Problemy z pękiem kluczy iCloud - zadawanie haseł, nie można zmienić hasła, nie można zsynchronizować


9

Główny objaw: Podczas ponownego uruchamiania pojawia się wiele monitów z prośbą o hasło do pęku kluczy „elementów lokalnych”. Detale:

  • Wymagane hasło to moje stare hasło iCloud, a nie moje bieżące hasło do konta użytkownika ani moje obecne hasło iCloud
  • Program dostępu do pęku kluczy wymienia „elementy lokalne” jako pęku kluczy, dopóki nie zaloguję się do jednego przy użyciu mojego starego hasła - po czym zmieni się na „iCloud”
  • Opcja resetowania hasła dla obu elementów lokalnych (przed wprowadzeniem PW) i pęku kluczy iCloud (po) są wyszarzone.
  • Nie mogę przestać synchronizować pęku kluczy iCloud. Kiedy odznaczam pole, pole sprawdza się ponownie za sekundę lub dwie.
  • Aby pomylić, użyłem krótko mojego konta iCloud jako loginu do komputera

Patrzyłem na kilka tematów, które mnie poprowadziły, ale żaden z nich nie doprowadził do rozwiązania, ponieważ wydaje się, że problem jest zawsze nieco inny.

Każda pomoc jest mile widziana!


Komentuję tylko, że mam ten sam problem i nie znalazłem jeszcze rozwiązania.
orta

Zdarza mi się to po zmianie hasła administratora. Postępowałem zgodnie z instrukcjami na stronie wsparcia Apple, ale nie działałem. Hasło do pęku kluczy pozostaje stare, dlatego ciągle o nie pytaj.
Gustavo,

Odpowiedzi:


5

Przepraszam, że wpadłem na stary wątek, ale znalazłem to proste rozwiązanie. Przynajmniej z mojego doświadczenia nie można zmienić hasła domyślnego pęku kluczy, więc:

1) Utwórz nowy brelok ( File→New Keychain… ⌥⌘N). Nazwałem go tempi podałem proste hasło.

2) Kliknij tempbrelok prawym przyciskiem myszy i wybierz Make Keychain “temp” Default.

3) Wybierz oryginalny brelok.

4) Edit→Change Password for Keychain [name]…powinny być teraz dostępne. Wybierz i zmień hasło na treść swojego serca.

5) Kliknij oryginalny brelok prawym przyciskiem myszy i wybierz Make Keychain [name] Default.

6) Kliknij tempbrelok prawym przyciskiem myszy i wybierzDelete Keychain “temp”


3

Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek znalazłeś rozwiązanie lub czy rozwiązanie Marka działało dla Ciebie. Niedawno natknąłem się na ten problem i postępowałem zgodnie z instrukcjami na https://scatterbin.blogspot.com/2018/08/change-password-for-keychain-local-items.html i zadziałało to dla mnie.

To wydaje się być mało znanym rozwiązaniem i znalezienie tego zajęło mi trochę czasu.

Ze strony:

Poniższe kroki powinny umożliwić zmianę hasła pęku kluczy elementów lokalnych, pod warunkiem, że znasz swoje stare hasło.

Uruchom ponownie komputer Mac. Po wyświetleniu monitu o podanie hasła do pęku kluczy „Elementy lokalne” kliknij przycisk Anuluj i nie wprowadzaj hasła. Uwaga: może zostać wyświetlony monit wielokrotny i konieczne będzie wielokrotne kliknięcie przycisku Anuluj. Otwórz dostęp do pęku kluczy (możesz go wyszukać za pomocą Spotlight). Zablokuj brelok „login” (tak, brelok „login”). Odblokuj brelok „login”. Po odblokowaniu pęku kluczy „login” powinien zostać wyświetlony monit o zmianę hasła do pęku kluczy „Local Items”. Zmień hasło, aby pasowało do hasła do konta użytkownika.


1

Miałem ten sam problem, również związany z używaniem mojego konta iCloud do logowania.

Udało mi się rozwiązać problem, przechodząc do Preferencji systemowych> iCloud i odznaczając „Keychain” z listy. Spowodowało to przywrócenie pęku kluczy „iCloud” do „elementów lokalnych” w Dostępie do pęku kluczy.

Następnym razem, gdy pojawiło się okienko „odblokuj elementy lokalne”, wprowadziłem hasło i dostałem kolejne okienko z prośbą o zmianę hasła (wpisz stare, nowe, ponownie nowe).

Zmieniłem tam hasło, aby było zgodne z hasłem logowania, wylogowałem się, a następnie zalogowałem ponownie i nie otrzymałem już żadnych powiadomień.


1
Podobnie jak w pierwotnym pytaniu, jeśli przejdę do Preferencji systemowych, iCloud i odznaczę „pęku kluczy” sekundę później, zaznacza się.
peterjc
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.