Niedroga konfiguracja mikrofonu dla wideo iPhone'a?


2

Gram na pianinie i mam fortepian Yamaha C2. Chciałbym od czasu do czasu nagrywać za pomocą kamery wideo na moim iPhonie 4. Przeprowadziłem kilka testów przy użyciu wbudowanego mikrofonu, a także przy użyciu małego mikrofonu na dołączonych białych słuchawkach; są one prawie wystarczające do moich celów, ale są nieco zniekształcone, szczególnie w głośniejszych fragmentach. ( Zobacz tutaj kilka testów z mikrofonem dousznym. )

Po prostu szukam czegoś wystarczająco dobrego do opublikowania na Facebooku lub YouTube, z korzyścią (?) Dla przyjaciół i rodziny, którzy są gotowi wyśmiewać mnie i moją amatorską grę. Nie chcę zostać hobbystycznym inżynierem dźwięku. Niestety, wszystkie zasoby, które znalazłem online na nagraniu fortepianu ( tutaj , tutaj , tutaj lub tutaj, na przykład) są skierowane do wysokiej klasy i wymagają nieporęcznego sprzętu o wartości setek dolarów - wielu mikrofonów, przedwzmacniaczy i stojaków i kabli i co tam.

Kilka innych opcji, które rozważałem i / lub wypróbowałem:

  • Istnieje wiele dobrych mikrofonów USB; Używam Blue Snowflake do wideokonferencji na moim komputerze. Ktoś zasugerował, że mogę użyć przejściówki USB-dok-złącze, która jest dołączona do zestawu do podłączania aparatu do iPada, aby podłączyć mikrofon USB do mojego iPhone'a. Próbowałem tego i nie działa (komunikat nie obsługuje akcesorium, brak sygnału z mikrofonu).
  • Niebieski Mikey wygląda idealnie, ale niestety nie działa z iPhone 4.
  • AMT M40 wygląda jak również dobre rozwiązanie, ale nie jestem pewien, czy mogę uzasadnić żoną spędzać $ 500 to.

Oto moje kryteria:

  • Nie szukam audiofilskiej jakości
  • Wolałbym nie wydawać ponad, powiedzmy, 100 $
  • Wolałbym trzymać się jednego mikrofonu
  • Naprawdę wolałbym coś samodzielnego, np. Z wbudowanym przedwzmacniaczem
  • Chciałbym coś, co może dyskretnie żyć w moim salonie (na przykład, bez uchwytów podłogowych)
  • Chciałbym, aby wszystko zostało zrobione na moim iPhonie - tj. Nie chcę nagrywać dźwięku osobno na innym urządzeniu lub komputerze, a następnie muszę połączyć to z wideo.

Jakieś sugestie?

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.