Jak naprawić opóźnione pisanie na niektórych stronach internetowych?


1

Kiedy jestem w Safari, pisanie wiadomości e-mail lub innej formy, która ma wynikową szybkość wprowadzania tekstu, jest przytłaczająco wolne!

Nie wiem, jakie wyszukiwać hasła w celu zidentyfikowania problemu.

Dlaczego miałby być tylko w wiadomości e-mail?


Dodaj / połącz to, czego próbowałeś do tej pory. Czy uzyskujesz dostęp do tej strony tutaj również za pomocą Safari? Z jakiej usługi e-mail korzystasz?
klanomath

Uważam, że pisanie na Stack Exchange jest również od czasu do czasu powolne - w takim przypadku przyczyną jest javascript przetwarzający przecenę. Szukasz alternatyw dla szybszego wprowadzania tekstu? A może szukasz kroków do debugowania javascript?
bmike

Zredagowałem część historii, która nie ma wpływu na problem. Możesz edytować niektóre szczegóły - zobacz Jak zapytać o szczegóły na temat rekomendacji witryny dotyczących zadawania dobrych pytań.
bmike

Wydaje się, że dotyczy to również apple.stackexchange.com/questions/198963/... Nawet w tych komentarzach, w których zakładam, że javascript nie powinien przeszkadzać tak bardzo. Mogę dokończyć zdanie i spojrzeć w górę, aby zobaczyć, jak wpisuje kilka ostatnich słów w zwolnionym tempie.
Tetsujin

Odpowiedzi:


1

Bez listy witryn, które działają i listy witryn, które nie działają - oto kilka wskazówek.

  1. Otwórz Monitor aktywności i spójrz na CPU i wybierz menu Widok -> Wszystkie procesy (a następnie posortuj według procesora malejąco). Obserwuj to w przypadku aplikacji, które spowalniają działanie.
  2. Otwórz edycję tekstu i wpisz tam. - zanotuj, jaki proces używa procesora podczas pisania i jak szybko reaguje.
  3. Otwórz pocztę internetową (lub wolne forum) i powtórz.
  4. Jeśli istnieją programy zajmujące procesor, gdy zobaczysz spowolnienie, zakończ je.
  5. Jeśli zakończysz wszystko oprócz Safari, uruchom ponownie komputer Mac i powtórz szybkie / wolne.

Z czasem zaczniesz sprawdzać, czy powolność to procesor - czyli rzeczy, którymi możesz sterować na komputerze, czy też nie procesor, który czeka. W takim przypadku jest to strona internetowa lub sieć.

Pragmatycznym rozwiązaniem jest wpisanie lokalnego edytora tekstu, a następnie skopiowanie / wklejenie do powolnej aplikacji internetowej, jeśli okaże się, że interfejs aplikacji spowalnia Cię.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.