Czy warto chronić folię na iPada?


14

Czy warto pokryć ekran na iPada? Czy ekran łatwo się zarysowuje, czy też ochraniacz jest kolejnym olejem węża?


Znalazłem nieprzylepne pokrowce, które można ponownie nałożyć. Zajęło mi 4 aplikacje, zanim miałem jedną aplikację, z której byłem zadowolony (mycie jej między każdą aplikacją w celu usunięcia kurzu, kłaczków itp.), Ale teraz jest fantastyczna. Mniej olśnienia, mniej odcisków palców, a mój ekran ślizga się po nim znacznie łatwiej. Jestem teraz pro ochraniaczem ekranu, przynajmniej dla tych, których można ponownie zastosować.

:Ochraniacz ekranu iPada

Oto ochraniacz ekranu, którego używam. Uważam, że kluczową cechą jest to, że jest „łatwy w nakładaniu i usuwaniu bez pozostałości lub uszkodzenia ekranu”. więc inny ochraniacz ekranu może równie dobrze działać.

  • Czy ktoś może mówić o długoterminowej rentowności takich ochraniaczy?
  • Czy są jakieś problemy z korzystaniem z nich zgodnie z opisem?

To wydaje się dość subiektywne.

Powinieneś opublikować link do używanego produktu.
TGnat

Mój ochraniacz ekranu iPada ma ostatnio dziurę, nie jestem pewien, jak to zrobić. Nie wiem, czy uszkodziłoby to ekran, gdyby nie był tam ochraniacz. Może powinienem uaktualnić do bardziej odpornego ekranu.
Jim McKeeth,

Odpowiedzi:


11

Miałem ochraniacz ekranu na iPadzie przez dokładnie 2 dni. Kupiłem antyrefleksyjną, ponieważ odkryłem, że matowe wykończenie sprawia, że ​​odciski palców są znacznie mniejszym problemem na moim iPhonie. Niestety po nałożeniu go udało mi się uzyskać kilka drobnych zmarszczek, powodujących irytujące bąbelki. Odkryłem, że ekran dotykowy nie był tak dobry, i poczułem, że film zmniejsza piękno i przejrzystość wyświetlacza.

Ostatecznie go usunąłem i do tej pory nie dostałem żadnych zadrapań. Trzymam iPada w etui Belkin Grip Swell i wkładam go do rękawa netbooka Case Logic, gdy nie jest używany. Czyszczę go również często ściereczką z mikrofibry 3M.

Plusy

  1. Chroni twój ekran (tak, naprawdę)
  2. Ochraniacze ekranu przeciwodblaskowe minimalizują odblaski i ... odciski palców!

Cons

  1. Trudne do zastosowania idealnie (i niezbyt doskonałe nie jest dobre - kup dwa na wypadek!)
  2. Kosztowny
  3. Sprawia, że ​​wyświetlacz wygląda tanio
  4. Może nie być konieczne, jeśli będziesz ostrożny

Aktualizacja: Po kilku tygodniach zauważyłem kilka bardzo drobnych zadrapań. Znalazłem ochraniacz ekranu Vivitar na iPada w rozsądnej cenie (12 USD w moim lokalnym biurze Office Depot) i udało mi się go zastosować bez pęcherzyków i pyłu. Do tej pory nie zdjąłem go.
Mark Larson

10

Ekran jest zasadniczo szklany. Cokolwiek zarysuje szkło, porysuje je. Sprawdź twardość obiektów na: http://en.wikipedia.org/wiki/Mohs_scale_of_mineral_hardness . Jeśli jest powyżej 6 lub więcej, porysuje szkło. Jeśli twój iPad nigdy nie zetknie się z niczym powyżej 7, to jest olej węża. Piasek jest najczęstszą rzeczą, która jest tak wysoka, więc jeśli kiedykolwiek zetkniesz się z piaskiem, zdobądź osłonę ekranu.


6

Boli tylko pierwsza zadrapanie.

Mówiąc jednak, że do czasu jego porysowania nadszedł czas, aby zmienić I pad w nowy ciężar papieru stołowego. Miałem palmtop IIIxe w pełni chroniony ekranem. 10 lat później zdjąłem protektor i zobaczyłem jego idealny ekran. Żałowałem, że musiałem znieść mniej wrażliwy ekran i nie mogłem cieszyć się urządzeniem zgodnie z przeznaczeniem, bez przeszkód.

Jestem teraz zwolennikiem „do czasu, gdy ulegnie uszkodzeniu, będzie znacznie opóźnione w zakupie nowego urządzenia” - pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o urządzenie.

Technologia jest teraz tak przemijająca. Bez protektora do końca !!


3

Nie miałem żadnych zadrapań na moim niezabezpieczonym iPhonie lub iPodzie Touch po dwóch latach wsuwania ich do kieszeni i wyjmowania ich z kluczami, monetami i innymi tego typu rzeczami, więc nie zawracam sobie głowy zakładaniem ochraniacza ekranu na iPada .

Mam na to przypadek, więc kiedy go nie używam, jest objęty. Ale podobnie jak JavaWocky, uważam, że ryzykowanie nieatrakcyjnego zadrapania jest lepsze niż trwałe pokrycie go rozmytym pofałdowanym filmem.


2

Duchowa Zbroja ; uratowałem mój śmiały ekran BlackBerry od wkrętaka z wieloma kroplami


Co było ... Nieważne: p

1

Mam jedną przy sobie i stwierdzam, że to mi nie przeszkadza.

Zawsze miałem jeden na moim palmtopie, a ekran był tak idealny po 5 latach ciągłego użytkowania, jak wtedy, gdy go kupiłem.

Dłoń używa oczywiście rysika, a nie palców, i może po kilku latach, jeśli nie słyszałem o wielu ludziach żałujących, że nie mam ochraniacza, pomyślę o zdjęciu go.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.