Jak mogę określić niestandardową ikonę stosu Docku?


10

W Finderze utworzyłem folder z aliasami kilku aplikacji. Chcę to dodać do mojej stacji dokującej, aby te aplikacje były zgrupowane razem, a stacja dokująca nie była tak niechlujna. Nie ma problemu; Dodałem folder do doku i wyświetla się jako stos. Jedynym problemem jest to, że ikona wyświetlana w doku to ikona pierwszej aplikacji w folderze, a nie ikona niestandardowa przypisana do folderu w Finderze. Czy istnieje sposób zmuszenia stacji dokującej do wyświetlenia niestandardowej ikony?

Odpowiedzi:


12

Musisz zmienić ikonę folderu zawierającego elementy na stosie. Można to zrobić na kilka sposobów, ale być może najłatwiej jest zacząć od przejścia do folderu stosu, zmień tę ikonę i ustaw stos tak, aby wyświetlał folder zamiast zawartości.

Kliknij stos, kliknij „Otwórz w Finderze” na stosie, a następnie naciśnij kombinację klawiszy + . Naciśnięcie klawisza przeniesie Cię „o jeden poziom wyżej” w hierarchii katalogów, dzięki czemu będziesz teraz patrzeć na folder, w którym znajdują się elementy na stosie.

Następnie wybierz folder (jeśli nie jest jeszcze zaznaczony) i „uzyskaj informacje”, wpisując + Ilub klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Uzyskaj informacje”. W górnej części tego okna będzie miniaturowa ikona folderu. Możesz kliknąć tę opcję i skopiować ją za pomocą skrótu klawiaturowego ( + C) lub wkleić obraz skopiowany z innego miejsca.

Na koniec musisz kliknąć stos prawym przyciskiem myszy i ustawić wyświetlanie „folderu”, a nie zawartości stosu.


Czy ktoś wie, jak wpisać znaki specjalne dla „klawisza polecenia”, „strzałki w górę” itp.? Proszę pomóż mi. Czy jest tu artykuł na ten temat?
Jamie,

Zmieniłem już ikonę folderu; jak powiedziałem w OP, miałem ikonę niestandardową przypisaną do folderu w Finderze - chciałem tylko, aby ta ikona wyświetlała się również w doku. Dokonano zmiany właściwości stosu, aby wyświetlała się jako folder, a nie stos, zgodnie z sugestią. Zakładałem, że to ustawienie spowoduje otwarcie folderu w Finderze po kliknięciu ikony, zamiast wyświetlania zawartości na siatce / wachlarzu / liście.
EmmyS,

OK, cieszę się, że zadziałało. :)
Jamie,

Jamie, potrzebujesz przeglądarki postaci. Jest to dostępne z menu „Edycja” pod „Znaki specjalne” (w zależności od aplikacji). Lub w Preferencjach systemowych klawiatury zaznacz „Pokaż klawiaturę i przeglądarkę znaków na pasku menu”. Odpowiednie znaki znajdują się głównie w symbolach technicznych, symbol ⇧ (Shift) w strzałkach.
MJeffryes,

Dzięki za pomoc Ziggamorph, ale chcę wiedzieć, jak umieścić je w AskDifferent, nie tylko na moim komputerze Mac.
Jamie,

6

Naprawdę nie możesz. Możesz dodać kolejny element do folderu z ikoną niestandardową, a następnie nadać mu nazwę, która sprawi, że będzie on wyświetlany najpierw alfabetycznie.

Na przykład jest to zestaw ikon, które sprawiają, że twoje stosy wyglądają, jakby pliki były w pudełku: http://t.ecksdee.org/post/19001860/stacks-overlays

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Zwykle nazywam ten plik __icon- ten sortuje najpierw i niezawodnie pozostaje na szczycie stosu.
Ian C.

6

Kliknij prawym przyciskiem myszy (lub kliknij ⌃ ctrl) folder w Docku i wybierz Wyświetl jako: Folder z wyświetlonego menu.


Otóż ​​to! O ile rozumiem, jest to dokładna odpowiedź na pytanie.
Martin

Pod Yosemite było to rozwiązanie, które działało dla mnie.
mozz100


2

Tak, możesz to zrobić. Nie musisz używać opcji „umieść obrazek na stosie”. Sztuką jest JAK kopiować i wklejać.

  1. Przejdź do folderu zawierającego pliki stosu. Otwórz „informacje”
  2. Otwórz plik jpg, który chcesz jako ikonę folderu
  3. Kliknij „edytuj, KOPIUJ” (kopiowanie w wyszukiwarce NIE DZIAŁA)
  4. Kliknij ikonę folderu w oknie INFO
  5. PASTA

Jesteś skończony. Zrobiłem to w wielu folderach w mojej stacji dokującej.


1

Ikona folderu dokowania jest pobierana z pierwszego elementu na alfabetycznej liście jej zawartości. Gdy ten, którego chcesz, nie jest pierwszym na liście, zmień jego nazwę na znak spacji. Następnie jest przenoszony na górę listy, a jego ikona jest używana w folderze Docku. na przykład. oto mój folder dokowania wideo na żywo. Chcę, aby najczęściej pojawiały się u góry.

zrzut ekranu z uporządkowaną listą zawartości folderu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.