? Pytanie dotyczyło opinii na temat wartości Apple Care i uważam, że obie odpowiedzi obejmowały.
Miro A.,

Doceniam twoją odpowiedź. Nie jestem pewien, kto głosował.
Jim McKeeth,

Przepraszam; Myślę, że to byłem ja, co jest złą postacią, ponieważ miałem mieszaną odpowiedź. Moje rozumowanie było jednak takie, że oba były czysto anegdotycznymi doświadczeniami, a nie uzasadnionymi ramami podejmowania decyzji. Istnieje mnóstwo ludzi, którzy kupili gwarancje lub nie, i mnóstwo ludzi, którzy ponieśli straty lub nie. Jedno zasadniczo osobiste doświadczenie mówi ci bardzo niewiele. Wiele setek może pozwolić ci zobaczyć pewne trendy, ale tak się nie stanie, więc „mój Macbook się zepsuł; moje nie” odpowiedzi nie są pomocne, IMHO - nawet jeśli były oferowane z najlepszymi intencjami.

4

Dostaję AppleCare na wszystkie moje komputery Mac i otrzymam AppleCare na iPada za każdym razem, gdy kupię taki, którego zamierzam używać przez ponad 12 miesięcy. Trzy z moich ostatnich czterech komputerów Mac skorzystały z tego.

Podejrzewam, że kupię iPada 2011 w przyszłym roku, więc zdecydowałem, że przedłużenie gwarancji na iPada 2010 nie będzie potrzebne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.