Mac nie używa lokalnych dns dla .local


1

Używam macbooka z Yosemite 10.10.3. Nie ma problemów z dostępem do „standardowego” Internetu.

Ale w mojej własnej sieci używam lokalnego serwera nazw w moim fritz-box. Jest skonfigurowany do korzystania z tego DNS najpierw przed użyciem publicznego DNS. Ale jeśli chcę uzyskać dostęp do mojego .lokalny -domena Dostaję ERR_NAME_NOT_RESOLVED . Jeśli uzyskuję bezpośredni dostęp przez IP, działa.

Z systemem Windows 7 i komputerem z systemem Windows 8 działa bez dodatkowej konfiguracji (dostęp przez domenę .local). Jeśli dodam DNS do moich połączeń sieciowych, to nie działa ponownie. Wygląda na to, że mój Mac nie ma dostępu do / domen-domen do tego DNS.

Mam nadzieję, że każdy ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

PS: na pewno - jeśli będę edytować mój plik / etc / hosts dla każdego adresu URL, który działa - ale to nie jest sposób, w jaki chcę iść.

EDYTOWAĆ : Jeśli sprawdzę nslookup myUrl.local Mam Nieautorytatywna odpowiedź z poprawnym adresem IP. Ale nie mogę wysłać polecenia ping do tego adresu URL lub uzyskać do niego dostępu za pomocą przeglądarki, zanim dodam go do / etc / hosts.


Czy próbujesz uzyskać dostęp do komputera jako mac.local?
Mark

Używasz oddzielnego serwera DNS dla domeny .local? W systemie Mac OS jest to zazwyczaj wykonywane mDNS , ale to nie powinno mieć znaczenia. Sprawdź, czy Twój komputer Mac ma poprawną nazwę w obszarze Preferencje systemowe & gt; Dzielenie się
agentroadkill

Tak, używam oddzielnego DNS. Ale nie chcę uzyskać dostępu do mojego / systemu MacOS przez myMacBook.local. Istnieje lokalny serwer internetowy, który obsługuje strony internetowe w (domowej) sieci LAN, takie jak myWebsite.local. Niestety, nie mogę zmienić tego adresu URL - więc muszę powiedzieć MacBookowi, aby uzyskał dostęp do myWebsite.local, ale nie jako dostęp współdzielony przez bonjour.
Gersee

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​OS X nie używa priorytetu DNS na podstawie kolejności, w jakiej zostały wymienione w Preferencjach sieciowych. Nie można więc dyktować, że korzysta z wewnętrznego serwera DNS przed zewnętrznym serwerem DNS.
willWorkForCookies

@Gersee Jeśli dobrze rozumiem wszystko, możesz skonfigurować SLD, a wtedy powinno działać lepiej. Zamiast używać name.tld (np. Mywindows7laptop.local), wprowadź SLD jak nazwa.sld.tld (np. Mywindows7laptop.gersee.local). W międzyczasie Yosemite rozróżnia nazwy .local i .sld.local w rozpoznawaniu nazw. Nie działa jednak niezawodnie. Najlepiej używać innego tld wewnętrznie, takiego jak .private, .home lub nawet .gersee!
klanomath

Odpowiedzi:0

Mogę to rozwiązać (znaleziono tutaj ):

Uruchomię @terminal następującą komendę i teraz mogę otwierać strony internetowe, takie jak myurl.local:

    sudo discoveryutil mdnsactivedirectory yes

1
Co to jest rozwiązanie na teraz (2019 rok)? discoveryutil zostało usunięte.
John Smith
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.